Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70007 üzenetére

    Atmeneti megoldasrol.volt szo, olcson, obiban most a 10est adjak 300ft/nmert ha nem eliras, bar valos termeknel volt, akkor mindegy ha el is irtak, 5os ara weben annyi
    Ha tartosat akar nem art megnezni mi van alatta

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70011 üzenetére

    Ezt tudom, de olcso, amig nem tudja mi van a fodemben addig kar betonozason gondolkodni kesobb is, ha valami saralt megoldas arra nem igen lehwt bwtonozni meg ertelme sincs, akkor mar osb, de ahhoz meg szintben legyen alatta a hungarocell, es akkor mar legyen valami vekony xps, bar ha simaval csinalja es szokoevente egyszer megy fel sima is jo
    Obit azert mondtam, ezt ma lattam, ha 10es nme 300ft az nem penz, 5osert se veszes mondjuk
    Van egy vitathatatlan elonyuk, ingyen hazhoz szallitas 100e felett, +3e-rt lakasba is behordjak, mindegy hanyadikon vagy, es 60 napon belul a kimaradt dolgokat visszaveszik, en ezekert vasarolok majd sok mindent toluk

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70031 üzenetére

    Valami 25nmt mondott

    Szerk: 1-2 evre atmwnwtileg jo az, nem kell kihasznalni a teljes keretet, lehet az is egyszerubb lesz belul szigwtelni

    Szerk: gyapotnak van egy jo tulajdonsaga, h.konnyu...:) nem gyapotot tervezek venni obibol
    Esztichet, osbt, ytongot v porfixet, csemperagacsot, talan konyhabutort van egy ami tetszik, en sajnos tobbszor is el fogom erni. 100et:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    elgondolkodtam mért nem lehet fára kartonozni, tetőterek fából vannak és arra kartonoznak, nem láttam még berepedt kartont, ma beszeéltem pár sráccal ők is kartonoztak már fára gond nélkül
    egyébként részemről osb lesz az egyik falon, födém marad független:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fasyrt #70066 üzenetére

    ismer valaki pesti faluban céget aki szállít sódert? - igazából 0,1-es kellene, az talán már homok - és cementet, de mindkettőből zsákosat, találtam pár céget, de ár az nincs csak telefon
    betonkeverőt lehet kölcsönözni v inkább vegyek?:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sanyie70 #70068 üzenetére

    kis millió típus van, nyilván nem mindegy melyik gyártótól melyiket veszed
    anno használtam egye, sztem betonhoz közelebb volt mint vakolathoz, de az biztos h nem porzott és nem vakartad el az ujjaddal, van olyan is

    szerk: egyik barátom nyáron sokat elhasznáét, nem is értettem kertes háznál mért zsákost vesz, lett volna keverni lehetőség és elég szép mennyiség kellett, azzal nem volt baj, de passzolom melyik

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #70070 üzenetére

    0,5-7 m3 körül , misung a terv, tégla födémekre geotextil, azt megszórom a 0,1 sóderrel a boltíves téglákon, - nem ez a marosi homok?:) -, többire meg 3:1-es homok-sóder misung, tetejére cementes víz, szaki szerint idővel megköt, betömörödik, kisebb üregek is lehetnek benne, fürdőből is ilyet szedtem fel csak nagyon szemcsés sóderből,ez adja elvileg a hanggátlást, granulátomos cuccal szerinte döngene az egész az üregek miatt, esélyes, és ez mégse beton, ha úgy adódik könnyebb felszedni, vas nem lesz benne, meg nem köt födémhez ha valamiért szedni kell, vagy később pl padlófűtés menne jó lesz aljzatnak
    19nm, olyan 3,5cm gerenda szinttől, de boltívek miatt a 30-40%-a kiesik
    úgy saccolom felkerekítve max 1000kg, 250kg cement/ 750kg homok, de muszáj zsákos legyen, másképp nem tudom mozgatni

    szerk: köszönöm, majd később rácsörgök

    mennyezet szigetelésre hülyeség ha 5mm-es osb-vel burkolnám?, obiban láttam ilyet, fölé 10cm kőzetgyapot táblásított, aljára 3mm-es xps lemez, hő és hangszigetelés is meglenne és könnyű lenne

    szerk2: 6mm-es lesz az, most látom tömege kicsivel kisebb a 9,5-es kartonénál:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fasyrt #70072 üzenetére

    én ezt megértem, azt áruljátok már el nekem tetőterekben aminél kartonoznak mért nem reped a karton?
    mert rögzíthetik kartont magát fém profilra, attól az még fán rögzül
    - megint más dolog ha párás a helyiség és random, de ahogy elnéztem a födémben levő 100 éves fákat nem mentek azok semerre, vizet nem is láttam -
    fémre is fel tudják úgy tenni h megrepedjen, láttam olyat is
    nem tervezek fára kartonozni, csak érdekel a háttér, és h tetőterekben mért kartonoztak/kartonoznak fára gond nélkül, és ha ott megy máshol mért nem?
    konyhánál födém satbil, oda fém és karton, szobában nem akarom födémet terhelni, biztos bírná, de mivel kb úgy csinálom ahogy akarom ott a szélső 45-ös falak majd megoldják, fa és osb meg tapéta kombóval

    szerk: sketchifun én ezt mind megértem és tudom, csak hát a tetőket nem fémből építik, ezért nem értem a dolgot

    runner 125 én is meg fogom venni a fém profilokat ahova kell, majd előírom magamnak mit ( :

    ecaddsell én is, ha lenne, de tisztelet a kivételnek csak kontárok vannak
    de ha már kőműves, kartonozási munkák, ytong rakásra kellene egy emberke kb 10 munkanapra, napi 15e-t adok, 9-17 óráig meló, fizetés nap végén, segédmunkás én leszek, megszakadni nem kell, fúrni faragni, bontani sem, már megcsináltam, ami van megcsinálom, ott leszek végig, ha kontárkodást látok akkor mehet ahonnan jött, ha korrektül dolgozik korrektül fizetek
    ha van vkinek ilyen ismerőse tel.szám adatlapomon, a munka kb 10-étől lenne h-p

