Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Ren Hoek #24010 üzenetére

    "Lezuttyan 5 MB/secre is az írás, ami azért elég aggasztó."

    SMR HDD-knél - manapság pár kivételével kb. mindegyik 2,5"-os belső és külső HDD eleve olyan - nem meglepő és nem újdonság az írás közbeni belassulás, bár nem feltétlen mindegyiknél olyan drasztikus mértékű és nem feltétlen jelentkezik azonnal, amiről már volt szó itt.

    "Vagy a vinyók dolgoznak belül"

    Akár az is lehet, futtathat egy HDD időnként öntesztet, az SMR típusok az első körben a "media cache" területre betárazott adatokat utólag a háttérben kiírhatják + a felületen összevissza tárolt fájlokat utólag rendezgethetik is, stb.
    + Használhatják átmenetileg a Windows és/vagy külső programok is a meghajtót, ahol pl. a beépített / külső antivírus szoftver futtathat rajta vizsgálatot és ellenőrizheti a rajta lévő fájlokat, stb.

    + Arról már ugyancsak volt szó itt egy másik esetnél, hogy még a 4K UHD filmek lejátszásához sem kell különösebben gyors külső merevlemez, elég egy 2,5" | 5400 RPM típus és akár USB 2.0 port is, meg a legtöbb tévén amúgy is rendszerint csak USB 2.0 portok szoktak lenni. Ha PC-n, Windowson történik a lejátszás, akkor ott meg ugye lényeges egyrészt a megfelelő hardver (pl. kellően erős CPU), másrészt a lejátszáshoz használt program és annak beállításai.

    Ha a külső HDD állapota (HDS) rendben van és a gyártó diagnosztikai szoftvere sem talált hibát a tesztelésnél, USB-kábel jó és nincsenek adatkapcsolati hibák, USB 3.X porthoz van csatlakoztatva és ezáltal a tápellátás is megfelelő, stb., akkor a külső HDD felől jobb híján marad az SMR, mint a probléma lehetséges oka. Viszont egy ilyen eszköznél önmagában az SMR nyilván nem tekinthető gyári eredetű hibának és ezért ilyenkor értelemszerűen a garanciális csere sem indokolt, max. belföldi online rendelésnél 14 napig az indoklás nélküli elállás joga lehet opció, ha nem felel meg a tulajnak ilyen (SMR) formában a megvásárolt termék.

    Egyéb ok meg lehet az adott hardver- és szoftverkörnyezet - aminek mélyebb fejtegetése viszont értelemszerűen nem ennek a topiknak a témája - , ezért is lehet célszerű ilyenkor másik PC-n és másik OS alatt is kipróbálni az eszközt. Ha nincsen kéznél másik PC vagy akár USB-s meghajtót támogató tévé a közelben, attól még a jelenlegi PC-n egy másik OS alatt ki lehet próbálni az eszközt, ami lehet pl. pendrive-ról bootolt Linux Live (+ infó) és WinPE rendszer egyaránt, azokat telepíteni sem kell a kipróbáláshoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák