Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Ispy #33686 üzenetére

    Ha te is ott vagy, időben észreveszed, rászólsz és ott hagyja akármilyen finom, az még működik. De hogy magától semmit, az számomra misztikum.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Daffni2

    addikt

    válasz Ispy #33686 üzenetére

    100% módszer nincs, de közel hozzá kizárólag elektromos nyakörvvel lehet megtanítani, hogy ne szedjen fel semmit.

    Következetesen figyelni kell, a lesett jutalomfalatért sem nyúlhat, mert az is csíp. :D
    Így az élelmiszert, biztosan nem fogja megkóstolni, a döglött pockot egyebet, nagy valószínűséggel, de többször ismételni kell később.

    Fújjolás nélkül mert akkor hozzád köti, és ha észreveszi, hogy nem nézed simán fel fog szedni bármit.

    "Aki ad,az nyer"

  • notika77

    senior tag

    válasz Ispy #33686 üzenetére

    Egyedül nagyon nehéz. Az elektromos nyakörv segíthet, de még csak képen láttam olyat, nem éreztem magamon mekkorát csíp. Alapvetően nem tetszik az elektromos nyakörv gondolata, filozófiája, de ez az idegentől kaja elfogadás, felevés egy olyan probléma, aminek megoldása az életét mentheti meg és ezért szerintem elég fontos ahhoz, ezt félretegyem és használjam, ha lehetőségem lenne rá.
    Kutyaiskolában hasonló módon földön lévő kajába áramot vezetve tréningezték ez ellen a kutyákat, felemás sikerrel. Volt amelyik nem ment annak a kajának a közelébe többet azon az órán, volt amelyik a kutyasulis foglalkozás alatt nem evett, volt amelyik miatt a darab párizsit konzervre kellett cserélni, mert hiába csípte az áram csak azért is megette, de a konzervből már nem sikerült kiszednie. Az áramot kézzel vezérelték, hogy csak akkor menjen, ha meg akarja enni a kutya, ha csak szagolja, rálép az nem "bűn".
    Nálam a megoldás az volt, hogy
    1. hús és sajtdarabokat szórtam vagy szórattam szét (4-5db), nagyon erős töltelékkel (méretre figyeltem, hogy rágni kelljen) és utána pórázon vezettem össze-vissza néha a falatkákat is útba ejtve. Amikor odaértünk és reagált rájuk rögtön fegyelmezés a csúszónyakörvvel és szóval (parancs: erőteljes NEM). Amikor már elég a szó, akkor csak azzal. Majd póráz nélkül figyelve merre jár. Ha póráz nélkül felszedi akkor egyrészt csíp, másrészt ha ez és a parancs nem elég (ezt megelőzheti az elektromos nyakörv a fájdalommal, gondolom úgy kell időzíteni, hogy ne büntetés legyen, hanem még tett megvalósulása előtti "figyelmeztetés", hogy ez rossz gondolat), lehet dobálni a kutyát (pl. műanyag palackba kavicsokat teszel és hozzávágod, nem fáj, de ha nem is talál, akkor is hangosan csörög). Ezt heteken át, pár napos kihagyásokkal.
    2. összefogtunk a kutyasétáltatónál a többiekkel és "kézből etetést" játszottunk. Ami annyi volt, hogy időnként egy-egy falatot nyújtottunk más kutyájának és mikor elvette volna, a másik kézzel gyorsan az orrára csaptunk. Persze sokszor a saját kutya is előkerült, ő megkapja a falatot + szóbeli dicséret, hiszen tőled elfogadhatja! Ez is több hetes program volt és szerintem legalább 4-5 embert igényel.
    Ezek nálam beváltak, továbbá én nem csak a futtatónál csináltam, hanem mindenhol pl. a közért előtt is megkértem távolabbi ismerősöket (akiket a kutya nem ismert), hogy adjanak neki ételt (de ők ne próbálják megütni!). Ha elveszi, kirontok a boltból és nekem kell fegyelmezni.

    Mint írtam ezek beváltak és még tálból sem evett meg semmit, hiába evett belőle másik kutya. Viszont pár évvel később kiderült, hogy bár sem kézből, sem földről (asztal, pad ugyanaz), sem tálból nem eszik fel semmit, ha valaki dobja neki a kaját és levegőben el tudja kapni azt boldogan megeszi :). Ez valószínűleg azért alakult így, mert dobáltam neki a jutifalatokat, több méter távolságba is :).
    Szóval ezt tényleg nehéz megtanítani a kutyának és teljes körű eredményt elérni. Szükség szerint időről időre (pár évente) ezt a tudását is fel kell frissíteni, mert miként az ember, a kutya is felejt.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Ispy #33686 üzenetére

    Mi suliban tanultuk...Kicsit kellemetlen a kutyának (de nem okoznak fájdalmat), viszont 3 alkalom után soha többet nem ért hozzá semmihez, amit nem én adtam neki. Ezt egyébként azért tanították, hogy megmérgezni se tudják. A kutyáim kizárólag tőlem fogadnak el kaját, senki mástól! Hiába dobnának be bármit, eszébe nem jutna megenni...!

    A tudomány a valóság költészete!

  • jézusom

    addikt

    válasz Ispy #33686 üzenetére

    Ha ott vagy akkor mar bocs, de gáz hogy nem ismeri a tiltás fogalmát. tiltás hoz ki kell találni egy szót amit mindig mondasz természetesen nem szép hangon, És határozotta
    n rászólni. Ezt gyakorolni kell de ha tudja a tiltást akkor meg tudod állítani. Nem kell ide elektromos kütyü.
    Az teljesen más kérdés hogy nem vagy otthon be dobnak valamit a kerítésen azzal nem tudsz mit csinálni maximum nem egyből eszi meg. Ahhoz tényleg durva módszerek kellenek de de az se biztos hogy működik, ha nem vagy otthon egész nap úgyis föl eszi.

Új hozzászólás Aktív témák