Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz jeni #3098 üzenetére

    Érdekes!
    Működik a formatálás de olyan mintha kikapcsolnám a gyorsformázást mintha rendes teljes formatálái folyamatot jelöltem volna ki. Hosszú idő után végig megy.

    Ez mitől van?

    Más eszköznél villámgyorsan megy folyamat.
    Fájl átvitelévvel és törlésével nincs gond.
    Csak a fránya formatálással van a gondom vele,hogy olyan lasúúúú!
    Ez chip hiba?

  • King Unique

    titán

    válasz jeni #3098 üzenetére

    Üdv!

    Ezt nem tudom mi okozza, de ha minden stimmel, akkor nem szabadna ilyet csinálnia. Ha Windows lemezkezelőjével csinálsz inicializálást és gyorsformázást, akkor pár másodperc alatt el kéne végeznie. Nekem ASM1053 chipes Becrux van, de annál nem tapasztaltam ilyet. Milyen OS alatt használod, illetve lehet nem ártana egy próba másik gépen, más OS alatt is?

    Továbbá esetleg meg lehet próbálni külső programmal (pl. AOMEI), vagy még jobb lenne a diskpart segítségével újrapartícionálni. Persze csak akkor, ha nincs rámásolva fontos adat! Egy kis adalék a használatához: [link], [link]. De odafigyelve és körültekintően használd! Tehát nyitsz rendszergazda módban egy parancssort és beírod ezeket, ha disk 2 = Becrux és pl. "G" a hozzárendelni kívánt meghajtóbetűjel:

    diskpart
    list disk
    select disk 2
    list disk
    clean
    convert mbr
    create partition primary
    format fs=ntfs quick
    list part
    select part 1
    assign letter=G
    exit

    De akár lehet neki címkét is adni formázásnál, pl. legyen "Becrux".
    format fs=ntfs label="Becrux" quick

    Ha ezzel is ilyen lassan csinálja és más gépen is produkálja, akkor sanszos a Becrux a hibája. Ez esetben sok mindent nem lehet vele kezdeni, max egy firmware frissítést megejteni, ha PID:55AA. Az összefoglalóban megtalálod hozzá a leírást és a letöltési lehetőségeket. Ha ez sem oldja meg, akkor vissza kell vinni a gariba. Bár a leírásod alapján más téren meg frankón működik...

    "Ez még a Mini B csatis."

    Mindig is Mini-B aljzat volt rajta, amiről fentebb szó volt ennek kapcsán az a LogiLink UA0115.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák