Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LanyUs #82600 üzenetére

    Kifejtem röviden. Egy részből én ilyen mentalitású vagyok, noh meg ha egyszer kötetlen munkaidőben dolgozom, azt is 99%-ban itthonról, nem bírom elnézni h más melózik, én meg csak ott állok és felügyelem a felújítást. Mert azt is kell, h minden pontosan, a megbeszéltek szerint legyen kivitelezve, elvégezve, hisz van bennem egy jókora maximalizmus.
    Pl. 38 méter falszakaszt a kőművessel ketten vízszigeteltünk utólag. Több helyről kértem árajánlatot utólagos falszigetelésre, injektálós mende mondában nem hiszek, lemezbetolás szétver mindent, így maradt az aláfalazás. Nem nagy móka, méterenként ki kell vésni pár pillért, habarcs, SBS modifikált lemez és mehet a visszfalazás ékellésel. Kértem jó pár helyről ajánlatot, 20-24.000ft-os méter árakat kaptam, ez alaphangon 760k. Ketten a kőművesemmel 1,5 hét alatt megcsináltuk az egészet, úgy h én melegítettem össze a kátrányt végig, a költségem a saját munkámat nem számolva 216k volt.
    Jah és biztos vagyok benne, h ennyire precízen, mindenhol összemelegítve senki nem csinálta volna meg.
    Ezek mellett itt nyugaton 3-3500ft / óra 1 kőműves órabére. A segéd sem jön el 1800 alatt és kb. nem találni már ilyen feladatra embert. Akinek van valamilyen épkézláb szakmája kijár Ausztriába, az alkoholista meg maradjon otthonkocsmában.
    Vezetem excel-ben a munkaórákat és kiadáslistát kezdetektől. Ha csak utóbbi órabérével számolom a saját munkaóráimat (hisz nekem mindenki órabérben dolgozik és úgy is fog), tavaly április óta 2,1 millió maradt a zsebemben és a saját munkámat is délután, este ugyanúgy elvégeztem.
    Így talán már racionális magyarázatot adtam rá, mert nem tűröm el az efféle előítéletekkel teli véleménynyílvántást, hibáa csak megjegyzés volt, már bocs!

    Tudom, aktív vagyok én is, ismerem a PH forumot, nemhiába az egyik legjobb közösség Mo.-n.

    Szerencsére már minden bontási munkálattal végeztünk, vésőgépet hallani sem akarok (és a szomszédok sem).
    Az alapszisztéma nálunk is az volt, h ha van rá mód, mindent géppel, mert iszonyú enerigákat emészt fel a bontókalapács. Ahol kellett rásegítettem, majd a gép fellazított a cikkejet.
    A 60 m2-ből 3 teheruató beton jött ki (3x 5-6m3).

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák