Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz McSzaby #74776 üzenetére

    Vizszintezo ra es akkor latod, ez nem az a dolog ami "szemre jo", ha neked megfelel jo, van olyan aki csinal neked teljesen egyenes feluletet belole, csak talald meg es tudd megfizetni ( :
    Az meg h festes utan h nezne ki festes utan fog kiderulni

    Szerk: lampas dolog jo otlwt, ilyen melot egyebkent is jo megvilagitassal kell csinalni, amikor eloszor gletteltem nagyobb feluletet ugy jartam mint te ( : utana mar csak eros megvilagitas mellett javitottam

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz McSzaby #74782 üzenetére

    Volt olyan resz ami szekreny mogotti, feher festes utan szemre nem.sok hiba maradt, lampaval latszott, de orultem h a latszo reszeket meg tudtam nagyjabol csinalni, ahogy mondtak tobb koros jatek es keves jo szaki van, en se csinalnam olcson ha ertenek hozza meg ezzel foglalkoznek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #74785 üzenetére

    Obiban lattam most teglaberakasnak tetszo muanyag alapu falburkolokat, lecsorbitott elekkel, egyenetlen fuga vastagsaggal es melyseggel, "teglak" is meretben kis elteressel esetenkent
    Nalam pont ilyen volt a kibontott ajto a 40es.falban, darabig gondolkoztam megtartom ugy impregnalva, de nehol sajnos nagy lyukak is voltak benne ahova a gerebtokot beeogzitettek anno, hat szepen kitomtem a kisebb nagyobb lyukakat, aztan v termesko v karton es dekor tapeta, esetleg para falburkolo...latva azt a.hitvany muanyag utanzatot, amit raadasul csillagaszati aron adnak, azert kicsit megbantam:) van meg egy kibontott es letakaritott fal, lehet azt meg is tartom, bar mas celjaim voltak vele es a csodas kialakitott derekszog is ugrana ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #74788 üzenetére

    Megoltem a topikot ( :
    Napokban jon 4mmes parafa tekercs es ma kezdjuk az almennyezeteket, fel tonna karton bekeszitve biztos ami biztos:d tegnap obibol meg 7-800kg epitoanyagot hordtak be a szallito sracok, ezuton is koszonet nekik:) utolso nehez adag volt...

    Szerk: pontosabban majdnem 900kg-t, az ytongokat kifelejtettem ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #74791 üzenetére

    Standard 12,5-es, de egy resze ragasztva lesz/lett, 3-as belmagassagnal azert fogyogat ragasztaskor

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #74793 üzenetére

    egyes, egyik helyiségben 2,3m a szélesség, másikban 2,6, harmadikban 1,35m, nappali 4x5-öt egyelőre stornoztam, oda dupla tartó szerkezet menne

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    veka 70 profilról van vkinek tapasztalata, ajánlott?
    4-12-4-12-4 Low-e +Argon üvegezés

    ez pedig a marketing:
    VEKA 70 AD műanyag ablak jellemzői:

    NÉMET minőség kompromisszumok nélkül
    Fokozott biztonság és stabilitás
    70-mm-es profil vastagság
    Tokban és szárnyban 5-5 légkamra
    Nagyméretű fő kamra a nagyobb acél merevítés befogadására
    Beépített résszellőztető szabályozott légcserét tesz lehetővé
    Hibásműködtetés gátló vasalat
    A tokban és szárnyban tűzi horganyzott, idomacél merevítés
    Extra erősített sarokpánt és sarokcsapágy
    Fehér színű szerkezeteknél szürke, duplán körbefutó gumitömítéssel
    Német, biztonsági, több ponton záródó Roto NT 3D vasalat
    Lekerekített élek
    Üvegezés alap esetben 4-16-4 argongázzal töltve: K=1.00
    Háromrétegű üvegezéssel is rendelhető: K=0.7
    Több színben és elképzelése szerinti formában
    Kitűnő ár és érték arány
    Az időtálló használatot 15 év teljeskörű garancia vállalással biztosítjuk

    többi cég gart ennek közelében sem mondott, akkor sem ha ők építik be - 15 év akkor van itt ha ők építik be -
    a roto vasalatról rémlik h volt említve itt, talán jó, vagy már felvásárolta valaki és kevésbé jó ( :
    és hogy jön lesz valami 6 légkamrás? (((( : ezt mindig elfelejtettem megkérdezni az illetéseketől

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #74820 üzenetére

    egy másik cégtől korábbana a néni azt mondta náluk az üveg 48mm, gondolom keverte a légrés+üveg vastagságokkal, létezik egyébként pl 48mm-es üveg vastagsággal tele üveg bejárati ajtó? igen nehéz lenne ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mezis #74824 üzenetére

    hihi:) 120e-ért ha nem tévedek nagyot nem erre gondolt ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Emu #74826 üzenetére

    nem sokat látok képen, kis záró réseket vmilyen szilóval nyomják ki, ha van valami mozgása az épületnek az jól tolerálja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    személyes tapasztalat parafa tekerccssel
    jó, nagyon jó:)
    4mm-est vettem, gyönyörű natúrban is - ez szubjektív - viszont igen sérülékeny széleknél, hát ezért nem lehet belőle padló...:) viszont mennyezeti burkolónak pl tökéletes, de ahogy néztem falra is simán
    hőszigetelési hatását megéreztem mikor arra térdeltem és úgy vágtam, se nem nyomott mint a gipszkarton, és éreztem hogy visszaveri a testhőm egy részét, hasonlóan mint az eps/xps, 5cm-es xps többert vert vissza, de ez 4mm
    kb olyan mint egy természetes gumiszőnyeg, valószínűleg ezért is jó hangelnyelő, hang gátlásáról még nincs tapasztalat, néhány részere nem került fel karton, kell még kábelezni meg agyalni mit merre, de nem sok felület maradt ki, mostantól figyelem hallom-e még a nénit :d
    ahogy néztem simán lazúrozható, glettelhető, sok helyre fel tudom használni a maradékokat is, ha rájön az ember hogy csinálja akkor könnyű vágni mint a vajat

    ___
    elmű/h tarifa
    hát kijöttek, cseréltek órát, nem kötötték be, szerintük nekik nem lehet, ügyintéző szerint csak nekik lehet, úgy rémlik itt is vagy klímás topikban akiknél csinálták fixre kötötték, no sebaj, megoldjuk, de így ráköthetném a fél házat, 16a, de kérhettem volna 32-t is a nappali 32 mellé...:)
    valaki mondta majd ők határozzák meg hány a-t adnak, nálam biztos nem úgy volt, nekem kellett kérni mennyi legyen, mondtam 10a is bőven sok, így lett 16

    szerk:
    gerisz23
    egy dugalj körre mért csak 5 köthető? 1,5-es simán bírja a kis fogyasztókat, egyik körnél 5-össel kezdődik a lánc de megy tovább, van egy másik kör ahol valszeg 10 is lesz egymás mellett/alatt- leendő pc-nek majd ha úgy adódik h lesz, pc/monitor/olvasólámpa/nyomtató/hangfal, ez magában 5, ha router is ott lenne 6, és bármi egyebet akarnék használni már elosztó/hosszabbító kell, annyi erővel rakhatnék egyet meg egy 10-es hosszabbítót:) -
    nálam 1,5-es mbcu van kicsiknek, az ha jól rémlik legalább 5kw-ot tud tartósan

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #74881 üzenetére

    klímát persze, én is így tudom, ügyintéző is ezt mondta, az elműsök meg azt h nem, de kössek be kismegszakítót a klíma elé, oké, kérdeztem életveédelmi funkciót ellát? nem, h betáp és az óra közt van egy bejárati ajtónyi különbség, ha nagyon le akarnám kapcsolni azt megoldanám kívülről is, de ha már nem kötötték be kap egy kismegszakítót a betáphoz ha a mester megcsinálja:) azért felhívom jövő héten őket, és én is közölni fogom h a telefonom rögzít, és nem kötötték be a klímát mondván ők nem nyúlhatnak hozzá, későbbi bonyodalmak elkerülése végett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    hamarosan megcsinálom az ablak feletti beépített redőny hő és hangszigetelését, ott van mihez mérni,a jelenlegi 5cm eps-t hangot nem sokat csökkent, a régi takaró fa rész és alatta egy porfogó szivacs többet ért hangnál legalábbis, lesz kb 15cm-em, így simán "oldható lesz" a záró burkolat
    most lenne jó még egy fél tábla rigips blue karton parafa mellé ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz YAS-dude #74890 üzenetére

    nem hinném, ha igen minden spec téved ( :

    1,5-es mbcu 20a, biztosítéknak 10a van feltüntetve, a normál csőben húzott 1,5-es kábelre is, és c csoportosra is, ezt mondjuk nem értem, első 16a, 2. 20, 3. 25-öt tud
    20a 4,6kw, ennek a fele 2,3 aminél nyilván jóval többet tud tartósan is, de tudjon csak 10a-t, azzal is elég sok mindent lehet etetni
    a kérdés az volt, mért nem lehet egy körre 5 konnektornál többet tenni? 10 fogyasztó is adott eszközöknél bőven tud 1kw alatt enni - más kérdés ha erre rádugják a porszívót miközben 1,5kw-os bontó kalapács is bezizzen ( : -, de átmenetileg bírnia kellene simán
    nálam gagyi hosszabbítókról ment esetenként 2 nagy gép, 3kw körül 10a terhelhetőséggel, égésnek nyoma sincs, és volt hogy elég sokat mentek együtt

    sketchifun ezért jó ha az ember egy része informatikus, kb két hónapja már tudom mi az a, b, és c csoport, pedig nem vagyok villanyász és nem is leszek..:)
    a: csőben húzott kábel
    b: dupla szigetelésű vakolatban vezetett kábel
    c: "egyszerű főáramköri vezeték szabadon szerelve, egyszerű segédáramköri vezeték rögzítetten, szabadon vagy terített szereléssel."
    ezt nem tudom pontosan mit jelent, forrás, de mindenhol ezek az adatok vannak
    nálam mbcu minden kábel, kivéve villanyokhoz néhány helyen vezetékelés van, főzőlap/mosógép/mosogatógép /bojler/elektromos radi 2,5-es, sűtő 4-es, az csak normál, nem mbcu, többi kör 1,5-es, de összesen van 20, én úgy számoltam nem nagyon tudnám leégetni semmivel
    egyedül a szárítógép nem volt betervezve, és már karton mögött kábelezés nem lesz, de hűtő, micro is kapott külön kört, megkapja a micro körét és probléma megoldva, azok a gépek kb 2kw körül esznek, de havi szinten lebontva nem sok üzemórát igényelnek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    16a-s kismegszakitok maradhatnak a 1,5es mbcu-n, vagy csereltessem 10-esre? 16 is 3,7kw utan kilo, annyit meg azert illene akar orakon keresztul is gond nelkul tudniuk
    Ha nem tevedek nagyot, az mbcu nagyobb terhelhetosege abbol ered, h vakolatban kozvetlenul konnyebben szabadul a hotol, csoben huzott normal szigetelesu pedig nehezebben, illetve a dupla szigeteles miatt szivargasi aram v athuzas is kisebb lehet, a c csoport pedig az lehet nemi matekozas utan ami nalam van, almennyezet felett szabadon futnak, bar ilyen teljes megoldast kb akkor van ha betap is onnan van es szerelvenyek is mennyezetben v kozvetlen alatta vannak, de csak tippek, nem vagyok villanyasz, nalam az kimerul max 24v es +/- felallasban:)
    Esetemben fofalnal betap, onnan felfutnak almennyezet szint fole a kabelek, onnan egy kanyar, egy cw75-os profil ( : es onnan futnak tovabb lefele a falakba, kiveve nehany ami betaptol a hoszigetelt karton fal mogott fut, anak nem is orultem, de minden nem lehet tokeletes, betaptol ha melegszenek legalabb futik a fofalat meg a belso vakolatot mint egy futoszonyeg ((( :

    Szellozteto ventik meg hatra vannak, jol matekozom ha nem akarok kabelt latni, akkor konnektor helyett pl 80as szerelodobozba fixre kell kotni, vagy 100as nagyba akar kulso konnektor is beleferhet? Most meg tudok legozni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #74899 üzenetére

    Szabvany szerint meg utobbi 10a minden kabel fajtanal:) nyilvan en tudom mi mennyit eszik, uj eszkozoket mindig merem is, nem all fenn minimalis eselye sem h barki leeg, gyakorlat erdekes maradhat-e, de ugyis beszelnem kell az oreggel ma, majd jovo heten jon aztan jol megkerdem, rajta latszik h csak villanyaszattal foglalkozik, a masik oreg munkajara nem mondta h profi ( : de nincs benne egetrengeto hiba csak aprosagok, amiket egy pro eszrevesz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #74903 üzenetére

    Gondolpm meretezes szabvany szerint van, nem hasra utnek, amit linkeltem talan hivatkozott is rajuk
    Lenyegeben teljesen mindegynh 10, 13, vagy 16, 10et se nagyon eri el semelyik kor nalam teljes terhelesen, de majd a villanyasz bacsi megmondja csereljuk-e vagy ne, jovo heten jon aztan szakert tovabb, lesz olyan vilagitasom gyizzem megjegyezni mi mit kapcsol:d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #74906 üzenetére

    oké, köszönöm, sztem sincs gond 16a-rel és 1,5-ös mbcu-val, csövek nélkül másabb a szellőzés, vakolatban eloszlik, légtérben szintén, de majd az öregen múlik, ha azt mondja csere akkor csere:)
    5 dugaljat továbbra sem értem, már csak azért sem ha valahova 10-et akarok, akkor rögtön két külön kör? az egyik helyen moddolva valószínűleg úgy is lesz

    szaszyka nem tudom mennyi árban a különbség, vastagságban biztos látványos, messziről látszik melyik a 2,5-es, így is keményen szét kellett csapni a falt h elférjen egymás mellett 4-5db 2,5-es, 1db 4-es és 15db 1,5-es, és felhasználtuk a régi "csapásokat" két betápot találtam régről, kevésbé hajlékony is a 2,5-es, 1,5-esről háztartási gépek 99%-a kényelmesen megy, ez mbcu, másikból csak a 4-eset láttam, sztem ezt 30 évig biztos nem ekll újra húzni:)
    másik lakás 1960-70 közötti, alu mm fallal, 40 év múlva se volt baja, az öreg szerint aki csinálta a mérőhelyeket az én betápom amit csinált lazán vinné az egész házat ( : de szabványban az van, elmű azt kéri, azt csinálja, ő egész életében ezt csinálta, valószínűleg háttérben kicsit másabb érdekek vannak ami ennyire túlbiztosítja ezt

    rii nemrég egy kis bd-t vettem azobiban', 10e ft volt, most is van, jobb a régi nagyobb teljesítményű zöld boschnál amit sikeresen leégettem, az pár ezerrel volt drágább, téglában használom a bd-t, normál fúrással is lazán viszi, nem kell ütvefúróra állítani a kis méretű tömör téglához
    mondjuk nem ártana tudni pontosan mire is akarod használni, bár egy ilyen kicsi legtöbb dologra jó, panelekben is szépen dolgoznak

    szerk:
    pjen az én kuckóm 36-7nm, 20 körrel ( :
    minél kevesebb kötés, annál kevesebb hibalehetőség, idézve a villanyász bácsit, de legfőképp azért csináltam így, mert ha egyszer "okosítani" akarnám a lakást - ennél jobban:D - akkor ne legyen gond, háztartási nagy gépek meg alapból külön körön mennek, hűtőt pl azért raktam külön, mert így ha akarom kilövök mindent, de ha mondjuk elmegyek majd 1-2 hétre,a hűtő marad, többi kilő, de ha bekapcsolva maradnának se lenne baj nyilván, de ott a lehetőség hogy csinálhatom így is
    világítások is külön szedve, ha valami zizi van másik helyiségben akkor is van villany, sőt ugyanabban a helyiségben is, mert konnektorok megint külön körök, amikről ha más nem de led szalag mehet és be is van tervezve
    igazából egyszer kell ezt megcsinálni jól, és utána nincs gond, nem bánom hogy ennyi meló volt vele és van is még egy kicsi hátra, de ez már csak finomhangolás
    konnektorokat még nem számoltam, bővülnek is még, sztem lesz annyi összesen mint a lakás nm-e:d

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74915 üzenetére

    a rengeteg kábelt leszámítva sztem meló is kevesebb volt a kevesebb kötés miatt, de passz
    anno több lakásnál is csak adott kör megszakítója ment ki valami defektes eszköznél, főkapcsoló ritkán repült
    most h mondod lehet nem volt még fi relé azoknál és az korrekten lecsap mindent, párszor már teszteltük akaratlanul élesben, szerencsére működik, különben valszeg megcsapott volna az áram mikor felrúgtam két vödör vizet, miközben ügyesen kiszakítotam a led lámpából a kábelt és a vízbe ért, meg jutott az egyik fúróba is:d csak akkor nem vettem észre mert akksiról is megy a lámpa, csak az tűnt fel leállt a klíma ( :
    napokban meg villanyász bácsi pár dolgot csinált, elment, fúrnánk, lecsapja, megnézem másik fúróval, lecsapja, megnézem másik körön, két konnektro van most két körrel, lecsapja, ok, valahol a rendszerben hiba, de a világítás megy mindenhol
    bácsit hívom jöjjön hamahama' nagy a baj:d nem tudtam hova rakni, h a villany megy, de a gépek nem, fogyasztásra gondoltam mert azok elenyészőt esznek, de akkor is, kis fúró is 500w, mennie kéne
    aztán meglett a bűnös, vmelyik vezeték rosszul lett leblankolva, csak bekötésre vár, és valahogy összeért a nulla meg a föld, és ha földelt eszköz akart indulni lecsapott, világítás meg nincs földelve, csak én azt nem tudtam h az olyan...:)

    szerk: szaszyka
    pontosan így csináld, ne utána verd szét amit megcsináltál:)
    betáptól nálam 20 kábel indul felfelé, 5db balra, összes többi jobbra el a palfon alatt, rengeteg helyet foglalnak, a 75-ös cw profil majdnem tele van, és arra csak a maradék 15 megy:) ezen kívül két vékony utp megy még ott, és még koax fog, az elmaradt
    nálam lakás felén tégláig volt verve a vakolat, de még így is kellett vésni, én kartonoztam, vakolni egy vagyon, sokkal több piszokkal is jár, és így legalább egyenesek a falak tényleg
    pc-nél most 5 dugalj volt, abból egy kiesett mert nem számoltuk bele az előtétfalat és az utolsót félig kitakarta, meg egy az utp-nek is kell, de átszámoltam, 5 kevés, vagy rakok 10-et vagy elég egy is, mert úgyis kell elosztó, úh 10 lesz, 2x5 verzióban, mert mint menet közben kiderült, általában csak 5-ig vannak sorolható szerelvények, öreg mondta ő 2x5-tel oldja meg és sokszor csinált már olyat, szóval nem egyedüli vagyok aki azt mondja 2-3-4-5 kevés lesz
    de tv alatt is 5 van, konyhai kis gépeknek is 5
    azért meg leszidott, mert nem minimum kettesével raktam őket, vannak helyek ahol egy kiállás-egy konnektor, de azokat direkt úgy akartam

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #74920 üzenetére

    ez jó:) nálam is külön van, de igen, nem gondoltam bele h ahol eddig lakktam helyeken fi relé még biztos nem volt, kivéve a másik lakást ahol már megcsinálták mikor új villany lett ( :
    most utólag ki lehet kötni a fi alól, ha igen gondolom a dobozban, bár nálam biztos nincs ennyi hús, vaddisznó meg főleg:d
    jó hogy ezt mondtad, mert redőnyt is külön körre kértem, leendő riasztót is, és ha bármi zizi van akkor riasztó is repülne a fi miatt
    lámpák passz, az öreg azt mondta azok nem földeltek, az úgy meg is magyarázná mért csak földelt eszközökkel szállt el a rendszer, kis fogyasztásra gondoltam én is, 100w-os izzó is ment, annál nagyobb nem volt kéznél, ha van biztos azzal kezdem h megnézem

    szerk: pjen majd rákérdezek, de úgy rémlik mondta h azok nem, de nekem kínai ez a rész

    azt azért hozzá teszem, másik lakásban amit pár éve csináltam alapból nem volt földelve semmi a bojlert kivéve, legnagyobb bajom az volt ha megfogtam a radiátor csövet miközben a pc mondjuk nem volt házikóban akkor éreztem h kicsit csíp:d de ott még sok lakásban azóta is úgy van

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74923 üzenetére

    de nem nyomta, akár földelt akár nem, csak akkor csapott le a rendszer mikor eszközt akartunk használni, és azok biztos földeltek, csak a föld meg a nulla ért össze az egyik kábelben, fázissal nem volt gond, így laikusként nyilván úgy gondolom, hogy ezért ment a világítás, mert az nem volt földelve, méregetett a bácsi, tesztelte a fi-t, minden ok volt, ugye a belső dolgokat nem ő csinálta, de ő vette át a befejezést, de majd jövő héten azt is megkérdem, kartonozás közepén voltunk, előtte még kötögetett, néha azt csodálom nevem nem felejtem el ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74925 üzenetére

    nincs vele baj, már párszor bizonyított is a fi relé h mennyire gyors, fúrót is épp benyomtuk, nem volt ideje elindulni, a felrúgott két vödör is jó sztori volt:) most meg már tényleg olyan fejezi be, finom hangolja, aki egész életében ezt csinálta, másik mester épületgépész, van villanyász, gázos, vizes, klímás papírja, szerelhet mindent, de itt látszik azért h nem vér profi villanyászkodásban, mondta is megcsinálja, de nem szereti, gázos/vizes dolgok a fő területe a tervezés mellett, de becsületesen tolerálta minden kérésemet, amik menet közben is jöttek elő:d nagy meló volt ez, több mint fél nap azzal ment el h bekötötte a kismegszakítókat, dobozban amiket kell
    no de ezen is túl vagyunk, az 5x4-es nappaliban max 3 helyen volt konnektor, hangszigetelő gipszkartonfalba csak egyet kértem középre, ne fúrkáljuk szét, meg egy világítást, a többi oldal az kapott szépen, de ahogy az öreg mondta, "elég szégyen az ha új lakásban hosszabbítót kell használni", pontosan így van

    szerk: sketchifun nem tudom, jövő héten rákérdezek, én csak kábeleket látok mindenhol, de majd egy foglalatra ránézek hétfőn, ha be van kötve úgyis látom - gondolom én:d -, kapcsolóhoz vagy foglalathoz kell bekötve legyen, vagy mindkettőhöz?

