Keresés

Aktív témák

  • LionTm

    aktív tag

    válasz Kiss Gabriella #1 üzenetére

    Mi az isten folyik itt ??? mit vétettem ???? Azt hogy írtam ?

    hm..hm..hm..

  • Gábor vitéz

    tag

    válasz Kiss Gabriella #1 üzenetére

    Miért kell 5 éves tapasztalat? Miért nem elég néhány igényes referencia? Aki ''csak'' 4 és fél éve nyomja, az szóba sem jöhet? Vagy 4 vagy 3 vagy tökmindegy hány éve, de tehetséges? :(
    Ezért van ennyi pályakezdő munkanélküli! Egy csomó állásra így keresik az embereket, hogy legyen legalább 5 éves gyakorlatuk! De ha már lassan mindenhova így keresnek munkaerőt, akkor az a szerencsétlen frissen végzett fiatal hogy fogja megszerezni azt a nyamvadt 5 éves tapasztalatot? 5 év már pont az az idő amikor érdemes teljesen másba kezdeni, hogy ne fásuljon el az ember! Csak nálunk (M.o.-on) van úgy hogy emberek 20 évet vagy még többet is lehúznak egy munkakörben, de akár egy munkahelyen is.
    Igen, kell a tapasztalt munkaerő, de kell a folyamatos friss utánpótlás is akiket a tapasztaltak segítenek, és amikor már ők is tapasztalttá válnak, tovább adják a tudásukat az újaknak. Ennek így kéne működnie! Mert ha nem akkor mostani gyakorlatlan pályakezdő évek múlva is gyakorlatlan marad és továbbra sem lesz (a végzettségének megfelelő) munkája! Sajnos sok cég gondolkodik így, és egyáltalán nem előrelátó. Évek múlva amikor majd bővülni, továbbfejlődni akar, fog rájönni hogy munkaerőhiánnyal küzd és akkor már rá fog fanyalodni a pályakezdőkre is. Viszont akkor lesz egy nagy csapat gyakorlatlan embere, azzal szemben mintha eddig is folyamatosan vett volna fel fiatalokat és azok folyamatosan fejlődhettek volna.

    Na csak ennyit akartam. Bocs ha kicsit off voltam!

    Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

Aktív témák