Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaoru

    aktív tag

    Ha már tacsi...

    Hozzánk került egy tacskó (2-3 évesnek néz ki kb), s mivel én nekem világéletemben csak macsekaim voltak lenne pár kérdésem:

    Az eredeti gazdija meghalt, a kutyus eredeti nevét sem tudjuk, átlehet szoktatni új névre, ill ez nem zavarja meg?
    Kicsit depis meg szeretetéhes, meg félénk, de kezd minket már megszokni, kinti kutya volt, most félházi (kertesben lakunk, de most lakásban tartjuk). Naponta háromszor viszem sétálni úgy 40 percre alkalmanként, ez kb elég neki?
    Kaja... hát én hozzá vagyok szokva a macsekok 2-3 kisadagban egy konzervet, ő is így kapott ma, illetve jelezte 2x hogy éhes. Ez baj? Próbáljam rászoktatni a napi1x étkezésre?
    Nem tudom milyen beidegződései vannak, de van értelme új dolgokat megpróbálni belé ''nevelni'' (pl: útkereszteződés előtt mindig megállni, én megyek be először az ajtón, séta után nem berohan, hanem megvárni míg letisztítom)?
    Szárazkaja, valahol azt olvastam, h vízbe kell áztatni, vagy tejbe, mert gázok vannak benne, amitől a kutya rosszul lehet, ez igaz?
    Azt hiszem egyenlőre ennyi.

    Egyébként teljesen meglepődtem azon, hogy mennyire értelmes, s alkalmozkodó a hirtelen megváltozott körülmények ellenére. Csendes, teljesen szobatiszta, önkéntesen elfoglalta a cípőspolc alatti szőnyeget magának fekvőhelynek, nem bántja a macskáinkat (sőt még meg is bántódik, h ha a macska ráfúj), ha rászólok, hogy nem szabad, akkor abbahagyja, szóval elég kiegyensúlyozott inteligens kutyának tűnik.

    Egy kép róla:
    [link]

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Új hozzászólás Aktív témák