Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz hg75 #29432 üzenetére

    A szaporító az, aki nyereségvágyból elkövetett törzskönyvcsalásokkal, olcsó táppal etetett rejtett hibás kutyákkal, amiket rossz körülmények között tart, sűrű fedeztetésekkel operál.... ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • bb0t

    senior tag

    válasz hg75 #29432 üzenetére

    Mindig a rossz tenyésztőkkel érveltek a tenyésztők ellen. Nekem alap, hogy ha tenyésztőtől vásárolok, akkor jó tenyésztőt keresek. Nem a rossz tenyésztőket kell felhozni a példának hanem a jó tenyésztőket.

    Lehet, hogy a legjobb tudásod szerint pároztattad a kutyákat, de mégsem elég körültekintően. Erről árulkodik az a kijelentésed, hogy kb. három éves volt. Ebből arra következtetek, hogy nem tudod hány évesen ideális pároztatni.

    A másik dolog a daganat. Nem kaptatok túl sok időt a kutyáiddal. Mint az embereknél, úgy a kutyáknál is nagyon gyakorit a daganat. De az én tenyésztő ismerősömnek 16 kutyája van, öregek is vannak közte, és minden évben van egy vagy két alom. Soha nem volt még daganatos kutyája. :U És egy neves tenyésztő bármikor leinformálható, hogy milyen betegségek fordultak elő az almaikban. Neked lehet, hogy a szűrés csak divat, de manapság rengeteg kutya diszpláziás, epilepsziás stbstb. Ezek könnyen elkerülhetőek lennének ha kizárnák az ilyen egyedeket a tenyésztésből. Meg az összes betegség is. A szűrések hiánya miatt egyre betegebbek a kutyák, ez az igazság.

    Az utolsó észrevételem pedig az, hogy "most orosz feketém van szintén nem törzskönyves de a szülők azok" hát ilyen a világon nincs. :) Miért ne lenne kikérve a törzskönyv? Ezzel szoktak jönni a szaporítók jófogáson. "Ó a törzskönyv csak egy papír, azért olcsóbb, mert nincs törzskönyv."

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bb0t

    senior tag

    válasz hg75 #29448 üzenetére

    Lehet jönni az ilyen olyan kifogásokkal, az emberek a saját felelősségüket akarják maszatolni. Nekem nincs annyit pénzem, én szeretném látni a születés csodáját... Ez így akkor sem helyes! Minden kutyának csak ellenőrzött körülmények között kellene születnie, ahhoz, hogy minimalizáljuk a károkat. És igen még akkor is lennének balfasz tenyésztők akik két hivatalos alom között elsóznak 50 ezerért egy véletlen almot, meg aki ész nélkül rakja rá a kutyát bármilyen szukára. És igen, lennének akik a szukát végtelenül kihasználnák, de akkor sem lenne annyi tudatlan ember, aki boldogan megveszi pár 10 ezer forintért a szeretett kiskutyát, és pár hónap vagy pár év múlva kiderült diszpláziás, epilepsziás stbstb. Emberek százezreket és a lelküket áldozhatják rá utána, mert ha már ott a kutya, megteszed érte amit lehet. Elköltöd egy törzskönyves kutya árát 5x. Nem magyarázkodni kellene, hanem vállalni a felelősséget. Daganatos párhuzamot nem azért mondtam, mert ki lehetne zárni a hajlamos egyedeket, csak arra céloztam, hogy ha az ember körültekintően tenyészt akkor minimalizálhatja az esélyét a bajnak. Pl, ha visszajut, hogy egy alomból több kutya is daganatos lett akkor akkor az alom többi tagjával se fedezel utána pl. És itt nem csak a szukákról van szó, a kanokról is. Pl. van egy szukád, meg van egy szimpatikus kan, csak éppen nem tudod, hogy a kan alomtestvéreiből 3-nál volt daganatos megbetegedés. És egy kan akár 10 évesen is tud fedezni. Hány alom az vajon, ha jók a kvalitásai? Hány kutyának örökíti tovább azokat a géneket? Én sem azt mondom, hogy mindent ki lehet szűrni, mindent meg lehet akadályozni, de te sem gondolhatod komolyan, hogy blindre rátenni egy kant egy szukára felelős döntés. Az ember végtelenül önző, és minden szinten kizsigerli az őt körülvevő élővilágot és természetet. És nem gondolom, hogy ja természet hülye lenne hozzá, de az ember már olyan szinten belenyúlt, ami teljesen felborította a természet rendjét. 3 éves korig nagy valószínűséggel kijönnek az örökletes betegségek, ezért nem jó előtte fedeztetni, de az ilyen "akarjuk érezni az örömöt amit egy alomnyi kiskutya ad" féle emberek mit törődnek ezzel... Szerencse, hogy ti éppen akkor gondoltatok egyet és nem előtte. Az én kutyám sem tenyésztőtől van, mert míg nem volt kutyám gőzöm sem volt a tenyésztés hátteréről. Benyaltam a szöveget, hogy a törzskönyv csak a kiállítások miatt kell, meg az amúgy is sznobizmus, meg mittudomén, most meg aggódhatok, hogy az egyébként tökéletes ösztönökkel és külső adottságokkal rendelkező border colliem-on mikor fog kijönni valami olyan, aminek az esélyeit minimalizálhattam volna, ha körültekintőbben járok el. Viszont én legalább felismertem a hibámat, és elismerem a felelősségemet, nem próbálom meg maszatolni a kérdést. Ez persze az én saját döntésem, és elfogadom, hogy az ismerőseim, rokonaim többsége pontosan úgy gondolkodik mint te, vagy még úgy se. De ha egyszer közel kerülnél bizonyos körökhöz, és látnád az egész kérdéskört rendszerben, akkor észrevennél olyan összefüggéseket, amik esetleg téged is a TK irányba vinnének el. Nekem egyébként többek között azért nincs második kutyám, mert Mo-n nem ismerek olyan border tenyésztőt akivel elégedett lennék. Itt sajnos egyre kisebbek a borderek, és egyre jellegtelenebbek.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bb0t

