Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lesaux

    veterán

    Csöpögött a melegvíz-csap, csak erővel lehetett elzárni. Elmentem a Vasedénybe, vettem egy olyan kis tekerős izét, az eladó a régiről átrakott valami bigyót, 470 forint volt. Itthon beszereltem, nagyjából működik is, de nem vagyok elégedett.
    Először is a melegnek a csapját vagy kétszer körbe kell tekerni, mire megindul a víz, a hidegnél egy harmadot se kell pörgetni. De nem ez a legnagyobb baj. Ha fokozatosan megnyitom, egyszer csak ugrik egyet, és jön a víz, mint állat. Ha lassan elzárom, megint ugrik egyet, majdnem teljesen elzáródik, de nem ugyanabban a pozícióban, mint nyitásnál, hanem később.
    Mi lehet a rossz? Lehet, hogy nem kompatibilisek? Vagy simán hibás terméket kaptam? Vagy rosszul raktam össze... Bár máshogy nem tudnám.

  • lesaux

    veterán

    válasz lesaux #549 üzenetére

    Még ami külön boldoggá tesz, hogy ugye minden csap mellett / alatt van egy másik csap, amivel el lehet zárni, ha meg akarnám bütykölni. A hidegé működik is, de természetesen a melegé elromlott, csak pörög, mintha nem is lenne benne menet.
    Kint az udvaron lemásztam az aknába, alig fértem be, plusz tele volt pókhálóval, de elzártam a vizet. A meleg víz már csak csöpögött. Érdekes. Visszamásztam a gödörbe, elzártam egy másik csapot is, ami az imént elzárt után volt bekötve, tehát elvileg ott már nem folyik át semmi. Mint később kiderült, gyakorlatilag sem. A konyhában nem volt víz, a szüleim házában sem, szerintem már a fél kerületben sikerült elzárnom, de az a kurva melegvíz-csap még mindig csöpögött. Kiderült, hogy a cirkóból jön egy kevés víz, azt is el kell zárni egy harapófogóval.
    Úgyhogy az előző kérdésemre talán magam is ki tudnám kísérletezni a választ, ha kicserélném a hideget meg a meleget, de ehhez megint kétszer le kell mászni az aknába.

  • lesaux

    veterán

    válasz fokukac #551 üzenetére

    Bocsánat, közben bejöttem dolgozni, de a lényeg, hogy megoldottam.
    Még nem számoltam össze, de azt hiszem, ezermester vagyok.
    Véletlenül találtam a sufniban egy régi zuhanycsapot, abból kiszereltem az egyik tekerentyűt, hátha jó lesz. Jó volt. A másik viszont nem jött le. Valamint kellett egy kis fehér toldó is, azt is a régi csapból terveztem kioperálni, de csak kalapáccsal jött ki.
    Ja, és újabb tapasztalatokkal gazdagodtam: nem szükséges elzárni a vizet a kerületben, úgy is ki lehet cserélni a csapot. Mikor elkezdtem szétcsavarozni, először mintha megnyitották volna, folydogált, ahol kell, csak később spriccelt a tekerentyű helyén, de gyorsan rácsavaroztam az újat, így alig lett vizes egy köpeny meg a padló.
    Még mindig olcsóbban megúsztam, mint ma hajnalban, amikor a mélyhűtőben felejtett, majd kiolvadt light kólát (már elővigyázatosságból a fürdőszobában) bontottam ki, és tkp. mind a négy fal kólás lett.

    Szerk.: még annyi, hogy a szakember meg szopja ki @ faszt, mert az is szakember volt, aki eltörte a menetet a meleg víz főcsapjában, aztán úgy hagyta.

    [Szerkesztve]

  • lesaux

    veterán

    válasz tbs #754 üzenetére

    EPS szigetelőlap helyett nem jó az ''ISOVER AKUSTO 50 szálas szigetelő''? [link] Harmadannyiból megvan.

Új hozzászólás Aktív témák