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz eszmilan #70077 üzenetére

    ott bandázsolni kellett volna, lehet nem eléggé figyeltek oda

    RexpecT abban is lehet fém profil, de sztem is a fa minőségén és páratartalmon múlik, ha 110 éves házikóban nem vetemedett a fa anyag ami alaptt pince van, nagyon rosszul csinálnak mostanában pár dolgot
    csak érdekelt mért "tilos" fára kartonozni, egyik barátom is arra dolgozott, kiderül nála h működik, az régi vályogház

    osb3 lapok mennyire strapák? arra gondoltam abból csinálok gerendákra alátét fát boltívek takarásáig és aközé misung, elvileg élősködők nem tudják bántani, páratartalomra is szinte érzéketlen, és elég méret pontos, ezekből építeném meg a párnafa részt is rájuk merőlegesen
    - persze ha obiban levágják nekem a kért méreteket, mert körfűrősszel lehet nem szenvednék, de az sincs kizárva:) -

    szerk:
    jut eszembe, 3mm-es parafa tekercs, 3mm-es xps tekercs, 3cm xps lap
    tudtok valami megbízható oldalt, ahol ezek hő és hangszigetelését meg tudom nézni?
    sima polisztirol ugyanúgy hő hangszigetel mint xps, csak utóbbi lépésálló is?

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ecaddsell #70080 üzenetére

    nem kifejezetten kőműves kell, olyan aki tudja használni a derékszöget meg a vízszintezőt, és szokott ilyet csinálni
    nincs betonozás, kartonozni és ytongozni kell 90%-ban, mellé apróbb vakolatjavítások, ilyesmi, egyedül lassabban haladok, ha megpörögnek a dolgok azért fizetek

    az én fizikumom gyenge, mikor panaszkodtak a sitt szállító srácok h nehezek a zsákok mondtam lehet, pár hete mikor bohóckodni kezdtem éreztem még, már most lehet kicsit jobban megrakom a zsákokat, nem érzem ( : 40-50kg is volt tényleg, drága a zsák :d én egyedül felszedtem, kihordtam egy nap alatt olyan 2,2-2,5 tonnát, aludtam egy jót utána aztán ennyi, a kohó salak tömény pora volt benne húzós, nem a tömeg
    valaki mondta itt, ha rigips bluet akarok ami 30kg/tábla ki fogja behordani? lol :d negyedikre kettesével hordtam a standardet ami duplán 24kg, ez meg fsz
    barátomnál kevertem habarcsot, egész nap én mert nem bírták tartani a keverő gépet, soha nem fogytak ki a habarcsból ( : nem rendszergizda testalkatú vagyok, és kifejezetten nyugodt, de ha feltolják a csiiiimet ahogy sittes zsákot arréb rakok kérdezés nélkül, emberrel se okoz ez gondot...:) nem fog ferde ytongot rakni nálam senki, mérni fogom folyamatosan, és előre közlöm csak akkor jöjjön ha ért hozzá, ne nekem kelljen kidobni, mert volt már rá példa
    ha ennyiért nem lesz ember csinálom én, kőműves srác jól is ki is röhögött minket nyáron, raktuk a téglát 4-en de csak nem haladt, ő meg csukott szemmel jobban pakolta mint mi ( : és mondta széles vigyorral, nem kell ehhez diploma csak rakni kell :d

    szerk: kmét nem elmaradt régió, itt van kőműves 10-ért is, de jönni nem tud, egyik régi barátom napi 10-et kapott egy tagtól, hajnaltól estig, profi ácsként és kőművesként, sofőrként, minimál bér felére bejelentve, amelyik kőműves dologhoz értő sívszebésznek gondolja magát az nem nálam dolgozik, ennyi, max 20-at adok de akkor tényleg profi munkát akarok és pörgőset - ha az én tempómat tudja követni az jó lesz ( : -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz RexpecT #70081 üzenetére

    kartonoztam már, egyedül nehézkesebb, két emberes munka az
    már az elején kixeltem, kartonragasztó egy vicc, épp tegnap beszéltünk róla egyik szakival, drága de legalább nem jó, kb fél 30-40 perc alatt megköt, ha felraktad a falra a kartont és rámozgatsz többet nem tapad oda, csemperagasztó olcsóbb és ott nincs kötési gond meg mozgatási és elég sokáig fel lehet dolgozni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #70084 üzenetére

    arra már nem kartonozik senki, elvitték tüzelőnek:)
    a lényeg nem is volt megvetemedve egyik sem. de ez csak egy példa volt, tetőterek élő példa, nekem se nagyon akaródzik párnafára tenni az osb-ket, inkább osb-ből csinálom az alátét fákat párnafákat is ha megoldható
    obiban néztem, azért volt ott 1-2 gerenda is csúnyán megvetemdve, az impregnáltak nem voltak méret pontosak, árban se jönnék ki jobban mint osb-vel
    majd a benti ajtó tokot fogom kartonozni, az már nem mozog sehova, ugyanez lesz az ablak kerettel is
    3 éve építettem be egy fenyőajtót, takarólécet nem tettem rá mert nem volt időm szaladgálni érte, fal gipsszel lett kijavítva, hajszálrepedés sincs rajta, pedig több cm-es rések voltak
    kicsit oda kell figyelni, de azért nem horror ez a fa téma

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #70089 üzenetére

    nem gondolnám, h a sitt szállítók napi 20-at kersnek, de cserébe lagalább egész nap ganéban vannak és tonnákat mozgatnak meg, ha napi 10-et kapnak sztem nagyon örülnek
    ytong téglát rakni és kartonozni, nem gondolnám h évekig tartó hosszú tanulás áll mögötte, gyakorlat kell hozzá és ennyi, aki úgy gondolja neki orvosi fizetés jár ezért találjon rá bolondot aki odaadja neki, részemről nem fogok, melóztam havi 100-ért gyárban 12 órában sokáig operátori melót is, napi 15-20e napi 8 óráért, ha nem lesz ember csinálom egyedül
    - eszembe jutott tavaly ilyenkor bp totyik, egyik emberke számtech melót hirdetett, fizetés megadása nélkül, de az fel volt sorolva hosszan mihez kell érteni, szervizelésen át ügyfelezésig, notebook, pc, oprendszerek, végére csak meglett h havi 150-re gondolt, ez a pesti álom meló (((( : nekem ebben van lassan 20 évem, nem is vagyok hülye benne, folyamatos tanulást és naprakészséget igényel, aki az ytongot pakolja az ha 5-10x rakta és nem hülye már profi, ugyanígy a karton is, szóval részemről 15e, ha valaki pro és látom h egyedül is lehet hagyni, ha úgy adódik magának is bekeveri az anyagot és nem a falat bámulja ha nem ott vagyok akkor 20, egy ft-tal se több, 10 munkanapért ezekért a melókért 150-200e ft sztem több mint korrekt, jobban haladnék, ha nem lesz ember lassabban haladok de az én zsebemben marad a pénz, a bontás volt a neheze és azon már túl vagyok, ez az eset amikor az idő nekem dolgozik, gyűlölöm a meleget, de már kezd olyan idő lenni amikor nem fáraszt le magában csak az időjárás és rövid nadrágban meg pólóban tonnák pakolása közben már csak keveset izzadok... ( : -

    szerk: sanyie70
    ytong mellett porfix is jó, kb ua. mindkettő, pórusbeton
    ytong 60x20x5/7,5/10cm, porfix 50x25x5/7,5/10cm, porfix olcsóbb db-ra és nm-re átszámolva is, a szélességtől függ ytonggal v porfix amivel jobban kijössz

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70094 üzenetére

    ez nem vita, elvi kérdés:) nem órabér, 5-10 munkanap, aki gondolja átszámolhatja mennyi kell 1 nm2-hez porfixből, de lelövöm a poént 8 db se a fugázás miatt ( :
    akit érdekel v tud rá valakit felhív, ennyi
    nem fogok kétségbeesni ha nem lesz senki, amíg nincs kész ez a munkám, utána erre az életre valszeg több lakást nem újítok fel, ha igen még több tapasztalatom lesz, illetve másoknak, és nagyon büszkén mondom mjad, 1 nm ytong tglát felrakni kb 20e, csaka segédmunkás kér napi 20-at, kőműves 50-et és hát én is szeretnék rajta keresni egy picit, naponta 50-100-at, merhátdrágajazytong' és soha nem készül el a házam brühühühühü ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70096 üzenetére

    nem kell segédmunkás, keveset kell vágni, egy vödör ragasztóval elég sok ytongot fel lehet pakolni és nem órák kérdése bekavarni, de nyilván ha én ezt megcsinálom jobban halad, nekem meg most ez a dolgom
    azt h mit szeret, mit nem szeret, kívánság műsor tibi bácsinál volt a tv-ben, ha olyan jellegű történet lenne azt mondanám, ha dolgozni kell azt mondom, megmondja mit keverjek, h keverjek, én megcsinálom, ő rakja a falat, nem bonyolult ez, én se szerettem sok minden a munkahelyimen, nem túlzottan érdekelt senkit
    elég sok emberkével dolgoztam már együtt, valahogy megoldottuk
    egyik szomszéddal beszéltem, azóta is jön, ilyen emberekkel nem érek rá foglalkozni, pesti faluban pedig kevés ismerősöm van, kmétieket már végig zongoráztam, kb mindenkinek van fix munkahelye, ennyi időre nem tudnak jönni, bohóckodni meg nincs időm, az igaz, h az idő nekem dolgozik, de csak egy bizonyos határig, utána már ellenem:) ma és holnap pihenek, aztán újra csinálom, nem csinálok ebből gondot ha továbbra is egyedül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz philoxenia #70098 üzenetére

    ezt mondom én is, de ha vágni kell mondja mekkorát én levágom, azzal se megy az idő, keverni is tudok, ragacsnak is kell egy kis állásidő, azzal se menjen idő ha már ráérek és közben tudom csinálni a saját dolgom
    egyik kis öreg jönne biztos, de az a tempó nálam nem játszik, parkettát se tudta utánam szedni, mindig azért álltam mert kupacokban volt:d pedig előtte nagy volt a szája hány nap lesz ez ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ecaddsell #70100 üzenetére

    pont jó az ytong példa, mert haladós...:) aki nem halad vele az csak próbálkozik, na az nekem is megy, kétszer raktam már, legutóbb 3 éve ( : kartonozás ugyanez, de az ketten jobban halad, bár ismerek olyat is aki plafonra egyedül felszenvedte :d
    nekem most ez a munkám, edzésnek fogom fel, nem csinálnék mást, ez lemegy aztán szétnézek az ingatlan világban, állásajánlat már van:) de mivel segédmunkások napi 20-ért mennék hát öööö, nekem legalább 50 kell (((( : nem hajtom a pénzt, rég rájöttem felesleges, ha nem kapkodok jut mindenre, amikor aktív korszakom van akkor keresek sokszor csak egy-egy kis ötlettel szépen, amikor nincs kedvem nem dolgozom, nekem ez így tökéletes, felújítás után elsődleges az edzés lesz, nem vagyok jó elpuhult verzióban, duna meg már nagyon vár h fussak mellette...:)
    sitt szállítóknak én mindig többet adtam, ők melóznak keményen, nem sírtak semmiért csak csinálják, azt is tudom mindig rászámoltak egy kicsit, de jól állt nekik h próbáltak hülyére venni:) , tisztáztuk az erőviszonyokat csak csinálják, pár ezer ft nem érdekel csak tűnjön a szemét mert nem haladok, ha vmelyiknek azt mondom lapátolja fel a salakot egy 20-asért sztem már fogta volna is a lapátot, de ezzel is úgy voltam én lakásom, én ganézom ki, abból is itt mekkora hűhó volt ki fogja azt megcsinálni meg mennyibe kerül, ott a nagy gond sokaknak büdös a munka, nem is bánom h valamikor a legalján kezdtem és nem apuci tolt alám bármit, meg nem esek kétségbe ha be kell koszolnom magam, majd kiáztatom a dandár fürdőben vmelyik hétvégén:) csak legyen hozzá elég hüsi, úgy szeretem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #70111 üzenetére

    igen ez így van, ezért lesz valszeg minden alátétfa osb3-ból a nappaliban, falnál is, jól zárja a hőt és hangot is mert nagy tömege van, és elvileg nem fog vetemedni
    abból indulok ki láttam belőle kerítéseket is, az kap 40-50 fokot nyáron, -10-et télen, esőt, havat, és még évek múlva is kinéz valahogy, egy lakásba építve viszonylag álandó páratartalomnál nagy baj nem lehet:) na meg ugye komplett épületek készülnek belőle, elvileg rovar és gomba biztos is, nem rossz találmány az biztos, nálam ez lesz a "beton réteg" konyhában is, régi mozaik csempét misungba rakva meghagyom, arra xps és osb

    sanyie70 lehet nem jössz ki sokkal olcsóbban, habarcsból több kell, ha régi hepehupás tégla akkor még több, ha szétszáradt tégla nagy köszönet nem lesz benne, anno megnéztem olyat, leöntöttem bögre vízzel elfüstölt rajta ( : maltert 10-20 perc alatt kiszárította de nem kötött hozzá
    és annak nagyobb száradási ideje van mint ytongnak, azt felrakod másnapra kész is, ennyi mennyiségben nyugodtan lehet pakolni, nagy felületeknél én nem díjazom 1,5m magasságnál többet egy nap

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #70135 üzenetére

    semelyik korrekt cég nem kér a felmérésért pénzt, amelyik igen lehet is mutatni nekik az ajtót ( :
    100-120-ból sztem kijössz, obiba nézz be, elég sok ajtót láttam, egyedi méretre is gyártanak, egy kérdést megér mennyiért csinálnák neked
    de linkeltem is fentebb pár helyet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz r.levente75 #70156 üzenetére

    Aljzat kiegyenlitot sztem is egy retegben, jobbak tudnak 2-4cmt, ha az nem.eleg akkor betonozz
    Tobb retegben el tudnak csuszkalni egymason a retegek, nyilvan nem latvanyosan, de eleg ahhoz h berepedezzen
    Ujakat en se ismerem de sztem csodak nincsenek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz r.levente75 #70161 üzenetére

    En nem bonyoloitanam meg, veszel 1-2 tabla 2cmes xpst es mindjart lecsokken a vastagsag, aljzatkiegyenlito se olcsobb

    ______
    Mennyezetre mi lenne a legkonnyebb ho es hangszigeteles?
    Lattam xps par mm-s lapokat, hot biztos szigetel de hangot nyilvan nem, vastagabbnal mar lehet, de nem ismerem 3-5cmeseket ropogtattam ugy tunt eltunik bennuk a hang, azok nagyon konnyuek, dubelezes nelkul csak ragasztassal is felmennek sztem de paszz, max ala raknek uvegszalas halot
    Van vkinek tapasztalata vele hangszigeteles teren?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    elbontottam a cserépkálha betonállványát, salak ágyon állt két boltív tetején, gerendára nem is támaszkodott
    7-10cm vastag lehetett, vas nem volt benne
    szomorúan tapasztalom, hogy az acél gerendán egy másik helyen pár helyen néhány mm-s betonréteg van, nem akar feljönni semmivel ( : széles, lapos fejű vékony lapú csavarhúzóra gondoltam spakli, vésőfej és kalapácsos egy órás bohóckodás után, vkinek esetleg más tipp?:)
    1175kg-t a szállító srác behordott 4e ft-ért, egyesével 25kg-s zsákokban kézzel/vállon, végén már kettesével, ettől megkíméltem magam, még párszor át kell pakolni ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    beton - misung - réteg és osb közé a párnafák közé sima polisztirol ugyanolyan jó mint a lépésálló, vagy jobb hőszigetelő az xps? most még tudok rajta moddolni

    szerk: terhelést ez nem kap, max 3cm lenne ami kell

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Nkboy #70220 üzenetére

    ismerek olyat aki hungarocellt rakott rá, sztem azt nem kellene erőltetni
    kőzetgyapot biztos rendben van
    kérdés mért akarsz vályogot szigetelni? ha csak nem 30-40cm-nél keskenyebb a fal, de a "standard" 40-60cm

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Nkboy #70228 üzenetére

    50cm tomor agyag kb, jo hotarto, valyogokban termeszetes klima van, en nem bantanam
    mesz festek helyes, diszperzit nem oda valo
    ha a fodenet szigeteled hatekonyabb lesz, meg kell nezni pontosan mi, sok csak vekony saralast kapitt, de a vastagabbak se rengeteget szigetelnek
    ez mellett az also fodem erdekes, de ha az nincs szigetelve sok melo lenne, kiveve ha most beton aljzat van es azon vannak burkolatok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz n@p@lm #70242 üzenetére

    Maga a fal szigeteles, persze lehet fokozni de vastag valyog onmagaban is jo hotarto

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ALI_G #70286 üzenetére

    Kerdes az a mester milyen modszerrel javitott, ablakot h epitettek
    en xps-sel korbeburkoltam, aztan erre kartont ragasztottam, egyik szakival beszeltem rola o is igy csinalja, 10 eve meg kirohogtek, ma mar igenyesebb lkivitelezok ig, csinaljak, en 3 eve csak kimatekoztam h lenbe legegyszerubb, leggyorsabb h tartos legyen, ezzel mazlim volt:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Nkboy #70309 üzenetére

    nem olyan rengeteg xps kell egy ablakhoz:) lehet játszani gletteléssel xps-en, hát én úgy voltam vele nem játszom, egy réteg xps, utána karton, "koppantásra" is igazibb fal érzetet ad, meg mennyivel több munka? kb semmivel, mert nem kell glettelni, max a szélét

    ALI_G nem tudom mekkorákat szoktak rakni, megint más új építésnél és más cserénél, nálam cserénél adott volt, 3-5cm-es rések voltak szabálytalanul, csemperagsztóval felhoztam szabályosra, xps és karton, laikusként se volt sok idő, aki napi szinten csinálja annak töredéke, jót is röhögtem amikor kb 15e-t mondtak ablakjára, és ez 3 éve volt, elbattyogtam baumaxba, vettem xps-t, kartonn volt kimaradva de ami ablakhoz kell pár száz ft-nyi egyébként is, és megcsináltam

    szerk: szaszyka mellé lehet játszani osb-vel is, abból van 6/8mm-es is, akár összecsvarozva kartonnal és úgy ragasztani, egy ablaknál mondjuk nem túl kifizetődő egy tábla osb, bár a 6/8mm-es nem nagy pénz egész tábla sem, én most vágattam obiban, szerencsére náluk vásárlás árában benne a vágás is, dekopírral biztos nem vágom olyan szabályosra, de körfűrésszel se

