Új hozzászólás Aktív témák

  • Reaper04

    aktív tag

    válasz FatalEror #29008 üzenetére

    föccer, genndy: Köszi a tippet! Erre nem is gondoltam :D Valóban praktikus és egyszerű.

    FatalEror: Mitől parasztház a parasztház? :) Amúgy szerintem egyszerű sima ház, igen.
    A gerendák természetesen fából vannak. Van valami töltés is a fák között, meg felül a padlás felől vastagabb deszkázat, ellenléccel, felette pedig padlástégla, közép valamilyen tömítő por szórva.

    Annyit tudok még, hogy az utca fronti és a hátsó udvari falat az építész szerint ki is lehet bontani, nem fog akkor sem összedőlni a ház, mert a bal oldali szomszéd felőli "hátsó" tűzfal és a másik oldalról a falak tartják az egész tető szerkezetet. Bár nem próbálnám ki :)

    még valami:
    Az építési engedélyem elvileg már karácsonyra elkészült, de gyakorlatilag majd csak februárban lesz belőle valami.
    Addig is neki állhatnék pl. ablakcserének? (persze a tervben foglaltak alapján). Eről azt kell tudni hogy 190 cm-ről csökkenteném 120 ra az ablak magasságát, a szélesség maradna. Tehát áthidaló, befalazás felül és ablak be a helyére.
    Vagy várjam meg az engedélyt és csak azután álljak neki? (Ki ellenőrzi, hogy elkezdtem-e már vagy sem? :) )

Új hozzászólás Aktív témák