Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enri

    újonc

    09:10 22-Mar-2018 Posting/Collection GY. ILSAN Posting office zip code : 10401 Transit or Destination country : HUNGARY(REP)
    15:47 22-Mar-2018 Handed over to Transport companies GY. ILSAN
    16:02 22-Mar-2018 Goyang Mail Center
    17:26 22-Mar-2018 Handed over to Transport companies Goyang Mail Center
    18:36 22-Mar-2018 INTERNATIONAL POST OFFICE
    10:20 23-Mar-2018 Ready for dispatch INTERNATIONAL POST OFFICE Dispatch number : 57
    12:16 23-Mar-2018 Handed over to Transport companies INCHEON Flight number : QR859
    22:04 25-Mar-2018 Arrival at inward office of exchange HUBUDA
    07:40 28-Mar-2018 Ready for customs clearacne HUBUDA

    Ez normális? 22.-én adták fel Koreában, onnan átszállással 3 nap alatt megérkezett Magyarországra. 28.-a óta pedig nem mozdul a vámnál. Megjegyzem a magyar posta appban 25.-e óta nem frissítettek és csak annyi áll ott, hogy Célországban feldolgozva. :'D Tudom, volt egy hosszúhétvége is, de még mindig nem értem a többi 5-6 munkanapban mit csináltak? Főleg, hogy a csomagom már ünnepek előtt Magyarországon volt.

  • Enri

    újonc

    Sziasztok!

    Már egy hete kb írtam, hogy a csomagom 25.-e óta Magyarországon van, 28.-án pedig "készen állt a vámkezelésre". Ötödikén pár órával azután, hogy itt kérdeztem ezzel kapcsolatban már jött is az értesítés, hogy "kiválasztották a csomagomat hatósági kezelésre". Szóval egy órán belül szépen elküldtem minden dokumentumot. Azóta megint áll a folyamat, szóval betelefonáltam, hogy na ugyan mégis csak 3 hete áll ott kint a csomagom és mégis mennyit kell még várnom. A hölgyemény azt mondta, hogy az "adataim feldolgozásától" számítva még 12 munkanap. Ez akkor azt jelenti, hogy még olyan 2-3 hét (mert ugye arról nem kaptam információt, hogy a mennyi idő lesz míg az én adataimat feldolgozzák). Na most egy ismerősöm azóta rendelt ugyanonnan ahonnan én, neki vasárnap ért be Magyarországra a csomagja és neki ugyanott tart a csomagja, mint nekem! Akkor most csak én vagyok ekkora szerencsecsomag, vagy az ő csomagját kezelik abnormálisan gyorsan? Meg most tényleg 5-6 hétig akarják a vámon tartani a csomagomat?

  • Enri

    újonc

    Sziasztok!

    Jó rég írtam ide. :D A helyzet: Június óta körülbelül minden második héten rendelek, mert nagy lelkesen gyűjtök valamit, amit Magyarországon, sőt még az EUban sem lehet beszerezni, csak Koreából. Mindig ugyanabban az értékben rendelek, olyan 32-38 USD között. Eddig minden csomagom átcsusszant a határon vámkezelés nélkül, egészen szeptemberig. (Egyébként ismerőseim is panaszkodtak rá már augusztusban, hogy nekik már akkor megfogták minden egyes csomagukat. Gondolom én szerencsés voltam... Mostanáig. :D). Már régebben is szemezgettem ezzel a 10 eurós vámmentességi kiskapuval, de hogy őszinte legyek sosem értettem pontosan ez mi és hogyan kell kérnem ezt. Aztán rátaláltam erre a cikkre: https://cinnamon4x.cafeblog.hu/2018/01/17/a-43-dollaros-vamhatar-kiskapu-avagy-ezt-tedd-ha-jogtalanul-vamolna-a-posta/ . Ennek segítségével végre megértettem és sikerült a vámkezelési papírok, számlák és fizetési visszaigazolások mellé csatolnom a kis kérvényemet. Kérdésem, hogy ez még mindig érvényben van? Valós információkat tartalmaz az oldal? Mennyire kötnek bele a kérvénybe? (Teszem azt nem nyomtattam ki és írtam alá, amit egyébként vámkezelés alatt sose tettem meg és eddig nem szóltak érte). Látom fentebb valakinek elutasították, aztán most felmerült bennem a kétely.

Új hozzászólás Aktív témák