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #70317 üzenetére

    tőlem speciel 50-70m-re volt a baumax:)
    de ha úgy számolom autóba ülök, 3 ablak lett volna 45e, meglett max 10e ft-ból midenennel, + üzemanyag meg egy óra idő 5e, akkor hagyjuk..:)
    mondom nem baj, ha egy szakmunkás szívsebésznek gondolja magát, csak ne nálam gondolja annak
    - arról nem beszélve, hogy nekem mindenben segítettek soron kívül, pedig csak szimpla vevő voltam, ha ezzel foglalkoznék lenne mindenre forrásom, nyilván multis árak alatt és sorban állás nélkül -
    arról meg még jobban nem beszélve, ha ezzel foglalkoznék lenne saját raktáron xps, csemperagasztó és karton, egyik se romlik...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ice&Lime #70382 üzenetére

    ha stabil és nem gond - 1-2cm aljaztkiegyenlítő és burkolás, szerintem

    szerk: szobá_ly_a meg nem lehet, szobáka már inkább

    đension gyeptégláztál vagy magot vetettél? utóbbi esetben téglát v szőnyegetajánlom, itt egyik játszótéren azt tettek le, a kölkök adják neki az ívet de minden része gyönyörű

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #27813376 #70384 üzenetére

    vetéshez nem értek, viszont láttam mennyire hatékony és gyors a tégla/szőnyeg

    Ice&Lime
    felszedni nem akarod mert sok kellemetlenséggel jár, akkor burkolj rá vay egyenlítsd ki
    nem olyan nagy tétel a kiegyenlítő ha 1cm alatti mennyiség kell, és akkor tényleg lehet profin burkolni, másiknál is ki lehetne hozni de ahhoz mondjuk látni kellene
    kipróbálhatsz bontó kalapácsot, én azzal szedtem fel a csemperagasztót, meg betont pár helyen acél gerendáról

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Bacusuz #70404 üzenetére

    ha már misung, letettem róla, de új rétegekben gondolkozom
    nappali:
    jelenleg acél gerendák, köztük 5-35mm-es enyhe boltívben téglák, fesztáv kb 1m, ezt feltöltöttem 0,1-es sóderrel - kb marosi homok -, nem egyszerre, folyamatosan szárítottam, az már kiderült hangszigetelőnek jó, nem dong már a födém
    acél gerendákon 44mm osb lap van, ezek közét töltöttem ki a homokkal, 10-44mm vastaságban lefedve minden boltívet és síkba hozva a födémet
    most hallottam egyik ismerősnél is hasonló volt, nálam gyárilag salak, nála homok, telibe öntötték aljzat kiegyenlítővel és ott is maradt, több éve már
    40nm egyben, kicsit huppog alatta a homok, más baja nincs, középre még alap nélkül egy ytong falat is bevágtak

    én erre a sóder rétegre mivel így kb betonstabil, geotextilt raknék és arra xps-t, majd az egész kapna 10-15mm aljzat kiegyenlítőt, alattam pince van, biztos nem -10 fok télen de nem is + 20 ( :
    és erre a burkolat, ha kell még alá valami lépéshanggátló

    többi helyiségben misungba ágyazott "beton mozaik csempe", kis szintkülönbséggel,110év alatt egyik fal picit megsüllyedt a misung ágyon:) ez is kapna textilt, kiegyenlítőt, aztán xps, aztán kiegyenlítő megint és burkolat
    teherhordó részeket meg kiraknám 10-es ytongból, mosógép, mosogatógép, konyha pult, többi rész terhelése elhanyagolható, bár elvileg ezt is gond nélkül vinnie kéne

    valakinek ötlet, észrevétel ezzel kapcsolatban?
    így nem kellene osb-zni, az se lenne olcsóbb, de talán ez stabilabb

    szerk:
    ecaddsell sztem is ez így a legtisztább, regisztrált villanyásznak mondtam, csak úgy dolgozik nálam ha írunk szerződést is külön, amennyiben az elmü nem fogadja el a kivitelezését én nem fogok ablakon kidobni pénzt, rá is bólintott gondolkozás nélkül, mondtam neki nem bizalmatlanság, de itt kb 5-en 10 félét mondtak, én meguntam, elég jó pénz pár órás munkáért 100-120e ft, akkor felelősséget is vállaljon

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Zirowe #70408 üzenetére

    megbízható de drága:), napokban voltak kinn felmérni, dupla ajtót szeretnék, kívül biztonsági acél, belül teljes üveges, utóbbival nem foglalkoznak, az acél ajtó magában két tollas zárral 280e ft lenne standard méretben:)
    az alap verzió 130-tól van, de amiben van egy tollas zár már 180-200, nem tudom h jött ki 2 tollasra 280, azt mondta a zár miatt
    páromnak 100-120-ért csinálta másik cég két tollassal, az is zártszelvény, 6-12 ponton záródó, passz, hőszig. abban nincs
    - jut eszembe hívjam fel őket:) -

    szerk: telefonban a hölgyemény azt mondta 330e a két ajtó, ha nem kapok sokkot mondja a részleteket ( :
    egy ajtóra se kaptam sokkot 280-nál, de sok, az meg "gáz", h az üszf-es nem tudja, h nem is forgalmaznak tele üveges ajtót, pedig elég egyértelműen elmondtam neki mit szeretnék

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sanzik #70437 üzenetére

    én anno tárolóban a homokot locsoltam nyakon vele, olyan lett mint a beton, lehet kicsit vizesebb volt a talaj meg elég párás volt, de passz
    ismerős meg száraz homokkal játszotta el ugyanezt gond nélkül
    én azért most kicsit másképp próbálom megoldani ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gordonfreemN #70453 üzenetére

    simán lehet, egyik ismerősöm is vidéki szakikkal dolgoztatott
    - pesti röhej árakat nagyjából ismerve nem csodálom ( : -

    joysefke ha átépíteni akarsz gondolkodj el rajta mit tudsz megcsinálni, idődbe mi fér bele, csak a bontásra nálam horribilis pénzeket mondtak
    excel nagy erőkkel, egyszerűsíts amit tudsz
    ha teljesen laikus vagy már kezdheted is nagy erőkkel olvasni a toikot, ott vágnak át ahol akarnak, sok utánajárás kell ahhoz h valamennyire képben legyél
    ha szigorúan pesti vállalkozós árakat nézünk annak csúnya végösszege van még egyszerű dolgoknál is
    én kicsit komolyabb felújítást csinálok, igazából újjáépítést, nem egyszerű, jó oldala viszont sokat lehet tanulni
    de sok energiával jár, azt is számold bele az excel elején ( :
    egyébként megnyugtatlak, legtöbb 2000 körüli háznál az 50-100 éves házak jobbak, csak más elven működnek, ezekkel kell tisztába jönni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Morris #70468 üzenetére

    hamis, a boltok nem drágábbak, sőt
    a szolgáltatói tevékenységek drágábbak
    az értelmes kiment külföldre, vmennyi értelmes itt maradt rengeteg kontárral, közben az építőipar belendült, ezért kérhetnek amit nem szégyellnek...viszont, már ott tartunk, többet akarnak mint akik "disszidáltak", idő kérdése és el kezdenek vissza szállingózni az értelmesek, onnantól lesz jó a megrendelőnek, de addig meg küzdeni kell rendesen ( :
    tudom mennyivel keres többet fővárosi, tavaly taglalta egy pesti tag mit kell tudni a csoda számtech boltjában, mindenen kívül nem sokat, ár max 150e, vidéki kis faluban 10 éve 130-at keresett a főszervizes...lol ( : benzinkutas sráccal is beszéltem, ha megszakad 120 nettó, szentesen is ennyit kapnak, de segédmunkásnak napi 15 kevés? hagyjuk már :d
    nem vagyok ribi h lenyeljek bármit, inkább megoldom, de azért köszönöm:)

    szerk: röviden, egyes ágazatok vannak ahol pesti faluban jobban lehet keresni, de messze nem mind, az építőiparral meg elszaladt a ló nem kicsit

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sanzik #70481 üzenetére

    Nem degradalok le senkit, csak nem egeszen ertem mire fel a szivsebeszi fizetes segedmunkasnak is mar lassan
    Igen kosz, por, fizikai munka, kukas auton se szepek a korulmenyek, nem kell hozza szaktudas, de ha nem vinnek ganrban jarnak, franciaknal ki is probaltak matr milyen az ( :
    Ugyanigy lehet mondani a tesco penztarost aki aprot kap, lehet csinalni, ott rohadj orakig amig le nem valtanak, szepen egy helybrn, tolyamatosan a sok hulyrt kezelve
    Szervizes itben pedig nem fog biciklizni 50 evesen, mert aranyere lesz es gerinc ferdulese ( : egesz napi ulo munka ugyanugy nem jo mint allni, atrol nem beszelve szellemileg mennyi energiat kivesz, mar azokbol akik ertenek is hozza
    Szoval lehetne ezt ragazni, en elvbol sem vagyok hajlando megfizetni azt a pofatlan penzt amit elkernek, megoldom
    Ma mondja a reg. villanyasz keressek mar neki olyan jo kis lakast mint az enyem, mindtam oke, 160e ft es olcson szamolom, ennyit kert a melora ( : pislogott, mobdom matekozzuk le o par oras meloert mert ker ennyit? Meg is van, mert megteheti ( : de sok vizsga, meg draga volt, igen tudom, matekbol jo vagyok, kb 1 honap alatt tisztan megkeresi az osdzes vizsgaja meg gepek arat, jol szamolom-e? : ))) Elotte latta telefonalok, mondtam surgos, ez munka fel kell vennem, aztan kerdi telefonon dolgozom? Mondom igen, en azt szoktam mondani aki nem elegedett a munkajaval, csinaljon maganak...:) En csinaltam, keresek neii lakast, ha kell napi tobb orat gep elott ulve es telefonalgatva, de annak ara van, es nem lesz meg par ora alatt, de meglesz, uh a szerviz mar csak hobbi reszemrol is, de az folyamatos tanulas eredmenye, pont it forumon nem kell magyarazni mennyire valtoznak a hwek es swek, kis millio notebook modell van, stb
    Kicsit jol is jott ez a lakas, legalabb kiprobaltam magam uj dolgokban, flexeltem is napokban eletemben eloszor ( :
    Szoval beke, ez az en velemenyem, egy sok diplomas munkajat sem becsulom tobbre, de abban evek vannak, 10 evek, es sajnos ha az allami oldalt nezzuk kezdo orvos, mentos aproert dolgozik, kicdit masabb tortenet mint maltert keverni meg teglat rakni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #70508 üzenetére

    ha úgy számolom 4 órás meló 160e, - anyag 60e, ebből napi 2 simán lehet, 1 hónappal számolva mennyi is? elég szép...
    belső szerelés szintén pár száz ezer ft 2-3 napra, de 1 minimum
    van gőzöm, mert mondott árakat
    gépek terén is van gőzöm, én is vettem bontókalapácsot 30e-ért, meg ipari porszívót 30-ért, ha csak garidő végéig bírnák ki akkor is elég szépen termelnek vissza:)
    de összegezve, a legdrágább dolog az idő, te pontosan tudod mennyi időbe kerül egy informatikai alapképzettség is
    nálam a fenti tag nm árat mondott, kérdeztem is tőle ember, neked mindegy ha a nappaliba 30 konnektort kérek vagy 5-öt? nindegy, jó mondom, nekem is ( : ő is szemtelen árakat mondott, de ő konkrétan épületgépész, víz, gáz, villanyszerelői vizsgákkal, ő is előadta a hattyúk halálát, h mekkora meló vizet szerelni, egy napos munkára anyag nélkül mondom ne legyen már 35e/kiállás ( : de szerencsére neki is kellett notebook meg asztali gép, így lesz víz villany, az anyag nem vész el csak átalakul:d valahol mindig megtérül az infos tudás:)
    egyébként láttam az ő gépeit is, főleg makita, persze, drága, kérdeztem hányéve is használja őket? vmelyiket már 10
    azt meg tegyük még hozzá, ha okos könyvelő van a 100e-s munkagép nem 100e, idővel még akkor is termel ha hozzá se nyúlnak...arról meg ne én tegyek már, h a legtöbb szakinak annyi esze nincs értelmes könyvelővel dolgozzon - már persze aki egyáltalán számlával dolgozik -

    sketchifun igen, rosszul látom, minél több taggal beszélek annál többször bukik ki az áraknál a "mert megteheted?" kérdésemre a bólintás...:)
    és nem, nem orvosok a szakmunkások, vannak képzések oké, ne hasonlítsuk ahhoz amihez folyamatos tanulás kell
    most kihasználják amíg lehet aztán kopp, engem nem túlzottan érdekel
    igen, "selfmade" megcsinálom amit tudok, mert elvből se fizetek horribilis árakat csak azért mert elkérhetik, másrészt sok mindent tanulok, lehet egyszer még kamatozni fog
    - az említett salakos födém 1-1,2m huf ára helyett kompletten bőven megáll negyede alatt, igen én ganéztam ki, rengeteget futottam vele milyen felépítésű legyen, már csak két verzió van de bármelyiket választom jó lesz - és hát 200-250e meg 1-1,2m közt van némi különbség, h csak ezt az egy tételt számoljam
    kedvenc csavarhúzómat 10 éve vettem kéccáz' ft-ért, köszöni jól van, de biztos van 6e-ért is, a legdrágábbaért adtam 800ft-ért, pár ezer notebookot már megjárt az is

    szerk: gordonfreemN
    orvosok csak egy példa, és ott is van kontár, szerencsére nekem jó tapasztalataim vannak, de konkrétan ők életekért felelnek, nem annyi a dolguk h egyenletesre vakoljanak - ami nem nagyon szokott menni az arra hivatott "mestereknek", tisztelet a kivételnek -
    felettem egy néni lakik, 1938 óta él a házban, lehet számolni kb mennyi idős
    látta csinálom a lakást, kérdezte megnéznék-e nála pár dolgot, hívott szakikat de nagyon csúnya árakat mondtak
    kb 3-4 órás meló van nála, max 10e ft-os anyagköltséggel, 100e alatti ajánlatot nem kapott, ez itt a gond, mert nagyon sokan nem tudnak horribilis összeget fizetni ők meg kb kössék fel magukat, neki megcsinálom én, kérdezte az árát, mondtam elviselte a sok zajt és még lesz egy kevés, bőven jó érte:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    arról meg nem beszélve, h a csodásregisztrált villanyszok felének köze nincs hozzá mit csinál, egy dolog h megkéri az árát, kére, de akkor minimálisan legyen már képben technikai oldalról is, és ne nekem kelljen már nyomozgatni, meg ne kelljen már addig jutni, h a sokadiknak azt mondom oké csinálja, de szerződést írunk, nem azért fizetek h aztán az elmű visszadobja, és a sokadik mondta azt oké, ma még kiegészítette annyival ő nem kér pénzt, csak ha az elmű már leokézta a munkáját, így maradt el a szerződés, mert vannak ilyen szakik is, kár h 10-30%-ban, tőlük nem is sajnálom, látszik a kis öregen h nagy melós meg spieler ( : de tudja mit csinál és korrekt

    legyen építés téma ( :
    cement kéreg az cement+víz lenne? gyorsabban szárad mint a beton, vagy ő is beton csak egy spéci verziója mint a misung?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sanzik #70529 üzenetére

    Azt nem a szervizes kapja hanem a tulaj ( :
    Tobbiben van igazsag, felolem mindenki kerjen amennyit akar, aztan v megkapja v nem:)
    En 29ert vettem a wd3at, tormelek, salakot porszivoztam vele, salaknal 10-15 percenkent kellett uriteni a filtert, de annal ganebb anyag nem lehet a teglapor se, de majd jovo heten tesztelem azzal is, eleg szep mennyiseget eltavolitottam vele mire ugy dontott most mar mosni kell a filtert mert addig nem dolgozik tovabb:)

    Szerk: sketchifun oke, elhiszem h dragak, de mint mondod birjak, tehat tobb evente egyszeri beruhazas
    Annyira barkacs az en gepem, mikor belekezdtem meg keves emberket ismertem erre, mar egyre tobbet es soknak van 30es csoda praktikeres gep munkara, azert nem kell lesajnalni valamit mert olcso, az speciel eleg jo nemet cucc
    Azert nem csillagaszati osszegek normalis geppark, ha bontokalapacsra 30 helyett szazat szamolok meg a porszivora, horonymaro az tenyleg draga

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #70531 üzenetére

    Horonyvago johet.de a wd3mal probalom ki:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sanzik #70534 üzenetére

    az biztos, de az is h a filter a lelke, kezdetben anélkül szedtem vele az anagot, nyomta is rendesen, filterrel kb semmi nem jön belőle, salak próba engem meggyőzött ( : nyilván nem arra van h egész nap azt szívja, de pár csere filterrel egész nap el tudna lenni, 240-300kg salak port porszívóztam fel vele pár óra alatt
    ez csak egy kis belépő, de ez is tud ennyit
    nyugodtan legyen 100-e gép, de az ugye bírja évekig, tehát hosszútávú befektetés, nekem bohóckodni bőven jók a gépeim, de hosszabb melóra se szégyellném befogni őket
    egyébként volt olyan szaki nálam h semmilyen proszívója nem volt, minek is az?:)

    de most már építsünk ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #70538 üzenetére

    no jó, egy orvos azért többet tanul mint kb bármilyen szakmunkás, az h néha beesik egy új technika beesik, valaki mondta kőművesnél is jönnek új anyagok, így van, it-ben meg egy év alatt annyi mint nálatok 10 év alatt se ( :
    porszívó oké, de nem milliókba kerül egy pro se ( :
    kár ezt ragozni, azért ennyi mostanság az építőiparban az ár mert lehet, régen is gondolom uo. szerszámok kellettek, felkészültség, de az árak nem ilyenek voltak, minimálbér pedig emlékeim szerint nem nőtt max pár ezer ft-ot, szakik bére igen, ami egyrészt jó is, az is röhej volt ami régen ment ilyen téren negatív irányban, most a pozitív a vicces:)
    de erről kár diskurálni többet
    én egyébként dolgozom nehéz géppel szívesen, jó oldalát kell nézni, nem kell mellé kondi terem ( :

    föccer nálam kevesebb nm-en kevesebb dugalj lesz, viszont kismegszakító több, bár lehet majd vésni rendesen de sebaj:d
    régi kis méretű téglához is jó a horonymaró? olyat még nem használtam

    szigetelésnél jól gondolom, ha a lábazat kívül nincs szigetelve, és eps-re v xps-re beton réteg kerül alulról szigetelve van az oké, de körbe a falakból a beton viszi tovább a hideget, v rosszul látom?
    megoldás lehet xps-sel pl 5cm szélességben "körbebélelni" a falat, és úgy kiönteni azt betonnal? egész alatt meg eps pl

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #70566 üzenetére

    nagyon rövidre fogom...örülnék neki, ha egy estére egy pdf jutna ((( : szerencsés ember vagy
    egyébként nem tudom mért veszed magadra, nem rólad volt szó, az építőiparról
    aki tisztességesen dolgozik, még azt mondom oké is, de ott vannak a kontárok szintén drágán, kezdtem ugye regelt villanyásszal, nem tudom mennyi járt nálam, 5-6 kb, első akit te ajánlottál, nettó baromságokat mondott, fontos infókat nem közölt, könyörgöm, milyen vizsgákat kell tenni nálatok, h azt nem tudja melyik tarifára milyen eszközt lehet kötni? fel is hívtam szépen, megköszöntem neki a segítséget, ő nem mondott semmi olyat, arra meg nagy csittt volt a válasz rendben uram,a telefonom rögzít mindent, meghallgathatod ott is miket mondtál
    egy teljesen laikus embert ott vág át az építőipar ahol akar, ugyanígy nyilván egy it-s is, de százezreket bukni ilyenekért hát no, gyorsan tanultam is belőle ( :
    az ilyenek miatt alakul ki sokakban, bennem is, h mire orvosi fizetés egy szakmunkára? ha legalább normálisan csinálná, de az se megy, és az 5-6-ból egy aki tudja mit csinál, és a maradék is elmű által ajánlott volt
    találtam végre egy generál kivitelezőt, hoz embert ytongot rakni, most már ott tartok pont lesz@rom, kap napi 20-at, anyag benn van, rakni kell, de ott leszek, majd én vágom neki a téglát, keverem a ragasztót, erre azt mondja a srác de az sokáig kitart - igaz, nem gyorsan fogy -, én meg azt mondtam neki, bekeverni egy dolog, 5-10 percet nem árt pihentetni, aztán újra keverni, gyorsabban halad ha ott a kész bekevert anyag, reakció: hát de akkor majd rágyújt addig v valami, lol :d mondom nem, bohóckodni én is tudok, haladni akarok, ha nem rakja egyenesen és nem lesz derékszög el is küldöm azonnal, felőlem kimehet cigizni alkalomadtán, de nem fog napi 20e-ért - napi a fenéket, 8 óra - keverésenként 10-20 percet állni az én pénzemen, ebben is maradtunk
    dolgozzon valaki tisztességesen és akkor akarjon pénzt keresni, nálad úgy látszik ez legalább megvan, de építőiparban sokaknál nem, nem sok értelmes maradt itthon...sajnos
    más lenne a felállás ha mindenhonnan tisztességes munka lenne és akkor nem is lenne köpködés, szóval ne az itt a gond h drágándolgozik az építőipar, drága de legalább rossz, tisztelet a kevés kivételnek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pikkolo^^ #70568 üzenetére

    ez van sajnos, inkább építsünk:) én barátom tisztességes ács és kőműves volt, megszaadva kapott 2-250 körül de reggeltől estig, végén már hétvégén is, kiment németekhez gyárba, valamivel többet kapott, nem szakadt meg, félretenni is tudott, ő most csilliárdokat keresne itthon, de a "kollegái" a tipikus semmihez nem ért banda, ugyanúgy megnyerte mint itthon ( :
    nagy meglepetésemre az egyik színvarázsban igen hozzáértő support van és a baumitban is kellemeset csalódtam ilyen téren, bár elsőre nem vették fel de visszahívtak, obiban is van 1-2 értelmes emberke

    gondolkozom azon, hogy az utca fronti falat hőszigetelem belül, ablak mellett 1,1m, másik oldalon 1,3m szélesség van 3 méter magasan, kb 7-7,5nm, szóval nem sok
    a falazatról annyit tudni kell, piramis rendszerben épül fel a főfal, tehát az alattam levő pince szerkezeti fala legalább egyik oldalon 5cm-rel szélesebb mint nálam, de sztem szimmetrikusan rakták, és ez emeletről emeletre így van, fsz-i lakás enyém a legkisebb és minden emeletnél egy picit nagyobb a beltér de keskenyebb a fal
    mielőtt még bármilyen szigetelést v hordréteget letennék, célszerűbb lenne erre a tégla alapra közvetlen lerakni ytongot, porfixet, multiport? most részlet kérdés melyiket, akkor ha jól sejtem nem lenne hőhíd a külső falak miatt belül az aljzatnál sem és elég stabil alapot is kapna, 5cm-ben gondolkodom, ennyi az alap és nem is vennék el többet a szobából

    szerk: és akár mehetne kötésben is, a szomszédos lakást elválasztó falhoz is ytongot gondoltam inkább mint kartont, 12cm kis tégla + vakolat, 14-15cm lehet, mellé 5-ös ytong rá 9,5-es karton, úgy már elég hangot és hőt szigetel ha nem tévedek nagyot, tömegben sem vészes

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #70578 üzenetére

    Igen, soderagy a megoldas

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz n_stolz #70595 üzenetére

    ugyanott vannak jó vékony lazúrok is, kb amilyet szeretnél

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hestiana #70613 üzenetére

    Hisecet hivtam ma, nivo 280at mondott ok 270et ugyanarra
    Sztem valahogy felrebeszelnek, azt mondta a tag nincs ket zarjuk tollas verzioban, mondom erdekes, egyik ajton ott virit a hisec, papir is van h ok csinaltak
    Szoval 250 alatt nem nagyon lesz olyan amit szeretnel, kiveve ha nem teszel.moge meg egy ajtot, nalam lesz egy tele uveges is, igy talan a kulsot olcsobban meguszom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz castiels #70667 üzenetére

    nyugodtan rakhatsz 10-et is, ha körbe van szigetelve a ház akkor is
    érdekes ez a pince födém, alatam levő pince erősen dohos, nedvesek a falak, de a felszedett födém "bélése" teljesen száraz volt, pedig nálam a gerendák közt is tégla van védelem nélkül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #33253120 #70671 üzenetére

    Dolgoznak ott is hozzaerto emberek azert
    Austrothermet obi arul, piros kod a kulteri, de sztem neki siman jo a legolcsobb kek belteri is ha nem akarja halozni
    Ezek naluk dragak

    szerk: Intel fan11 feluletkezeltek, "keszpadlo", nem vizallo, ha kiomlik egy pohar viz es feltorlod abbol nem lesz gond
    Egyik baratomnal furdoben is az van, valamivel lekente h vizallo legyen, de bevallottan nem ilyesmire van tervezve
    Parafarol tudom siman mehet furdobe, konyhaba a ragasztos verzio, tobb retegu keramia lakkal kezelve nem tud a folyadek sehova beszivarogni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák