Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz peugeotmate #6049 üzenetére

    Ahogy én látom, a MAC kb. olyan 2700 MB/s-re "korlátoz" (~30G, és szerintem nem limiter az, hanem egyszerűen ott fullad ki a TB vezérlő ebben az üzemmódban, és kész, csak ezt ez egy Apple fan sohasem fogalmazná meg így), az USB 3.1 kb. 850-re fog (~10G). Az kb. SSD-d pont kifutná magát az M1 korlátaival (picit lefelé kerekítheted a gyártó értékit a hétköznapokra nézve, mikor nem szinte üres a NAND és hideg a vezérlő).

    Kösz, de én egy kisebb, 22x42 mm méretű SSD-hez vettem, és nem akarok bele 38mm hosszú levegőtárolót (akkor nagyobb lett volna a választék), mert pendrive gyanánt akarom használni (amiatt szempont volt az "apa" csati is, hogy kábel se kelljen hozá)..

    Ha tényleg csak kipróbálni akarod a dolgot, akkor te csatlakozz hozzám, és vegyél csak egy csupasz NYÁK-ot. Koncepciót tesztelni az is jó. ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • King Unique

    titán

    válasz peugeotmate #6049 üzenetére

    Általános programok és operációs rendszer futtatásánál eleve nem a nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknek megfelelő szekvenciális maximumok számítanak, hanem a kis méretű fájlokkal végzett műveleteknek megfelelő random (4K) olvasás és az elérési idők, amihez még az 5 Gb/s USB 3.2 (USB 3.0) is bőven elég lehet. + Másfelől eleve az a lényeg, hogy az előbbiek tekintetében is eleve gyors SSD legyen az alkalmazott háttértár és ne egy jóval lassabb HDD.
    A 40 Gb/s Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 interfészes külső házat és az olyan adatátviteli sebességet az előbb leírtak értelmében nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknél lehet kihasználni, azaz nagy méretű fájlok másolása, videóvágás, stb. Ellenben esetedben ilyenkor ugye az M1 chip eleve korlátozná az adatátviteli sebességet, főleg az írási sebességet, mint a már linkelt példa is szemlélteti. Vagyis amiatt eleve nem lenne kihasználható teljes mértékben a 40 Gb/s adatátviteli sebesség, hiába olyan a külső ház és a Macen lévő port is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák