Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #45059 üzenetére

    hogy a keret eleve lehetne rajta a képen

    Mármint? Sajnos ezt a részét a mondatnak nem teljesen értem. Ha arra gondolsz, hogy ténylegesen a kép színes részén legyen a piros keret, azt nem hiszem, hogy meg fogom csinálni. A gond az, hogy az összes provider közül, akivel eddig találkoztam, ez tűnik a legshadybbnek és tényleg mindent megtesznek a Kodi userek ellen, hogy ne menjen reklámok nélkül a tartalmuk. Ezért van ez a captcha is, mert valószínűleg arra gondoltak, hogy egérkattintás pozícióját nem tudunk leérni a Kodi API segítségével. Ez így is van. Ezért lett ez a keretezős megoldás is. Eredetileg automatizálni akartam egy neurálhálóval (tflite), de az nem ment kevés RAM-os gépeken (Pi2 pl).

    Viszont a captcha képet te kéred az API-tól, ahol megadhatod a captcha kép felbontását. Szóval kipróbáltam azt, hogy kértem egy ~90x90px-es képet, mert kb ekkora a play button a képen mindig, aztán beküldtem az API-nak, hogy x: 45, y: 45-ön van a play button. Ez igaz is, de okosabbak voltak a fejlesztők annál, hogy így át tudjam verni. Szóval ekkor maradt a keretezős ötlet. Generáltam egy transzparens 90x90px méretű png-t, ez a keret most, aztán letöltök egy 400x400px méretű captcha képet és megerőszakolom a Kodi render API-ját, amit a skinek is használnak, hogy rajzoljon egy captcha képet, illetve fölé egy keretet. Azért kérek 400x400-at, mert az eredeti 800x800-zal túl sokat kellene lépegetni a 90x90 px-es kerettel, hiszen bőven van hely hova lehelyezni a play gombot. A 400x400 egy reális méretnek tűnt és működik is. Még így sem tökéletes, mert van olyan eset, hogy a kerettel nem lehet pontosan körbevenni a lejátszó ikont, ha az pont úgy van lerakva, hogy a 400/10px-lel nem osztható és elég nagy maradékos helyre kerül a play button, mivel a keret mindig 10 px-t mozog most, de mindig meg lehet oldani azt, hogy becélozz vele egy olyan pontot, ahol ott a play button. Most a keret közepének a koordinátáit küldi enterre a kiegészítő, tehát azon a ponton kell play gombnak lennie. :)

    Viszont simán lehet, hogy fekete keret van a captcha képen alul/felül/oldalt, ha a forrásra feltöltött videó felbontása nem pont arányos a 400x400 px-lel. Megtehetném, hogy levágom a csíkokat és megpróbálok a kerettel oda ugrani, ahol a tényleges kép kezdődik, de mivel ekkor be kell járnom a teljes képet, marha sok RAM-ot megzabálok Pythonból. Megtehetném, hogy megírom C-ben az image processzort, de akkor meg nem lesz univerzális a kiegészítő, mert minden Kodi-s platformra le kéne forgatni a modult. Illetve előfordulhat, hogy a play buttont pont a fekete keretre rakja a forrás. Bár ilyennel nem találkoztam, nem zárható ki. Szóval ha erre gondolsz, hogy a kép körülötti csíkokat ne vegyem figyelembe, az aligha lesz megoldható.

    A közepe viszont megoldható, bár az is igényel némi extra számolgatást. Ha szerintetek tényleg jobb lenne úgy, megcsinálhatom, de nekem eddig olyanokat dobott főként, ahol a szélekhez volt a leginkább közel az a play button.

    Meg ahogy ezt leírtam, eszembe jutott, hogy a keretet is lehetne úgy módosítani, hogy középen legyen egy célkereszt, hogy egyértelműbb legyen a usereknek, hogy azt a pontot küldi majd el a kiegészítő. Egyszer megcsinálom, de már így is macera volt azt a keretet legenerálni, nemhogy célkereszttel... :D

    De köszi az ötleteket!

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák