Aktív témák

  • BigCapybara

    újonc

    Üdv!

    Egy igen érdekes problémával fordulnék hozzátok. Nemrégiben vásároltam egy HP GT 730 2GB GDDR3 videókártyát. Tudom, megkaptam sokszor, nem játékra való… GT 710-ről azért nekem igen pofás kis váltás volt, főleg, mivel a GTA 5-öt HD felbontásban high textura mellett szuperül vitte 40FPS-sel. Egy idő után viszont váltani akartam, tehát el akartam adni a kártyát. A leendő vevő kért egy Furmark tesztet, amit picit furcsálltam, hogy ilyen teljesítményű kártyát minek megtornáztatni, dehát a GT 710-est is meghajtottam már vele, ott az égvilágon semmi probléma nem történt. Na, hát itt történt. Első nekifutásra egy fekete képernyő fogadott. Ezt a feladatkezelőbe belépve és a tesztet kiiktatva gyorsan orvosolni is tudtam. Majd egy nagy levegővétel után félve rákattintottam megint a START gombra. A gépem egyből beadta a derekát, leállt. Majd újraindult. Majd megint leállt. És így tovább. A BIOS csippanásáig nem jut el a gép. A teszt természetesen a legalacsonyabb beállításokkal futott, tehát 720P-n, FXAA=0, MSAA=0.

    Amiket próbáltam:
    -alaplapi elem kivétele
    -tápegység kipróbálása másik alaplapban (szörnyülködve néztem, hogy ugyanazt a problémát produkálja, tehát elindul, majd leáll, akkor is, miután a vélhetően problémás tápegységgel és kártyával kipróbáltam azt az alaplapot és másik kártyára, illetve tápra cseréltem) Magyarul volt egy cserealaplapom, kipróbáltam vele mind a hibásnak vélt kártyát (GT 730), mind a tápegységet, ugyanúgy fennállt a probléma. Majd miután a cserealaplapot a többi alkatrésztől teljesen független (tehát nem a GT 730 és nem az eddig használt táp) videókártyával és tápegységgel is kipróbáltam, akkor is fennállt a hiba.

    A hibás gépem specifikációi:
    Alaplap: Asus B85M-G
    Proci: 15-4570S
    RAM: 4x4GB HyperX Fury DDR3 1333MHz
    Videókártya: HP GT 730 2GB GDDR3
    HDD: 2X1 GB TOSHIBA 7200RPM
    Tápegység: Chieftec GPS-700AB (700W)

    Csere hardverek:
    Alaplap: Intel DH55PJ 1156 lap
    Proci: I3-540
    RAM: SAMSUNG 1x2GB DDR3 1333MHz
    Tápegység: Lenovo 240W

    Létezhet, hogy a tápegység vagy a kártya által hibás lett a csere alaplapom is?
    Valaki tapasztalt már hasonlót? Remélem érthetően meg tudtam fogalmazni a problémát. Ha nem, írjatok!
    Minden tippet, tanácsot szívesen várok!

    Köszönettel,
    Zsombor

Aktív témák