    szerk:
    intensa_man
    kapcsolók, konnektorok, azt nem tudom pl a kapcsoló tábla doboza is annak számít-e, de sztem igen, ahogy a kismegszakítók is, bár az nem egy drága történet, kapcsoló, konnektor is van 300ft-tól, meg bőven 1000ft felett, akár még több, tehát nem mindegy mit takar pontosan az árajánlat, milyen szerelvényt és mennyit
    fürdőnél, konyhánál meg a csaptelepek a szerelvények ha jól tudom - matek ezt mondja ( : -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74929 üzenetére

    pont ezt mondta a reg. villanyász bácsi is, átrendezéskor ne legyen gond konnektorral, ezért utp-t is 2-t vittem, de mint kiderült nyilván pont oda nem ahova még kellhet ( : szóval még egy utp
    az én lakásom mondhatni egyedi történet, nappali ablak alatt ferdesíkban 0,85m benyúlásig beton sík van, az alattam levő pince utcai bejárója, ez nagy mértékben meghatározza a berendezési opciókat, erre is 2 opciót láttam, de egy harmadik lesz, mert találtam egy ülőgarnitúrát amit meg is vettem, most már hozzá tervezek, de bármelyik, bármilyen stílusú garnitúrához legyen konektor, utp, koax lehetőség szerint
    szélesség 4m, hossz 5,4m-es jobb oldalán van a bejárat, bal falán középütt alul 5 konnektor+utp, következő 5m-es fal legelején sarokban 1-es konnektor - lehet kettes lesz belőle - középen kb 2m magasságban konnektor - 3m-es magasság van, következő alatta kb 1m-en - ez alá is jönni fog még pár az új terv miatt, meg utp és koax, szemközti 4m-es falnál sarokban 2-es konnektor, azoktól 1m-re egyes, itt jön a beugró beton, fal folytatásában a pc hely, itt van 4 dugalj, utp - itt lesz a 10-es -és az ajtó melletti záró 5m-es fal közepén alul egy konnektor, felül egy világítás a középen levő fővilágítás + led mellett
    de mivel menet közben úgy döntöttem a tv-nek - vagy bárminek ami ott lesz - építek egy gipszkarton design falat, vagy másból pultot és az elég fix, így más elrendezési lehetőségeket kilövök igazából, vagy azt majd el kell bontani, de nekem jó, ha eladnám vagy beleszeretnek vagy nem:) hálófülke megint kb ez, adja magát, konyhában épített részek lesznek, próbáltam úgy csinálni ha notebook/telefont viszem valahova mindig legyen töltőhely, porszívónak pl test magasságban konnektor, ne kelljen hajolgatni
    és vannak rejtett konnektorok, design világításoknak, most még akadt egy fal ami adja magát, meglett a venti kapcsolók helye, megy még oda is konnektor, mivel nulláról tervezte vissza, így sztem nem vittem túlzásba:) sőt, a villanyász bácsi szerint még elég sok nm kimaradt ahova nem terveztem hangulatvilágítást :d
    majd a hálófülkét publikálom itt képekben is elejétől végéig, többi helyiséget nem, mindet szeretem de az talán a kedvencem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74932 üzenetére

    összesen 3db átmeneti konnektor van a lakásban, meg pár villany, ha kell beletenni valamit a dobozokba pluszban meglesz, én túláram védőről még nem is hallottam konnektornál, arra van a kismegszakító nem? persze 16a-nél nem sok minden tud beinteni

    rii erre a 10k-s bd tökéletes, téglát is úgy viszi mint a vajat, azt nem mondtad h akkus dolog, na meg az említett előfúrás ha másképp nem megy, nagyobb átmérőnél mindenképp érdemes, mert sokkal szebben lehet úgy fúrni a végleges méretet, olyan akkus ami tud téglát is fúrni makitából 50-60e-től felfelé, van nálam két makita, szépek, jók, de nyomaték nem sok van bennük, kartonozni jók voltak, fát is szépen viszik de ennyi, sztem azok nem is fúrok hivatalosan, hanem csavarbehajtók

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz intensa_man #74936 üzenetére

    rosszat schneiderről nem hallottam, de abból is több típus van
    jól értem, fürdő és konyha egy körön menne? mosógép, mosogatógép ha lesz, micro, minden megy egy körre? fürdőben bojler is? elektromos sütő, esetleg főzőlap?

    szerk:
    sketchifun ezt ismered, ismeritek? telefon usb töltő 230v-ról konnektor köntösben, ha már ránéztem most schneiderekre, ha nem gagyi elektronikásak és nem döglenek hamar pár darabot raknék be, ez elég hasznosnak tűnik

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74941 üzenetére

    olyanról se tudok, kiállás után kell beépíteni a konnektor közé? ilyen hosszabbítót már láttam, van is valahol
    ránézek a másikra is, még nem tudom pontosan kitől veszem a szerelvényeket

    Remekelek28
    nem akarlak megbántani, elég egyértelműen fel van tüntetve: "hagyományos kerámia főzőlap"
    sztem kevered szezont, fazont, kb 3 éve vettem ilyen szettet whirlpoolból, akkor is megvolt 100e-ből, 4 év gyári garival, nem ilyen biztosítós baromsággal - ezeknél általában kitétel, h évente legalább 1x kötelező szerviz, nyilván nem ingyen -
    és ha már ilyesmi ajánlom a beko-t, sok modelljük gyári 5 év garos, sütő + indukciós főzőlap 120-130-ért megvan 4 "rózsás"

    szerk:
    intensa_man
    csodálkoztam, sütőt minden esetben külön körre kell tenni, és ahhoz igen combos kábel kell, de pl főzőlapot is ha van
    éjszakai áram az egy szleng kb, vezéreltnek hívják hivatalosan, napi 8 órát megy random szakaszosan, mikor a szolgáltató engedi
    bojlerből ajánlom a veliseket, elég letisztultak, gyorsan felfűtenek, sokáig tárolják a meleg vizet

    sketchifun
    oké, köszönöm, akkor ilyen lesz pár helyen

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csemberlen #74939 üzenetére

    jut eszembe, konyha, az öreg nagyon csóválta a fejét mosógép és mosogatógép kiállásnál, a gépek mögött vannak, 50-60cm-re talajszinttől, oldalsó lábazat még nincs, de én nem is akartam oda tervezni, sok helyet kivesz szélességből ami nekem kell
    maradhat ott? a királynőmnél kb mosdó alá rakta egy villanyász, az nem tetszik nekem sem, visszaszedni most a kábeleket már bajos lenne, bár ha nagyon akarom megoldom
    - illetve eszembe jutott, tudunk kötődobozt csinálni a 65-ösökből, és a következő falra át tudom vinni falon belülre, szervizablak mögé -nálam hálófülke kapja arányaiban a legtöbb konnektort talán, 4,5nm, eddig van 5 konnektor, de kap egy telefonosat is, illetve szervizablak mögé is megy még pár, és ha jól számoltam világításból is ott lesz a legtöbb, "hogy lássad az asszponyt kiterítve meztelenül ha akarod minden szögből szimmetrikusan" (((( :

    szerk: fero02 megkérdem a mestert, dobozban 2 üres hely maradt a 24-ből, mondta is ha itt mókázni kell valamiért nagy szívás lesz:d
    pjen nem akarok hosszabbítót használni, ezért kérdezem h lehet megoldani a konnektoroknál, bekötve még nincs semmi a szükséges 2 darabon kívül gépekhez, majd festés után

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74960 üzenetére

    nem ismerem, ezért kérdem, ha jól értem 65-ös doboz csak mélyebb verzióban? 5-ös sornál elég a kezdőre vagy elé berakni, és az védi már az utánalevőt is ha jól értem? ahogy a hosszabbítónál is, úgy kb két helyen elég is lenne megoldani, mondjuk tv és pc részleg, bár ártól függ mennyibe kerül, mélyebb lyukat marni nem nagy mutatvány ha van hozzá olyan maró, "d" védelem így kilőve, van pár konnektor ami légvonalban közel van, de a táblától csak mennyezetig kb 2m a felmenő, aztán megy még 2,3m-t és onnan indulnak útjukra, legközelebbi is valami 10m lehet kábel hosszban

    csemberlen érintésvédelmi, balesetvédelmi szempontból és hozzáférhetőségből érdekes
    az öreg azt mondta, teljesen jogosan, így áramtalanítani akkor tudok ha kiveszem a gépet, mert ki van mérve elég rendesen mi hova megy, erre mondtam ha gond van ott a fi relé, ami éppen mondjuk megmakkan és akkor kilőve, de külön kismegszakító van minden gépnek és áramkör, ha azt kilövöm és a főkapcsoló megy, azon a körön lehet bármilyen feszültség?
    mosdó alatt nekem se tetszik, befolyik pl a tálca körül a víz, ha korrektül meg van csinálva nem fog az oké, de megrepedhet a szifon, nálam nem ott vannak a konnektrok, csak víz kiállások vannak, mosdó közelében nincs, de igazából következő derékszöges falra arréb tudom tenni, van annyi hely, h át lehet húzni a gépek konnektorait, kérdés az mennyi kábellel szerelik adott gépet, bár nem nagy távot kellene leküzdeni, ott gipszkarton lesz gyapot nélkül, mögötte van majdnem 10 centi mélység, és akkor tényleg egyszerűen lehet áramtalanítani a gépeket ha úgy adódik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74974 üzenetére

    köszönöm, több sornál soronként egy

    dh66e
    ma voltam ikeában, pedig nem szeretem őket, de ahogy néztem konyhában elég jók ár/értékben, árulnak gépeket, mindre 5 év gar, valami svéd termék lehet, két zónás indukciós - de. nem jutott eszembe, rózsának hívtam ( : - , 52 v 53e ft, 4 zónásak 70-től, általában két zónásak 4 zónás árában vannak, lehet a főzőlap is tőlük lesz, nekem kettes kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #74977 üzenetére

    2x5 lesz valószínűleg, de majd kiderül, végül is hely van, nagy eséllyel át is helyezem az eredeti sort fentebb, asztal lap szintje alá, napokban gondoltam bele akkor nem kell kábelekkel túlzottan foglalkozni, asztal szintje alatt nem látszik a konnektor sor és kábelek sem, régi dobozokat benn hagyom, megy közéjük kábel, aztán bármikor lentebb helyezhető a történet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz seadrone #74997 üzenetére

    Lakas meretetol fugg nyilvan
    Elso tetel hova engedik rakni a kazant, utana milyet es milyen belessel, nyilvan gazterv, aztan az anyag, csovek, szerelvenyek, ezeknek kb duplaja munkadij, es mar kesz is vagy...persze ha a kemenysepro nem mondja atvetelkor h valami nem franko ( :
    Nezz at klimas topikba, tobben futunk vele, kb minden teren jobban jossz ki vele, bekerulesi ktsg-e sokkal kisebb, telepitesi dij kb 50e ft es par ora alatt megvan
    Ha mazlid van eleg egy klima is, es 300e ft alatt megvagy mindenestol, lehetoseg van kedvezmenyes aramra is futeshez, az attol fugg hol laksz es milyen korulmenyek vannak, 50-120e ft nagysagrendileg, egyszer kell megcsinaltatni, onnantol 40%-kal olcsobban kapja a klima futesi szezonban az aramot
    Nekem is cserepkalyha volt a lakasban amit vettem, szinten egofejes, gazbol mar csak a bejovo csonk van:) sokan gazt hasznalnak a hazban, van ki cserepkalyhat, van ki konvektorokat, meg teljes aru villanynal is olcsobb volt az elso hinapom mint nekik...es nalam egyenletes meleg van mindenhol, naluk meg nincs

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csemberlen #75004 üzenetére

    felettem kb 40nm-es lakás nulláról központi fűtése 4db nagy radival, kondenz kazánnal, gáztervvel, födémben vezetett csövezéssel, végén kb 6-7m kémény béleléssel lett 1m ft, de ismerősi alapon, nekem is megcsinálta volna, de nem akartam, kérdem nekem mennyiért csinálja? 1m-ért nekem is..na ezért nem akarom ((( :
    egyébként utólag nagyom örülök ennek a döntésnek, semmivel nem komfortosabb ott a meleg mert klíma nálam ugyanazt hozza, és a kondenz kazánnak is van hangja, ráadásul az nem is egyenletes, annyi előnye van, h meleg víz is arról megy, én a fennmaradó pénzt inkább elköltöttem födém cserére, hang/hőszigetelésre, bojler is kijön belőle, meg még sok minden belefért abba a +750e-be amennyivel többe került volna a klímánál, ami meleg vizet nem tud, de nyáron meg tud hűteni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz 426os #75008 üzenetére

    pár ezer ft-ért veszel egy teleszkópos botot, nálunk az volt, fél évente egyszer esett le

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz 426os #75015 üzenetére

    nálunk is 2m+ volt, működött

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Met #75029 üzenetére

    olyat tudok, h anyagért elviszik, elbontják, sittet is viszik, de hogy fizetni? enyémre 40-50e-ket mondtak, oké h nem ritka, elég szocialista volt a külseje, de belül sok régi frankó cserép és samott tégla volt, elbontottam inkább én, az a sitt meg ami összegyűlt belefért bőven 20e-be házhozjövős kihordós sitt szállítókkal, elbontani meg pár óra volt gépi erő nélkül egyedül, és legalább van sok képem hogy nézett ki belülről, és pár címeres samott téglát kimentettem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Met #75033 üzenetére

    dúl a kapzsiság arra is, az enyém sajnos sittként végezte pár tégla kivételével

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz seadrone #75036 üzenetére

    Ossz 800e-1,5m ft korul lehet valahol, gondolom 50nm koruli lakas, de hidd el az a procedura ami vele jar, piszok, zaj, ha van ismerosod aki klimaval fut nezd meg milyen, direkt fitesre keszult japan klimak is 350e-tol mar vannak, -20 fokig garantaltan jo hatasfokkal, de sokkal olcsobban ertelmes daikin, tishiba is jo -15-ig, szerencsere mo-n -20as telek 3-4-5 evente vannak, akkor dragabb lesz a villany, de gazzal is dragabb futeni olyankor

    Szerk: es ha padloban akarod a csoveket akkor lehet is ujra burkolni mindent, falon kivul meg a hegesztes es cso draga, es en szemely szerint nem szeretem a kazanhaz feelinget

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #03969024 #75038 üzenetére

    nem vízkövesedett be?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #03969024 #75041 üzenetére

    van rajta külön nyomás csökkentő?

    dewil666 nekem a szaki azt mondta különböző eszközökhöz különböző átmérő, a bejövő volt a legnagyobb ha jól emlékszem, talán még lefolyóból is különböző űtmérőjűeket rakott, értsd úgy, h mindenhez megvan milyen átmérőjű cső kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dewil666 #75047 üzenetére

    pont úgy, abból ágazzon el a többi ahogy föccer mondta

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Stylewars_kp #75050 üzenetére

    én is ki tudtam volna alakítani, lakás 3/4-edénél repült a födém teljesen, meleg vizet is mondtam, azt kazán letudja, klíma meg a hűtést nyáron, 1:1, klímánál van olcsó tarifa fűtésre, napelem pl nálam nem kivetelezhető, de olcsóbb tarifa igen:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #03969024 #75054 üzenetére

    Rakni kell ra egy nyomas csokkentot sztem, de kerdezz meg egy vizest, ha van neki sajatja valami defekt van benne

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz n_stolz #75065 üzenetére

    idővel úgyis lepattogzik a zománc, nem nedvsdzívó alapozóval rátapadna diszperzit is, de nincs értelme, csiszolás, aztán alapozó

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Megtapasztaltam h keszul kartonbol meg profilbol boltiv, a gyari helyere ment, csak az kicsit - nagyon - hianyos volt meg maszott par iranyba...erdekes latni szemelyesen olyan dolgokat amit csak yt-n lattam eddig..:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz canniball #75123 üzenetére

    regisztrált, illetőleg véséseket megoldhatná más is, de ezt úgy ha megvana szakid és megbeszéled vele, de az pár ezer minusz, ha megkérded mért olyan drága mert sokat kell vésni... (((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz canniball #75135 üzenetére

    pl ha a dobozt süllyesztetten akarod berakni, vagy a betápot úgy látja ganaj, és visszamegy egy bekötési pontig
    visszakérdeznék, ha nálad nem kell vésni, milyen fázis az amit mással csináltatnál?
    ha 9. ker környékén laksz pesti faluban, ismerek megbízható embert aki nem fog lehúzni és tisztességesen megcsinálja amit kell
    amennyire jól rémlik, szabványos mérőhelyek már falba süllyesztettek

    Dr.Zoo ott ne keressen, itt kaptam egy ajánlást, a menne inkább utcaseprőnek kategória, az azt követő 4 v 5 is ebből a listából, utána levő emberke tudott minden kérdésemre kapásból válaszolni, felettébb bonyoulut kérdések voltak, mint kb alsó tagozatban a 2x2, őt is a listából találtam, mert közel volt hozzám választottam, ahogy a többit is, de 4-5-ből 1 az nagyon nem jó arány ( :

    szerk: gondolom ez pont úgy működik, h le kell tenni elműs vizsgát nyilván elmű érdekeltségben amiből páran jó zsetont akasztanak, aztán máris regisztrált lett a szerelő bácsi, vicc amúgy

    dkaro 5-ösből is lehet pengefal, csemperagacs fél cm kb, ytongra köt a legjobban, és még a burkolat vastagsága, 7,5-esnél fentebb nem mennék, 5-össel mindkét oldalát burkolva 8-9cm kb, 7,5-essel értelemszerűen +2,5
    de mindenképp kösd be a másik falba is, legalább szögekkel, ha pár helyen meg tudod vésni és úgy bekötni még jobb

    szerk: akarsz rá ajtót? elég korrekt sarok zuhanyzókat lehet kapni teljes üvegből, csak ne görgőset vegyél ha olyan mellett döntesz, ha ajtót is akarsz olcsóbb/egyszerűbb sztem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz YAS-dude #75141 üzenetére

    én nem vagyok villanyszerelő, ha már idéztél: "amennyire jól rémlik", beszélt az öreg sok mindenről, nem minden maradt meg, a szomorú az, hogy 5 regisztrált pesti regelt szerelőnél biztos többet tudok ((( : szóval légyszi, tartsd meg nekik a jó tanácsaidat, köszöntem

    dkaro aljára akár dekor fólia, gyári fóliásak is vannak, nekem kb szemben van másik lakásban a mosógép, nem vettem észre h zavarna, de ha zavar több megoldás is van, nem kell feltétlen csempézésben gondolkodni, sztem igen csak idejét múlt történet, ott van pl az üvegtégla, nem olcsó, de ki lehet fogni esetenként, vagy parafa, amivel én fogom burkolni a fürdőt, 2x3-4mm még az 5-ös ytongon:) én fürdőm is kicsi, de nem azért stornoztam a csempét mindenhol

    sketchifun persze, ezért mondtam méresse fel, aztán akarjon barterolni, de jól úgyse jön ki belőle nagy eséllyel

    __________
    és tényleg, parafa beszámoló, 4mm tekercs, egy helyiségben már majdnem le van zárva az álmennyezet, hozta az elvártakat, szépen hő és hangszigetel, néni pakolászása már csak fürdőben hallatszik, a srácnak meg igen melege volt tegnap létra tetején késő du, pedig klímát reggel kikapcsoltam szokás szerint
    parafashop.hu-t ajánlom, náluk olcsóbban nem láttam sehol, 1670ft/nm, 1-2 napos kiszállítás 2000ft-ért, és szép nagy választékuk van
    és most már megnézhetem lazúrral is, ha odajutok h tudok venni valahol:d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Csabroncka #75147 üzenetére

    novoplan maxi 30mm-ig jó, használtam, tudja a 3cm-t tényleg, egyik szélen 35-40mm-t kellett megoldania, egy rétegben sikerült

    szerk: föccer azobiban' vettem 3000ft körül, szóval túl vaskos pénztárca nem kell hozzá - gondolom máshol még olcsóbb is lehet - , felületnél alapozó nem árt, sőt sztem kötelező, nálam minden helyiség úgy volt mindenhol, nem bíztam másra, nem is tapasztaltam olyasmiket amiket erre olvastam, h betöredezik, felválik
    az új betonnál néhány mm-t kellett megoldania, és apórozus részeket betömnie, így max 10mm, azt is megoldotta

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Csabroncka #75156 üzenetére

    mindegyikben van műgyanta, különben nem kötnének olyan gyorsan, és nem lennének nagyon hamar burkolhatók
    ha 10mm alatt vagy vegyél spécit, valamivel drágább de még finomabb mint pl a novoplan maxi, de aki azt rendszeresen használja ugyanúgy megoldható vékony réteg is vele
    arra készülj fel legyen kéznél 1,5kw-os keverő, játék fúrók belesülnek, mivel fontos az előírt víz ha azt akarod h gyorsan száradjon akkor iszonyat sűrűek, és célszerű egy zsákot egészben kikeverni, öntögetéssel max ha méred tudod h kiöntötted a felét, 20l-es vödörbe belefér előírt vízel a 25kg-s zsák tartalma
    legyen nagy glettvas, tüskés korong, de ha nem csináltad és tényleg síkot akarsz ne állj neki, megviccelhet könnyen ( : önterülő csak a nevük, ha nem egyengeted el normálisan síkot elérhetsz, csak nem feltétlen vízszintben

    szerk: és egyben keverd le amennyi kell, inkább több legyen bekeverve, egyben kiöntve az igazi
    nálam a maxi hozta a ráírt 18kg/nm/1cm anyag szükségletet

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #75158 üzenetére

    ( : nálama srác úgy vágta a profilokat a két ezres lemezvágó ollómmal amit vettem nemrég, mint más flexet használva, v még jobban, a boltívet is úgy csinálta meg ahogy én megkenek egy kenyeret...az évek és a rutin:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák