Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Karmko #898 üzenetére

    " .. Csak a rabszolgáknak nincs fegyvere ... "

    a fogyasztói társadalomban mindenki rabszolga
    mindenki
    csak nem látjuk a rácsokat

    a szabad, az a paraszt, aki magának termeli meg a dolgokat, állatokat tart
    éppen ezért járatták le a parasztságot
    mert abban nincs pénz, ha nem veszi meg, hanem megterleli magának.

    az iskola - bölcsöde, ovoda - sem szolgál mást, csak hogy engedelmes rabszolgákká váljunk

    bölcsöde*: megszoktatták hogy nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz
    ovoda: fokozzák: nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz és bejön a szakosodás: te körte csoportos vagy te alma csoportos
    iskola: fokozzák: nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz, szakosodás ( A, B, angol fakt matek fakt, és megjelenik a diri, mint akinek a tekintetétől is rettegni kell

    *milyen kegyetlen rendszer, hogy a gyereket 3 éves korában kiveszik a családból?
    mekkora trauma lehet ez a gyereknek?

    mi történik amikor kilépsz a nagybetűs életbe?
    nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz szakosodás ( te pilóta te árufeltöltő te account manager ) és ott a diri, az igazgato, a ceo

    ( 2-3 éve kezdtem el a bölcsöde-ovoda-iskolán gondolkozni, mikor rájöttem, teljesen igaza votl annak, amit hallottam 10 éve, hogy az iskolának semmi értelme .. mert semmi használható nem volt az iskolai anyagban ... ami volt az elenyésző, és akkor is szárazon adták elő ( egyszikű, kétszikű virágok, évelő stb. ezt van értelme megtanulni ) ... és aztán találtam ezt a videót 2 hónapja:

    https://www.youtube.com/watch?v=Jrhf6CXoLb0

    a fogyasztói társadalomban otthonunk sincs ... mert kb. sose vagyunk otthon, csak lerakatként használkuk az "otthounk"-at.

    felkészülni a követező napra
    hétvégén meg eltakarítani a romokat
    hétfőn meg indul újra az egész

    a "szabadság" meg nem szabadság, hanem csak eltáv
    ki az aki nem úgy számolja a 2 hét szabadságot, hogy már csak 13 nap
    már csak 12 már csak 11. .....

    aztán mikor 60-65 éves lesz az ember, akkor kiköpi a rendszer, mert már nem kell, és aranyéveit odaadta, hogy építse azt, ..... azt ami sose készül el!!!!!!

    és "élvezd" az "aranyéveket" amikor már itt fáj meg ott fáj.

    és a fogy. társadalomban az ember végig a másik dolgával foglalkoztik
    az életidejét, életenergiáját arra fordítja, hogy másnak a dolgával foglalkozzon, amit letesznek elé "munka" címén
    legyen az pék, igazgató ... de akár a világ ura

    a világ uránál is jobb dolga van az önfentartónak, mert ő saját életidejét, életenenrgiáját a saját szükségleteire fordítja. a saját dolgával foglalkozik ( van is ugye egy ilyen mondás ... csak nem éllel kéne mondani, hanem enyhítő szándékkal: foglalkozz a saját dolgoddal ) és az önfentartó, szó szerint a munkájának a gyümölcsét eszi ... míg a fogy társadalomban edd meg a munkád "gyümölcsét" hát fujj ... legyűrni pár darab bankjegyet, vagy a folyószámlán a digitális egyenleget.

    és a pénz csak éket ver az emberi kapcsoaltokba
    mert ha sajtot csinálok, boltom van, és el akarom adni, és megkérdezi valaki, hogy hogy csinálom, nem mondhatom meg, mert üzleti titok, nehogy ő is ilyet csináljon és hozzá menjenek a vevők

    de ha önfentartó vagyok, és megkérdezi valaki hogy csinálok ilyen finom sajtot ... hát persze hogy elmondom ... mért ne mondanám el? csináljon ő is finom sajtot, egyen finom sajtot!

    önfentartás:
    további előnyök:
    ( tapasztalatból mondom, mikor azt éreztem 3-4 éve is már, hogy azért boldog vagyok, pedig ha látnátok milyen körülmények közt élek )
    ha magad csinálsz meg magadnak mindent, azzal tudsz a legjobban összhangban élni, mert legyen bár akrámennyire is gány, és ferde ... de az a te tudásod ... azzal tudsz a legjobban összhangban élni, hiszen az vagy te, te magad köszönsz vissza a környezetdből

    nekem is azért volt jóleső érzés itthon, mert én csináltam a polcokat, nem egy mesterember .. én gányoltam fel őket oda ahonnan azóta már legányoltam.

    teljesen torz, hogy az otthonunkhoz semmi közünk, mert minden egyes szegletét másvalaki csinálta meg, ha baj van hozzá se tudunk nyúlni

    mondták ... hívjak vízvezetékszerelőt, kösse be a vizet
    mondom nem ... én fogom slaggal bevezetni, mert az az én tudásom, az vagyok én, azzal tudok a legjobban összhangban élni

    továbbá .,.. lehet kreatívkodni ... hogy azt ne mondjam - amit az emberek annyira keresnek - önkifejezés ... ( ez annak kapcsán jutott eszembe, hogy más okból kifolyólag, de magam vágom a hajamat ... 5 éve nem voltam fodrásznál ... ez én vagyok ... de aki a fodrászhoz jár, az nem az ő tudása )

    mindezt elvette a háttérhatalom az emberektől amikor városokba terelte őket

    jameg a szépházak magazin őrület ... legyen minden szép ... nem nem az a fontos hogy szép leygen, hanem hogy működjön - aztán szép is lehet persze

    de a szépséget, tökéletességet el kell engedni ... mert leesik a hamu kipattan a fűszál és nem lehet percenként felugrálni mert hogy tökéletes legyen

    autóipar: elképesztő hogy babusgatják az emberek az autójukat, hogy féltik, pedig az egy használati tárgy .... ha egy karc lesz rajta, akkor rohannak políroztatni ... mossák hetente ... mekkora bicnic van már az autószépségiparban?
    mennyi energia?
    ahelyett hogy elengednénk.
    és értelmesebb dolgokkal foglalkoznánk

    ráadásul az autóipar az emberek pénztárcjánál mégjobban meg akarja lovalni az emberek egóját ... menő autó ...

    2015 óta önfentartó szeretnék lenni, de most még nekem is dolgozni kell, ... ráadásul a legmocskosabb iparágban ... a marketingben ...

    látom mit tesz a marketing.
    ti nem látjátok, ha nem vagytok benne ... még akik benne vannak se nagyon látják mert úgy vannak vele, "ez a munkánk" ahogy mondta is egy marketingigazgató haverom volt kollegám amikor kifakadtam hogy de szörnyű amit teszünk az emberekkel.

    mert mi adatjuk el nektek a sok felesleges cuccot, telefon, autót
    a fogy. társdalom nem engedi meg, hogy megelégedett legyél, hogy azt mond: elég az 1998-as mazda
    nem elég hogy azt mondd elég a 10 éves telefon

    a fogy. társadalom nem engedi az emberiségnek, hogy egy nagy tábortűz köré leülve megünnepeljük azt amit elértünk ... már 2000-ben le kellett volna állítani _minden_ gyártást

    az autó ipar sem az új autók eladásából él meg hanem az utángyártott alkatrészekből
    tevezett elavulás
    a vw-nek is volt már 40-50 éve olyan koncepció autója ami egy benzinmotorral generátort hajtott meg és villanymotorok voltak a kerekeknél - csak ez annyira nem igényelt volna szervizelést hogy a vitrinbe rakták a terveket

    a fejlődés nem értünk van, hanem hogy a tv, telefon it cégek életben maradjanak.
    ki akarják húzni még 10-15-20 évig ezért sztépen lassan adagolják a fejlesztést, és reklámügynökségeket bíznak meg hogy az új vackaiakt az emberekre tukmálják ( ezért van midnen reklámban boldog, menő ember, hogy azt a képet sugallja, hogy boldog menő leszel, ha megveszed

    továbbá informatikával foglalkozom már 92-94 óta, azt látom , ( sajnos az emberek ezt nem látják, mert eltakarja előttük a csilli-villi felület, a design (( a gmailnak is mi a viharért kell állandóan a külsőt bizgerálni? egy levelezőrendszer ... ), hogy végltelenül káros, hogy
    egyrészt: virtális világban élünk, mert amikot a gép előtt vagyok, akkor egy virtuális világban vagyok, nem a való világban
    másrészt: végtelenül egészségtelen olyan dolgot használni, amihez nem értünk ... és már a földön nincs olyan ember, aki egybe átlátná a számítógépet ( okostelefon ) de már csak a cpu-t sem ... de már csak az os-t sem ... hátmég akkor a cpu-mem-mb-vga-mem-os-programok-at?
    harmadrészt: a fb, okostelefon 3g triumvirátus az emberi kapcsolatok kárára van, mert amit valaki megbeszél chat-en, miért beszélné meg személyesen is?
    most már nem hívják át egymást az emberek megnéztni a fotókat, hanem csak fellövik a fb-ra oszt'jóvan ... aztán számolják a like-okat .... dopamin,

    én már ezért szeretem inkább a sarlót és a kalapácsot ... mert azt átlátom, edzett vas és fa.

    a gdpr is nem mi értünk van
    az mi ellenünk van
    és csak mi ellenünk
    a google apple röhög a gdpr-on
    ha át akarnak adni adatot, megnyitnak egy kiskaput és azt mondják jajj támadás történt, ellpotak többmillió user adatait.
    csak az egyszerű cégeket terhelik a gdpr-ral ... de annyira, hogy dgpr-os ügyvédet kell fogadni, hogy segítsen a weboldaladat gdpr-ready-vá tenni.

    agyon van bonyolítva az egész világ
    akár közügyek ... adózás ... de pld. a fb, gmail beállításai elképesztően összetettek, bonyolultak

    ------
    Az élet nem utazás - Alan Watts
    ------
    ennyit a rabszolgaságról
    mind azok vagyunk, ha pénzért dolgozunk.
    szabadon tartott rabszolgák

    a fegyver nem fog téged szabaddá tenni
    legfeljebb fegyveres szabadon tartott rabszolga lettél

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák