Új hozzászólás Aktív témák

  • doboka98

    tag

    Heló! Sajnos nehéz helyzetbe kerültem, ezért a segítségeteket kérném.

    Van egy német juhászunk, már 8 éves, ami ugyebár nem a legalkalmasabb tanításra. Múltkor neten nézelődtem és véletlenül egy videóra akadtam, ahol egy csávó tanít egy német juhászt leülni. Gondoltam, hogy reménytelen lenne az én kutyámmal. Múltkor dolgom volt a kertbe és leültem megpihenni. Cézár (a kutya) nézett rám édesen, és eszembe jutott, hogy egy próbát megér. Azt a technikát alkalmaztam, hogy a feje fölé emelek egy jutalomfalatot és úgy leül és ha hiszitek ha nem bevált! 30 perc alatt megtanult leülni, mondjuk csak akkor ha felemelem a mutatóujjam (néha csak szóra is leül), de ez egy 8 éves kutyától elég jó eredmény (szerintem)! Gondoltam komolyabban is belekezdhetnék a kutyatanításba, ezért vettem egy klikkert. Na az a helyzet, hogy a klikker "betanítása" akkor sikerült, ha a kutya a "klikkszóra" odajön hozzád várva jutalomfalatot. Na ez nekem nem sikerül, nem tudom megtanítani neki a klikker hangját, lenne rá valami megoldásotok? Gondoltam arra, hogy egyből klikkerrel kellett volna kezdjem a leülést is, lehet ez a gond? Előre is köszi a választ!

Új hozzászólás Aktív témák