Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz HuMarc #206 üzenetére

    Én még nem találtam olyan konteót, aminek hitelt adhatnék. És ennek nagyon egyszerű oka van: Nincs okom, hogy elhiggyem.

    A diplomaellenességről általában: Magyarországon az utóbbi években szerintem egyre nagyobb az általános diploma-ellenesség. Persze nem a diákok körében, sokan akarnak egyetemre kerülni. De nagy általánosságban úgy gondolom, hogy sokan (egy általam nem ismert okból) nem bíznak az orvosokban, tudósokban. Pl. Nők, nőügyek topikban az utolsó 200 hsz-ben van egy pár, ami ezt a témát feszegeti. Természetesen igaz, hogy az elmúlt években inflálódott valamennyit a diploma értéke (hiszen jóval többen akarnak bekerülni, mint a rendszerváltás előtt), de ennek ellenére olyan következtetéseket levonni, hogy hú a diplomások tudása 0, bezzeg a jó öreg szakmunkások..., (akik mögött egyébként 20 év tapasztalat is áll, és akik pályakezdéskor valószínűleg még kevésbé voltak felkészültek, mint ma a friss diplomások) Vagy egy másik példa, hogy sok ember nem akarja beoltatni (szerencsére Mo.-n kötelező az oltás) a gyerekét, mert a vegyészek, gyógyszerészek, orvosok (akik tíz évig tanultak érettségi után, hogy adott szakmában dolgozhassanak) de a csontkovácsnak, meg a homeopatának, meg a szomszéd Marika néninek gond nélkül elhiszik, hogy xy szertől lefogynak/meghíznak/sosem halnak meg (félreértés ne essék, nem a lenézés vagy a megvetés beszél belőlem, a csontkovács egy nagyon jó dolog, ízületi fájdalom kezelésére kiváló. A homeopátia az szvsz tényleg kamu, a szomszéd Marika néni meg biztosan tudja, hogy az xy szer jó, mert van benne egy csomó vitamin, és ásványi anyag, amitől egészségesebb lesz a hajad, és jobb a közérzeted, de ezek a szerek nem kezelik sem a tüdőgyulladást, sem kanyarót, sem a rubeolát) De egyébként a kormány felfogása (egyetemi, sőt gimnáziumi(!) férőhelyek csökkentése a szakmunkásképzők javára) sem szerencsés ebből a szempontból.

    A konteókról: Szerintem pont a fentebb leírt bizalmatlanság az oka annak, hogy rengeteg konteó megtalálja a helyét. Nem feltétlenül a HAARP, chemtrail, zsidógyíkember, illuminátus-féle konteókra gondolok, hanem pl. ERRE (index.hu). Az olyan típusú vélekedések, hogy a ginszengkivonat gyógyítja a rákot, vagy hogy az MMR-védőoltás autizmusra hajlamossá teszi a gyerekeket, csak úgy terjedhetnek el, hogy az emberek nem bíznak az orvosokban.

Új hozzászólás Aktív témák