Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz zolee0307 #33023 üzenetére

    Mondjuk az fel sem merült bennem, hogy vkik folyamatosan gyomirtóznak. Nálam most egyszer van rá szükség, mert az új támfal melletti töltőfölddel jött egy csomó gyom, azokat füvesítés előtt kiirtattam. De a kertésznek direkt megmondtam, hogy nem pázsitot akarok, hanem "vidéki füvet". Kutyák, gyerekek mellett a pázsit úgysem tartható, és a normál fű sokkal természetesebb látvány. + Kifejezetten élvezem, ahogy gerillaként itt-ott kikel egy-egy pipacs, érdekes gyomnövény, stb. Tavaly egy szúrós szárú, de nagyon szép kék virágú gyomot addig gondozgattam, amíg kisebb bokor lett belőle ;]

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Vesa

    veterán

    válasz zolee0307 #33023 üzenetére

    "A háttérsugárzás természetes eredetű, amihez az evolúció során a szervezetünk hozzászokott."

    A tiszafa vagy a Xilit is természetes anyag, mégis felfordul tőle a kutya mert számára mérgező. Ez nem így működik. Én egy szóval nem állítottam, hogy a Glifozát egészséges! Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy egy normál kertben annyi fűből, amit egy kutya "lelegel", a szerből olyan minimális mennyiség kerülhet be a szervezetébe, ami a kutatások szerint nem okozhat gondot, ráadásul ennyi mérget a mindennapi táplálékkal is magához vehet!

    A nehézfémek pont azért jó példa mert felhalmozódik és nem ürül ki, mégsem rettegnek a kutyatulajodonosok halas táppal etetni éveken át! Ezzel szemben a glifozátot kis mennyiségben a máj lebontja és kész vagyis kiürül (de eleve rosszul szívódik fel az emésztőrendszerből), azt is csak évente 1-2 alkalommal amikor találkozik vele az eb, szemben a táplálékból származó szennyezések mindennapos bevitelével.

    Ezzel együtt én sem gyomirtózok, de nem azért mert rettegek egy ilyen minimális vegyszertől, hanem azért, mert nincs értelme, mivel egy nagyobb kutya alatt úgysem marad meg semmi.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák