Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr3eWar

    őstag

    válasz Motion_Blur #108792 üzenetére

    Lehet nem ártana néhány távolabbi kép is hogy átlátható legyen a rendszer.
    Nekem is olyan kazánom van amit írtál, viszont csak padló fűtés (2 törölköző szárító), és 34-35 fokos beállított hőfokkal.

    Szóval külön külön szivattyú a padló és radiátorhoz. Eddig tiszta.
    Az a herz "termosztátos fej" innen akár egy három állású termosztatikus keverőszelep is lehet.
    Ha sima termosztát fej akkor a beállított hőfoknál zár, tehát ha az előre menő hőmérsékleted a beállított fölé megy akkor nem engedi a padlófűtésbe. Ha keverőszelep, akkor meg elvileg a beállított hőfokra keveri a padlófűtésbe befolyó víz hőfokját (hideget enged a 45°-os mellé.)
    Az hogy a szivattyú mikor áll le passz, nem tudom hova van kötve, mi vezérli.

    Nem hiszem, hogy lehet a két szobatermosztátnak (amiről indítod a radiátoros kört vagy a padlósat) külön bemenet lenne a kazánon, szóval ha indul a kazán akkor mindenképp a beállított hőfokon fog menni Ami jelenleg 45°nálad..
    Egyébként nem tudom mennyire friss a ház vagy a fűtés rendszer de manapság "alacsony hőmérsékletű"-nek csúfolt radiátorokat raknak fel, és akkor ugyanolyan hőmérsékletű a víz kering benne ami a padlófűtésben is.

    A padlófűtés osztóján levő kis nyomásmérő mennyin áll? Ideális esetben 2-3 l/min-nél több nem hiszem hogy kell, 3 l/m elég egy 25-30m2 helyiségbe is. Nekem 2 l/m körül vannak a körök, ehhez egy wilo yonos pico 25/1-6 szivattyú van, ami 1/4 álláson megy, ilyenkor 16W a fogyasztás és 1,5m az emelő magasság. Ha maxra tekerem akkor 7,5 méter és 75W. Nálad kép alapján nem tudom eldönteni hogy majdnem maxon vannak járatva és mind a kettő a padlófűtéshez javasolt változó nyomású üzemmódban, vagy mind a kettő középállásban a padlófűtéshez javasolt állandó nyomáson.

Új hozzászólás Aktív témák