Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheBerzerker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy ikerház, amit szigetelni szeretnénk és lenne nyílászáró csere. Szerződések megvannak a vállalkozók hozzák az anyagot is, ami külön részletezve van egy külön mellékletben, az adott részszámla pedig tartalmazza a részletes munkanemeket bontva. Házasok vagyunk, szerződéseken, számlálkon mindkettőnk neve szerepel. Eddig nincs hiba ugye?

    Viszont...ikerház, úgy vettük, hogy volt megosztási szerződése az előző tulaj és a szomszéd nevére, ez az adásvételi szerződés része volt. A kérdésem, hogy ikerház esetén kell-e új megosztási szerződés a mi nevünkre, vagy mivel "ezzel vettük" ezért jogfolytonosnak minősül? Így elfogadják ezt?

  • TheBerzerker

    csendes tag

    válasz Bandus99 #1568 üzenetére

    Felhívtam őket telefonon. Azt mondták elfogadják az előző tulaj nevére is a használati megosztást, csak ebben az esetben csatolni kell az adásvételi szerződést is. Magyarán nem kell újat kötni. Vicces is lett volna, mert a lakcím bejelentéstől kezdve a bankon át mindenki elfogadta.

    Infó még, hogy a vállalkozó által kibocsátott számla kapcsán kérdeztem meg, hogy kell részletezni a számlát vagy elég annyi nekik, hogy pl 1. számú részszámla abban az esetben ha a szerződésben részletezve van az, hogy az pontosan mit tartalmaz. Azt mondták, hogy ha a szerződés részletezi, akkor a számlán nem kell.

    Azt nem tudom még, hogy ha olyan számlát kaptam, amin az én nevem és a feleségem neve is szerepel az úgy jó-e. Magyarán 2 ember szerepel a számlán, mint vevő. A szerződésben is ketten szereplünk mint szerződő felek.

Új hozzászólás Aktív témák