Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    válasz L3zl13 #141 üzenetére

    nem tudom, mindenki miért egy olyan részletet vesz ki,amely nem a tárgyhoz kapcsolódik, miért elmélkedünk dolgokon, de ha feltétlenül kötekedni akarsz (amit érzek),akkor kénytelen vagyok reagálni,bár erősen nem erre lennék kíváncsi....

    Úgy gondolom, hogy a ''normál'' felhasználás mindenkinél mást jelent!


    nyilván sokminden befolyásolja az adatátviteli sebességet és nyilván nem is 3millió 1kb-os fájlra gondoltam a példámban,hisz a kis fájlok mozgatási sebessége erősen cache-függő is. nagy méretű fájlokra vonatkozott az infó, ha ez nem lett volna egyértelmű,akkor most megerősítem. persze nem is fullextra 10-15000 rpm-es scsi vinyókról beszéltem,csak ''sima'' 7200-eskről....tehát ez is csak lefelé nyomja az átviteli sebet, és meg sem említettem tesztkörülményeket! tehát ez átlagközeli eredmény.

    normál otthoni, irodai felhasználás adatait írtam be és ezen belül is sata vinyókról volt szó!
    csak egy példa:
    sata1 (tehát az elvi sata2-es sebességtől még messze!!) vezérlő alatt futó 2db erősen töredezett sata2 vinyó között az aktuális másolási sebesség épp most itthon (nem ment 49MB/s alá!).
    sata2-t most épp nem tudok prezentálni,csak tapasztalatból mondtam az eredményt, de ebből adódóan talán elhiheted, hogy sata2 vezérlővel és sata2-es merevlemezekkel átlagban és persze töredezettségtől függően is el lehet érni nagy méretű fájlok esetén (~50MB felett) akár 70-80-90 MB/s adatátviteli sebességet,ami nyilván mindenki pc-jén az egyéb összetevők alapján is másképp alakulhat.

    [kép]

    nyilván ugyanez pata esetén kisebb (nálam általában 28-46MB/s)


    szóval akkor tudnál javasolni egy jó usb-sata aluházat???!!!

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Új hozzászólás Aktív témák