Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rarki72

    tag

    válasz schawo #18813 üzenetére

    " Természetesen a Paulareis nem koaxiális szerkezetes, nem kronométer és nem 600m vízállóságú."
    Ezt mondtam én is: design elemként kezelik a feliratokat...

    "Ezért van az, hogy simán tévednek pluszba és mínuszba is a leírások, mert rosszul másolják, vagy rosszul veszik át a szöveget. "
    Sosem veszek úgy semmit, hogy meglátom és eszetlenül nyomkodom a vásárlás gombot.

    Eleve a termék keresésénél a keresőszót is csekkolom, melyik hozza a legtöbb és vagy legpontosabb találatot.
    Második lépésként MINDIG sortolok az eladások számára. Hiteles képhez sok vásárlói visszajelzés kell. Sok visszajelzés sok eladásból lesz meg. Nagyon-nagyon ritkán veszek meg úgy valamit, hogy csak pár darabot adott el belőle az eladó. Ha mégis ilyen mellett döntök, akkor megnézem az eladó értékelését, esetleg egyéb hasonló termékének értékelését. Túl vagyok 300 rendelésen és még sosem volt anyagi károm. Egyszer lettem szándékos átverés áldozata (Ali pénzt visszautalta itt is) és csak pár alkalommal kaptam ki gyári hibás példányt, de legtöbb esetben küldtek helyette újat, ha mégsem akkor a pénzem kaptam vissza. Az utolsó ilyen pont a Paulareis Submariner homage volt. Összeszerelésnél kimaradt a kenőanyag, mely következtében a 38-39 óra járástartalék 22 volt és ennyi idő alatt késett 40 percet. Jeleztem, küldte újra és az perfect.
    Fentiek azért alakulhattak így, mert kellően körültekintő vagyok. Például több eladónál is megnézem a paraméterezést, illetve ha van lehetőség a gyártó anyagára is rásasolok. Nem különösebben érdekel a hátlap felirata sem. Ha 10 eladóból egy paraméterezése eltér, akkor az elírás. Ha többnél tér el és nincs hozzáférés gyártói adathoz, akkor még alaposabban neki esek a visszajelzéseknek és/vagy kérdezek egy vagy több eladótól. Ha ezek után is katyvasz van a paraméterekben, ezt a terméket nem fogom megrendelni.
    Jó példa erre a Tevise T801 sub homage. Nagyon sokan árulják, de nincs két eladó, ahol egyforma a modell szám - talán 1-2 használja az eredeti T801 megjelölést. Valahogy mégis mindenki tudja, hogy ez a modell megnevezés.
    Meggyőződésem, hogy a minden ami kínai az xar sztereotípia olyan vásárlók által generált jellemzés, akik nem elég körültekintőek, nem fektetnek különösebb hangsúlyt a megfelelő termék és eladó megkeresésére és/vagy sznobok ;)

Új hozzászólás Aktív témák