Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    #67699 macilaci78 ez a hsz brutálisan sok és hasznos információt tartalmaz, sztem nyugodtan kiemelheted - vagy másik topik gazdi - :R
    konyhában pont a leeső dolgok meg esetleg víz miatt kicsi járólap pár nm-en, többi részen pedig hajópadló

    fény derült végre a parketta teljes titkára ( :
    gerendákon merőlegesen elég vékony párnafák, ami még nagyobb baj kb 1-1,1m-re egymástól
    párnafák végig deszkázva, max néhol 1-2cm szünetekkel
    és erre szögelték a parkettát belülről
    ez mindjárt megmagyarázza mért mozog és recseg az egész, nem a kiszáradástól...:) az alatta levő fa az biztos szét száradt meg eleve a párnafák távolsága túl nagy

    elméletileg kb 10-15cm vastagságban van a gerendák közt salak, majd megpróbálom azt is pontosítani ( :
    ez 20nm felülettel számolva 3 m3, de a gerendák szélessége kiesik, rászámolom még a parkettát kb legyen 4 m3 felkerekítve

    gyakorlatilag amit kimatekoztam osb-s megoldást, azt csinálták régen is, csak akkori alapanyagokkal meg hülyén...én így terveztem megoldani, de most már biztos is hogy ez lesz, 110 évig működött ( :

    1. salak helyett valami granulátumos hő és hangszigetelő - ha kell így az egészre fólia akkor fólia v geotextil -
    2. széles párnafák, max 50cm-re egymástól gerendákra merőlegesen, közük kitöltve granulátummal
    3. 25-30mm-es osb - ha kell illesztéseknél valami kartonragasztó szélességű anyaggal összeragasztani őket, maxi porzáró legyen -
    4. hajópadló ragasztva, ha kell mozaik alátét "fólia" alá, és akkor nyilván ragasztva az is
    így elvileg, hő, hang, porszigetelés megoldva, és egy masszív, stabil síkfelületet ad az osb padló a hajópadlónak, abból szintén 25-30mm körüli és legalább vörösfenyő

    konyhában és fürdőben beton van már az is biztos, csak síkba kell hozni a szobával őket, túlzottan azt nem is bántanám, ahogy néztem száraz, erős lépésállóra lehet közvetlenül burkolni? úgy hogy nagy terhelést nem kapna, gépeknek építve külön egy kis 5-7cm-es dobogó ytongból, és akkor még némi hőszigetelést is kapna a többi

    meglett a szomszéd lakást elválasztó fal vastagsága is, erős 6cm ( : a bejárati és nappali ajtóktól kb 10cm-em van a fal síkjáig, abba kell megoldani a hő és hangszigetelést, első körben arra gondoltam most, kétrétegű 12,5-es gipszkarton, vagy egyszer 20mm-es, fal és karton közé meg vagy xps, vagy mivel elég sok merevítő kell rá és sűrűn, kőzetgyapot mert az képlékenyebb, esetleg a kész falba lyukakat fúrni és purhabbal kitölteni? pár flakon elmenne rá, de annyira nem vészes, és elvileg az kimondottan jó hő és hangszigetelő, és a legkisebb zúgokba is bemenne szerelvények közé, kérdés nem feszítené-e a kartont

    vélemény?:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák