Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikiller

    aktív tag

    válasz vaslemez #888 üzenetére

    Új rendszernél fel kell telepíteni a flash-t, ha még nem tetted fel, akkor install, mert kell hozzá.
    Ez volt nálam is.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz vaslemez #888 üzenetére

    Én is találkoztam a jelenséggel, eleinte csak csodálkoztam, de sikerült rájönni. Újabb verzió ugyanis kiakadt a korábbi verzió registry-beállításaitól. Ami persze sokban közös beállítás, de úgy néz ki, valamit átértelmeztek időközben.

    Zárd be a lejátszót, töröld a Regedittel a KMPlayer kulcsot, komplett:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\KMPlayer

    Ezután a programnak el kellene indulni, alapértelmezett beállításokkal. Van lehetőség egyébként registry helyett a beállítások .ini fájlba mentésére, csak úgy lassabban indul a lejátszó, mert a registry mindig a memóriába van töltve, míg az .ini fájlt a HDD-ről olvassa be (már akinél).

    Vagy legalább a Windows újratelepítése előtt célszerű ini-fájlba is menteni, vagy a fenti reg. kulcsot is lehet menteni, ez már mindegy. Plusz van külön beállításmentője is, de az is reg.kulcsot ment, vagyis ugyanaz.

    Mindenesetre, így teljesen hordozható a KMPlayer könyvtára (legalábbis saját, belső dekóderek tekintetében, ami nekem pont elég), utána a másik Windowsban rögtön elindíthatom, telepítés nélkül is. A KMPlayer.exe először a saját könyvtárában keresi az .ini fájlt, utána XP-nél a registryből olvassa be az opciókat. (Win7-nél előbb még a Users/Felhasználó alatt is.) Mindamellett én már nem is ezt használom, inkább a PotPlayert, de az is hasonlóan működik, ilyen szempontból.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák