Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz makoss #20038 üzenetére

    Azért itt pl. a "bírja a hurcolászást" illetően el kellene dönteni, hogy normál külső HDD + hordozótok, vagy ütésálló külső HDD kell-e. Mindkettőnél voltak példák említve, illetve az árakra rá lehet keresni az árgépen. Egyébként utóbbiaknál az SP-k kicsit drágábbak az átlagnál, de pl. az ADATA és a Transcend modelljei már beleférnének a megadott keretbe.

    Az Y-kábeles dolog fentebb ki lett fejtve, hogy ez esetben az nem igazán a külső HDD-n, hanem inkább magán a gazdagépen múlik. Ha utóbbi alapból gyatra / instabil tápellátás terén, akkor márpedig szinte mindegyik 2,5"-os külső merevlemeznél lehetnek emiatt problémák.

    Egyébként szép és jó, hogy a hálózatról üzemelő tablet USB 3.0 portja meghajtotta rendesen. De, ha csak aksiról megy, akkor nyilván nem meglepő, hogy nem bírja sokáig. Ha mindenképpen fontos a mobil használat, akkor esetleg a korábban említett módon, vagyis pl. egy vésztöltő (energiabank) + spéci kábelezés által lehetne rásegíteni a tápellátásra. Én nemrég egy ilyen L10000-es típust próbálgattam, amely önmagában simán meghajtotta a 2,5" | 5400 / 7200 RPM külső HDD-ket. Viszont hiába a 10400 mAh és a 100%-os töltöttség, rövid használat után már csak 75%-ot mutatott a töltésjelző. Tehát valószínűleg még egy ilyen sem bírná olyan túl sokáig. Bár ki tudja, mert pl. a tesztelésre használt laptopban is csak egy 4400 mAh kapacitású akkumulátor van, ami azért bírja egy ideig, ha rá van csatlakoztatva egy-két mobil külső HDD. De mondjuk azt is inkább hálózatról szoktam használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák