Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2632 üzenetére
jól hangzik, amit leírtál, pár apróság:
igen, megfázhat télen, de nyáron sokkal veszélyesebb fertőző betegségeket kaphat el (parvo, szopornyica). Mellesleg szerintem ne ez alapján válaszz kutyát.
Angol bulldog: én imádom a fajtát, de magamnak soha. rettentően sok egészségügyi probléma lehet és valószínüleg lesz is vele. A csontjai, a bőre, a szeme, az ajka, a füle...
Ezzel kapcsolatos a másik megjegyzésem: másodikra kerül, gondolom lift nincs, vagyis lépcsőznie kell majd. Ezt el kéne kerülni, és nem könnyű.
A másik, amire figyelned kell, az az első pár hét, amíg nem viheted sétálni, mert nincs oltása. Ez durván 2,5-3 hónapos koráig áll fenn. Nem mehet semmilyen olyan helyre, ahol más kutyák sűrűn megfordulnak, mert hiába van esetleg azoknak oltásuk, az nem jelenti azt, h nem fertőznek, csak azt, h nem betegszenek meg! Sok esetben, ha nincs saját kert, marad az erkély vagy ilyesmi. Erre érdemes lenne előre gondolni.mellesleg egyetemre is mehet majd veled... 1x egy évfolyamtársam pont egy angol bulldoggal jelent meg egy előadáson, aki édesdeden elaludt a hátsó sorban. És, mint mnden angol bulldog, hangosan horkolt, egész előadás alatt... Vicces volt, de szerencsére az előadó meg jó fej, és nem zavartatta magát.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2638 üzenetére
naigen a bordói és a bulldog között van némi méretbeli különbség..
alap: tűző napon semmilyen kutyával ne legyél sokat, ne hagyd zárt kocsiban, és ne etess vele édességet! Semennyit se.
Minden kutyára vonatkozik, h kb 3 hónapos korában mehet utcára-kutyatársaságba.
A lépcsőn ő felmegy magától, mindegy, h te nem akarod. Főleg egy bull. Ha fel akar menni, felmegy.
betegségekre oda kell figyelni meg gondolom dokihoz
ez tetszett ez a mondatod
A mondandómnak ont az volt a lényege, h egy bullnál nem egyszerűen betegségek vannak,ez a kutya úgy születik, h amelyik része nem beteg, az fokozottan hajlamo arra, h az legyen.
Hamár említetted az orrát: Igen, kicsi tömött orra van ("brachiocephal"), ami nagyon komoly anatómiai rendellenességeket takar. Ez a felső légutakat érinti, ennek a horkolás a legkisebb következménye. A nem megfelelő felépítésű gége miatt minden lélegzetvétel csata, aminek hosszú távon látja kárát a tüdő (fibrózis) és a szív (szívelégtelenség, megnagyobbodás). Lényegesen növeli az altatási kockázatot (bármilyen aprósághoz, lásd később) a megnyúlt lágyszájpad, ami miatt nyelni se tud rendesen, ez mondjuk többnyire csak hihiéniai kérdés.
De ez a kutya mindern részére elmondható! A bőre szövettani felépítési nem normális, a melegágya mindenféle élősködőnek, főleg a szőrtüsző atkának. A sok ránc nyaranként befülled, begyullad, a túl sok bőr miatt befordul a szemhély és tönkreteszi a szemet, befordulnak az alsó ajkak és zavarják az evést. ez mind megannyi korrekciós műtét, többnyire egy éves koráig 2-3.
A bőre és a fejlakulása miatt a hallójárata szűk és nagyon hajlamos mindenféle fertőzés meredésére. Ez évente néhány fülészeti kezelés, szerencsétlen esetben altatásban, még rosszabb esetben műtét.
Az összes lényeges izülete (csípő, váll, könyök) kifejezetten hajlamos diszpláziára, a térdizületben bizonyos fokú ficam mindig van, ami idős korára ki tudja, meddig súlyosbodik. Folyamatos gyógyszerszedés, esetleg műtét,
Soroljam tovább? Gyenge az immunrendszere, fizikailag alkalmatlan a természetes párzásra és szülésre (tisztelet a kivételnek az angol bulldogok 95%-a mesterséges termékenyítéssel fogant és császárral született). összevissza nőnek a fogai, könnycsatornája gyak. nincs....végeredmény: a kutyától elvárthoz képest sokkal rövidebb élettartam.
Nyilván ez nem azt jelenti, h minden angol bulldog az összes fenti bajjal küzdeni fog, De valami lesz! Legalábbis nagyon ritka az a bull, ami nem tölt rengeteg időt orvosnál. Eleinte többnyire bőr vagy fül eredetű bajok, idősebb korban jönnek a szív és tüdő bántalmak, a csont-izület meg konstans...
Nem lebeszélni akarlak. Csak, azt szeretném, h tisztán láss. Ráköltesz 150k-t egy kutyára, és után számolatlanul öntöd a pénzt rá állatorvosi kezelés címszó alatt. Imádni való fajta, de makacs, mint az öszvér, Első kutyának semmiképp se javasolt, mert a fejetekre nő.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2643 üzenetére
igazán nincs mit, örülök, ha elgondoloztál.
a teljes képhez hozzá tartozik, h a legtöbb fajtának van vmi kiemelt problémája. Az uszkárok, westik füle, a rotik szíve, a németjuhászok csípője és sorolhatnám. Sajnos van néhány fajta (angol bulldog, mopsz, sharpei) akik ugyan rendkívül egyedi, soxor bűbáj helyes blökik, de náluk (pont az egyediségük miatt) sokkal több van ezekből a rejtett aknákból.
Jelenleg magyarországon kb. egy millió kóbor kutya él, hivatalos becslések szerint, az állatvédő szervezetek szerint kettő.
A keverék kutyák mentesek a túltenyésztettségből eredő problémáktól, és ugyanolyan jó gyerekek, sőt. Mert akit a menhelyről hozol ki, az nem felejti el sose, ki és honnan hozta. Ezért én méregdrága fajtakutya helyett mindenkinek menhelyest ajánlok, és mindenki jobban jár, kivéve a tenyésztőt és az állatorvost (ámbár ő se szívesen kezel romokat).
Ha szélsődéges akarok lenni az a kérdés, h akarsz egy kutyát, mert szereted a kutyákat, mert jó velük, és mert akarsz egy önzetlen barátot vagy inkább a kutya státuszszimbólum része izgat?Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
rlazol
veterán
válasz darnellsmith #2645 üzenetére
helyes kutya a bull, tényleg imádnivaló. A franci bull kevéssé terhelt, bár alalpvetően hasonló. Nagyjából uazok érvényesek rá, mint az angolra, de minden egy nagyságrenddel kevésbé. Viszont az angolok általában kiegyensúlyozottabb, megbízhtóbb egyéniségek.
Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!
-
horvathkrisz
addikt
válasz darnellsmith #2649 üzenetére
-
mindfreak
őstag
válasz darnellsmith #2735 üzenetére
Köszi!
Amúgy még most 8 hetes, más fórumon mondták, hogy ennyi idősen még az anyja mellett lenne a helye. Az igazat megvallva még nekem sosem volt ilyen fiatal kiskutyám. Az előző is 3-4 hónaposan került hozzánk. Nektek mi a véleményetek?
-
alex89
senior tag
válasz darnellsmith #2771 üzenetére
szerintem ha kicsi a kutya akkor még nemigazán hallgat a nevére,ha szólítják is sokkal inkább a hangra figyel mint sem arra ,hogy szó szerint mit mondanak neki... tehát szvsz nem jelenthet neki olyan nagy gondot egy másik névre való átállás,persze ez függ attól is ,hogy mennyi idős a kutya
[ Szerkesztve ]
''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''
-
ladybug
őstag
válasz darnellsmith #2771 üzenetére
Ahogy Alex89 is írta nem jelent gondot a kiskutyának az új név, hiszen nem igazán hallgat ilyenkor még rá. Ha majd veled lesz, akkor tanulja meg, hogy a nevére hallgasson.
Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.
-
horvathkrisz
addikt
válasz darnellsmith #2773 üzenetére
miért veszel, miért nem menhekyről hozol?
mikor én vettem az enyémet és valaki mondta volna ezt a lehetőséget, inkább ezt választottam volna... -
Geryson
addikt
válasz darnellsmith #2771 üzenetére
Mivel előre "tervezett" kutyáról van szó, így a névvel is tudtok előre tervezni (természetesen ebben az esetben nem menhelyi kutyákról beszélek). Mi úgy csináltuk, hogy olvasgattam a hírdetéseket és nézegettük a kenneleket majd a számunkra árban és mentalitásban megfelelőhöz elkezdtünk sokat-sokat járni a kiskutyák 2 hetes korától fogva. Annyit tudtunk, hogy 2 szuka lesz így elkezdtük a neveket is kikeresni. A 2 kutyanév meglett és azt hiszem 1 hónapos korában a nevek a törzskönyvvel és chippel be lettek adva a szakhatóságoknak (ekkor még nem voltak kiválasztva a kutyák!). Aztán amikorra visszajöttek a papírok és a chippeket be kellett ültetni (ez olyan 2, 2 és fél hónaposan volt) addigra már egészen biztosan tudtuk, hogy melyik 2 kislány legyen és nekik lett beültetve a chip.
A dolog lényege igazából az, hogy így a törzskönyvi név is egy az egyben a mi ötletünk és a kutya kiválasztása is a mi hosszú választási procedúra eredménye. Amúgy sokan úgy csinálják, hogy van a törzskönyvi név és van egy sima hívónév, amit a gazdi talál ki.
Ha nincs konkrét tenyésztési, verseny vagy hasonló terved a kutyákkal, akkor én is körbenéznék a menhelyeken, sok bűbájos kutya van ott!
Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
Új hozzászólás Aktív témák
- Két MSI alaplapban is leégett az AMD új Ryzenje
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Háztartási gépek
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- OLED TV topic
- BGA-zók, ReWork-ösök szakmai topic-ja
- Az USA is versenyellenesség miatt készül vizsgálni a Microsoft felhőjét
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Öregszem
- Autós topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest