Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz pjen #96101 üzenetére

    Sorházban lakom. Nem társasházi, nem lakásszövetkezeti, csak úgy el vagyunk egymás mellett. Akkor számomra nem kötelező a kémény ellenőrzés ?

    Csak azért kérdezem, mert eddig minden szervezeti változásnál rosszul jártam. 30 évvel ezelőtt a gázterv szerint nem kellett reteszelni a C21-est a V4-es vízmelegítő működésekor.
    Aztán átszervezték a céget, újabb szaki már "igényelte". Megcsináltam, nem nagy ügy, egymás mellett vannak. Aztán a katasztrófa védelem szakija már a konyhai pára elszívótól is követeli a reteszelést. Megoldottam ezt is, igaz az égész házon keresztül kellett húznom a vezetéket.
    Legközelebb azt is kifigyeli, hogy a WC-nek is van "pára elszívója" és akkor szórakozhatom azzal is. Aztán meg majd akasszak a ...-ömre is egy WiFi-s reteszelőt, ami akkor lép működésbe, amikor én szívom be a levegőt ? :F :DDD

    ? Ha valami évtizedek óta probléma mentesen működik, nem kellene megelégedni csupán az ellenőrzésével ? (Újabban az autók már csak ABS-el, ESP-vel, katalizátorral forgalmazhatók, de a 30 éves LADA (ZSIGULI) mégis mehet úgy, ahogy legyártották. Úgy kell vezetni, úgy kell használni. :Y

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák