Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petipetya

    nagyúr

    válasz gyapo11 #18010 üzenetére

    Mintha 100 csuklómozdulatot olvastam volna valahol, de nem teszem le rá a nagyesküt.

    Egyébként nehéz lenne általánosítani. Április óta van automata órám (előtte sosem volt), így az általam levont következtetések hibásak is lehetnek: más és más módon használja fel az óra a járástartalékot akkor, ha alapvetően késik, siet vagy nagyjából nullára állítva az éjszakai pozíciókkal pontosítgatja a gazdája.

    Én is gondoltam már ennek lemérésére, de az óra napi szintű viselése és munka közben lehetetlen érte figyelni, talán ha iroda helyett egymagamban lennék egy pincében, vagy nem kellene dolgozni járni. De így híradás közben ezt nem lehet megítélni, kivéve ha van járástartalékot mutató kis számlap is az órán.

    Ami biztos, hogy józan paraszti ésszel és minimális műszaki érzékkel végiggondolva a gyaloglás során történő kézlengetés során mozog a legkisebb ellenállással a török, hiszen ekkor kisebb a súrlódás, mint például vízszintes helyzetben, vagy 0-90 fok közötti dőlésszög esetén. Persze a Vostoknál szinte minden helyzetben szoktam hallani a rotort a RAF szíj viselése közben (így tudom, hogy nem a fémszíj csörög), nagyon szereti a mozgást. Ár/érték arányban bámulatos szerkezet van benne, dacára a nagy odafigyelést és türelmet igénylő pontosság beszabályozásának.

    Hirtelen ennyi jut eszembe.

    "nincs rá lezsóidő"

Új hozzászólás Aktív témák