    senior tag

    válasz hg75 #29451 üzenetére

    ¤Envy¤: érdekelnének a tapasztalataid, akár priviben.

    Nem vagyok része a gépezetnek, az én borderem éppen, hogy munka vonal, és Szegedről szoktam vele felmenni Vasadra, hogy tereljen. Mint írtam nagyon jó ösztönökkel rendelkezik. Azért írtam, hogy a hazai kutyák kicsik és jellegtelenek, mert nem tudom ránézésre megállapítani róluk, hogy hogyan terelnek.

    Azt ne keverjük ide, hogy hogyan tenyésztették a tanyavilágban a munkakutyákat, mert szerintem az sokkal természetesebb volt, és pont emiatt sokkal kevesebb betegség is érintette őket. És igen, akinek nem volt megfelelő ösztöne, idegrendszere stb, az ment a levesbe. De a városi kutyatartás másról szól. Amikor ide beírnak, hogy kutyát szeretnének, akkor általában kizárólag a méretre és a kinézetre térnek ki. A méret persze még egy releváns kiindulópont, de itt szoktuk elmagyarázni az embereknek, hogy a kutya habitusát és személyiségét is néznie kellene, ahhoz, hogy kiválassza a megfelelőt.

    Nem értem miért kevered a humanitáriussággal, hiszen én értékmegőrzésről beszélek és ésszerűsítésről.

    A fiatal fajtákkal nincs feltétlen bajom, mert minden fajtát az emberi igények szülték. Régen sem volt ez másképpen.

    Munkakutyák és sportkutyák esetén nem csak a CAC meg a CACIB számít. Nyilván ha show vonal akkor igen, de ha munkavonal akkor inkább az eredmények, az ösztönpróba, a munkavizsga. A show vonal a külsőre koncentrál, a munkavonal pedig a jellemre. Elhiheted, hogy nem az előbbi a legfontosabb számomra, bár fent már ki is fejtettem ezt.

    Aláírom, hogy óriási probléma van a tenyésztőkkel is, de elég lehetetlen a helyzetük. (a szaporítók miatt, azok miatt akik fizetik meg a kutyát, és azok miatt akik bár kifizetnék de azzal a dumával jönnek, hogy telket őrízni kell.) Az én tenyésztő ismerőseim vagy tenyésztőnek adják a kutyát tenyésztésre vagy hobbitartásra ivartalanítási kötelezettséggel. És akkor az olyan, mint te nem mondhatja, hogy díjnyertes szülőktől van ám, csak nincsen lepapírozva - mert az sem véletlen, hogy ha hobbira adja a tenyésztő. Ha alkalmas lenné tenyésztésre akkor bevonná az állományba, vagy megvenné másik tenyésztő 3x annyiért mint egy hobbitartó. Tehát számomra az sem jó érv, hogy díjnyertes szülőktől van.

    Nem tudom mennyire igazolt téged az élet, ha 6-8 évesen elvesztetted a kutyáidat. Nem azt mondom, hogy ez feltétlen annak a következménye, hogy nem tk-s kutyák, csak azt, hogy nem lennék ennyire magabiztos.

    [ Szerkesztve ]

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz hg75 #29454 üzenetére

    Ezen túl vagyunk. Csinált egy tükrös középszintet, azt hiszi, bár mindent tud.
    Én úgy mentem tovább onnan, h éreztem, h nincs tekintélyem. Ö nem. Nem tudja,h az még kb csak egy rossz ovi az egyetem irányban.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • bb0t

    senior tag

    válasz hg75 #29992 üzenetére

    Jaja en is igy gondolom. Azonnal lebenul ha tores van.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • trialboj

    őstag

    válasz hg75 #30130 üzenetére

    Az a rész nem ment át, hogy ő egy szabadból mentett kutya, kb 1 éves lehetett tele sebekkel, nem tudni mennyit volt kint, de biztos sokat, ha ennyire prédaszámba vesz minden egyéb élőlényt.

    Az eset óta az ajtó közelébe sem ment, bárki szólt rá szépen várt, megtörténhet hogy akkor a már szabadon lófráló kutya felhergelte, és a kapunyitás egy esély volt h revansot vegyen.

    Sok tippet kaptam megpróbálom kitalálni mi az ami mindenkinek megfelelne.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Rivaul

    addikt

    válasz hg75 #30466 üzenetére

    Nálam már lenne egy kényelmesen megásott gödör neki :U

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • bb0t

    senior tag

    válasz hg75 #30466 üzenetére

    Van két ismerősöm, az egyik úgy hívják Szigor, a másikat pedig Következetesség. Bemutassalak nekik? :)

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák