Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landon

    őstag

    válasz Modst3R #2044 üzenetére

    Na szóval, amivel nagyjából mindenki tisztában van azaz, hogy a 110i GT-t a CoolIT a H110i GTX-et az Asetek gyártja csak azt nem tudják miért és van a tényleges difi.

    Anno volt egy per amiben az Asetek perelte a CoolIT-et, hogy az ő szabadalmányukat felhasználva gyártja a Corsair-nek a GT-t. A Corsair-nak hülyeség 2 280-as AIO-t kiadnia amit nyiltan egy rep is leírt a Corsair fórumon, hogy senki nem örült ennek. Az indok még is valószínüleg jogi alapokon nyugszik mintsem egy valós termék-frissítésen. Egyszerűen be kellett fogni az Asetek száját gondolom...

    A különbségek bővebben: elvileg a GT-ben továbbfejlesztett pumpa van ami halkabb. Ez az egyetlen ami miatt én ragaszkodtam a GTX-hez. A másik fontos dolog, hogy a venti táv 20mm-ről 15.5-re csökkentetteék a GTX-nél ami elvileg a mai standard. Ha a házad 20mm-es fan spacing-el kompatibilis akkor gondok lehetnek a beszerelésnél. Különbség van továbbá még a ventikben is de pontosan nem tudom mi. Én egyébként sem használnám azokat a Corsair SP140-es ventiket. Nekem azonnal megy rá az Akasa Viper. Más a pumpa alakja is. Míg a GT-é szögletes alakú, szögletes cold-plate-tel addig a GTX-é kerek, kerek cold-plate-tel és kisebb felülettel. A csövek a GT-nél a blokk oldalán csatlakoznak és elforgathatóak míg a GTX-nél közvetlen a blokk tetején mennek bele a csövek és fixek. Ez a GTX-nél talán kisebb flexibilitást okoz bár szerintem kb lényegtelen... Állítólag a led kezelése jobb a GTX-nek.

    Mind ez állítólag nem sok teljesítménybeli különbséget okoz. Ami számomra rendkívül fontos az a pumpa. Félek én is, hogy esetleg hangos lesz vagy betraktorozik etc így jobban örülök, hogy az Asetek félét kapom amire azt mondják, hogy továbbfejlesztett és nincs a gyártónak olyan előélete mint a CoolIT-nek... Remélem nem kell majd csalódnom. :)

    Corsair link: fogalmam sincs ez mennyire lesz használható de állítólag az újabb verziók már használhatóak. :)

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Új hozzászólás Aktív témák