Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz Mauzes #14296 üzenetére

    Több hitel és utána abba az LTP betörlesztése nem opció? Akkor nem gond a 3 hónap.

    Ja, nem is írtál hitelt, csak beleképzeltem. Bocs.

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz Mauzes #14296 üzenetére

    vettem egy ingatlant és fizessék ki utólag az LTP-t
    És azt hogy?:) Ha már megvetted(!), amit kifizetnének az
    máris nem lakáscélú lenne, hanem szabad felhasználású.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    Topikgazda

    válasz Mauzes #14296 üzenetére

    Figyelem!!! Szigoruan szvsz, vedd csak otletelesnek, mert garanciat semmire nem tudok vallalni, csak amit en figyelembe vennek ebben az esetben...
    ---
    Hat, nem tudom hogy hogyan van ez OTP-nel "egyenesen" (azaz ahogy az ugyintezo ajanlja, nem te mondod meg neki hogy mit csinaljon):
    1. annak mennie KELL, hogy elfogadod a kiutalast DE nincs me'g ingatlan, majd ketyeg a 3 honap, es mielott fizetnenek, akkor mondod meg hogy xy ingatlanra (akar csak hianypotlas cimen)
    2. en lattam olyat, bar fundanal, akinek sikerult az hogy kiutalast kert, csaladi kolcsonbol megoldotta, majd sajat szamlara kerte ki a penzt, de ez nagyon vekony jeg (es szerzodesben akkor is benne kellett legyen az ltp) -> ha nagyon kell akkor utana tudok kerdezni, de mivel funda es tobb eve volt, nem ajanlom, ha lehet keruld ki, de ha megsem, van esely hogy nem buktad [de az fontos, hogy a vetel a kiutalas elfogadasa UTAN tortent!]
    3. a 3 honap roviditheto 1 honapra, persze borsos aron, szoval ha megvan az ingatlan es muszaj gyorsitani, akkor csak (kb. a kiutalt osszeg 2%-a talan) dij banja
    4. a tullap benyujtas _szerintem_ keveredik: ha sajat ingatlanra felujitasra stb. kered, akkor nyilvan sajat tulajdonjogot igazol, de ha vasarlasra, sztem "ugy gondolta a kolto", hogy az elado tulajdonlasat hivatott igazolni
    5. mintha lenne lehetoseg a kiutalas egyszeri meghosszabbitasara is, ha nem jonne ossze 90 napnal elobb az adasvetel, ha nem akkor sajna ujra kerni kell kiutalast es akkor ujra indul a 90 nap (ellenben, hacsak pont nem szar idoben vagy, akkor me'g tovabbi befizetessel tovabbi alltam kerheto - elvileg a tenyleges utalas torthonapjat kiveve mindegyikre, me'g ha ev vegen vagy akkor is 7.5% plusz, de ha "jokor" akkor a 20% arra a havi 20e-re)
    6. ha nagyon-nagyon ertetlenkednek, akkor csinalj ugy (ha van kozben ing.tulajdon amire lehet kerni), mintha felujitasra kerned, majd [lehetoleg a vasarlasi hataridoket betartva] "dobbenj ra" hogy lakascelon belul megis inkabb lakasvasarlasra koltened... ez is vekony jeg, de igy kiutaljak es van 3 honapod (talan) igazolni hogy lakascel lett belole, be kell menni banatos kutyaszemekkel kerdezni, hogy jaj-jaj, valtozott a terv, hogy lehetne ezt lepapirozni... de ez is kiutalas utan 3 honap mulva megkapod a penzt, vagyis elobb kerni a kiutalast, keresel lakast, megkapod a penzt, kifizeted, igazolod (szerzodesben legyen benne az ltp szama amit erre forditasz ebben az esetben is!)
    ---
    Meg egyszer: me'g mindig szigoruan szvsz, mindegy mit valasztasz, reszletesen tisztazd le az ugyintezokkel (bar en inkabb a kozponti ugyfelszolgalatot mondanam, ha lehet mondjak meg azt is hogy az ASZF mely paragrafusa alapjan mondja azt a valaszt, ott mintha - fundanal biztos - tajekozottabbak lennenek).

  • Atapi

    senior tag

    válasz Mauzes #14296 üzenetére

    szvsz 3hónap nem számít kirívóan soknak egy utolsó vételárrészlet kifizetésére, egy átlag hitel folyósítása is simán lehet ennyi ha nem bólint rá mindenre azonnal a bank, szóval akinél ez nem fér bele, az gyakorlatilag készpénzes vevőt keres. van ilyen, de olyan is, aki inkább vár, ha többet kap. ez nyilván helyzetfüggő, megegyezés kérdése.

    tulajdoni lappal nem a tulajdonjogod kell igazolni, hanem a tulajdonjog bejegyzés iránti kérelem széljegyre kerülését, amihez (talán csak) aláírt adásvételi kell földhivatalhoz érkeztetve. a tényleges tulajdonjog bejegyzéséhez majd kell az eladó igazolása a teljes vételár megfizetéséről. normális ügyvédet keress, megéri.

Új hozzászólás Aktív témák