Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Fire/SOUL/CD #24001 üzenetére

    Az nem újdonság, hogy az olyan külső merevlemezgyártók akik maguk nem gyártanak belső merevlemezt, a nagy merevlemezgyártók, vagyis pl. a Seagate, Toshiba, WD - akik ugye gyártanak belsőt és a külsőkbe is a saját termékeiket rakják - belső merevlemezeit használják a saját külső merevlemezeikben.

    Egy gyárilag készre szerelt külső merevlemeznél a gyártási folyamat része az inicializálás és a particionálás + formázás, tehát azokat normál esetben nyilván nem szükséges újra elvégezni, max. akkor, ha pl. a jelen esetnél valami hiba okán inicializálatlannak mutatja a külső meghajtót a Windows lemezkezelője.

    Ha már 2,5"-os külső merevlemez és USB-s csatlakozás, akkor ott ugye USB-n a stabil adatkapcsolat (port és kábel, szükség esetén kipróbálás másik porton és másik kábellel) és a megfelelő tápellátás (lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva, asztali PC-nél elsődlegesen a hátlapon lévő portok használata javasolt) is lényeges, máskülönben nem meglepő, ha gondok vannak.

    Komolyabb szintű titkosítás pl. a hardveres titkosítással rendelkező egyes WD külső merevlemezeknél van, ahol az USB-chip alapból titkosít, a gyártó által mellékelt szoftverrel csak a jelszavas meghajtózárat lehet aktiválni / deaktiválni. Az ADATA HV620S esetében a gyártó weboldalán, illetve ott a termék adatlapján szerepel a funkcióknál a "256-bit AES encryption", de nem részletezi hogy az hardveres titkosítás-e és pl. az alábbi tesztnél is látható gyárilag mellékelt HDDtoGO programban lehet aktiválni / deaktiválni a jelszókérést, vagy csak szoftveres titkosításról van szó, mint amilyen pl. a BitLocker.
    A BIOS ATA Password normál esetben ugye megint más és annál pont az a lényeg, hogy az adott PC-nél a BIOS-ban van beállítva, ami nem éppen reális alapértelmezetten (gyárilag) egy ilyen külső merevlemeznél, az abból kiszerelt SATA HDD-nél. Max. esetleg úgy, ha pl. azt már korábban más valaki szétszedte és SATA-n beállította a HDD-nél, de az ugye megint más dolog. Na meg ha gyárilag hardveres titkosítás van az ADATA HV620S esetében, illetve a felhasználó által beállított jelszavas meghajtózár, akkor ahhoz a user szintű jelszó a gyártó szoftverében adható meg a feloldáshoz és nem a BIOS-ban kell, meg az előbbi is csak akkor érvényes, ha a gyári SATA-USB átalakítóval van használva USB-n és nem önálló HDD-ként SATA-n. + Az a Mobile HDD sorozat adatlapján is látszik, hogy a standard modelleknél mint amilyen a jelen esetnél az ST1000LM035, nincsen semmilyen spéci titkosítás, az utóbbi 1 TB-os tárolókapacitásnál pl. az ST1000LM038 esetében van.

    Az ADATA HV620S sorozat modelljeire 3 év gyártói garancia van, ami ha még nem járt le és szükség esetén már megtörtént a fontos adatok lementése, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere. Viszont ha házilag szét lett szerelve a gyárilag készre szerelt külső merevlemez és maradt annak külsérelmi nyoma, akkor az a garanciális cserét kizáró ok lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák