Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz Gyakornok #49786 üzenetére

    Ebből a keretből csak kínából tudnál normális cuccot összerakni, ami jó minőségű lenne. Itthonról ennyiért csak alap belépő cuccokat tudnál venni. Takony botot, meg olyan orsót, amit 1 szezon alatt széttekersz. A zsinórból is csak monfolil jönne ki. Itthon 1 tekercs normális fonott 4-5 ezertől kezdődik.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • gban

    Közösségépítő

    válasz Gyakornok #49786 üzenetére

    1. Kérlek tanulj meg linkelni, hidd el, senki se fogja így megnézni a linkeket, pláne nem ennyit.
    2. ha 10-30g fölé mész a bottal, semmit nem fogsz tudni bedobni rendesen.
    Wobblerekre, kisebb villantókra még az is sok, de kezdőnek nem baj ha nem annyira vékony a bot, kevésbé töröd így el.
    Silstar Yokozuna Senzo Spin - ebből egy 5-25/240-es az már simán vállalható, használható, kellemes bot (dobáltam vele jópárat, nagyon megtetszett, csak én utálom az osztott nyelet).
    Nevis se rossz már az alsó kategóriában sem.
    Zsinórnak én egy nem erre kitaláltat kezdtem használni, mondván pár alkalomra jó lesz, azóta lement egy idény, simán bírja, jól tűri, és első beruházásnak, próbálkozni simán jó: a Nevis Espiritről van szó - ezt a többiek sosem ajánlanák pergetni, talán nem is annyira ismerik, nekem simán jó, persze drótelőkével használom.

    Orsó a legnehezebb, én mindenképp olyat vennék ami pótdobbal van, hogy ha úgy gondolod, legyen a zsákban egy dob fonottal is.
    Ezt nem ismerem, de ha olcsó kell, nem nagyon van sok alternatíva / csúcs választás, én simán bevállalnám. Én elsőre egy 1 csapágyas, még olcsóbbat fogtam be, lényegében azzal se volt bajom.
    Azóta persze lecseréltem, de nem azért mert tönkrement, hanem adódott egy 6 csapágyas Banax.
    Ég és föld, árban se egy kategória, de visszagondolva, mint kezdő, simán megtette a másik is.

    Én most egy 2-14g-os Daiwa-t használok a Banax-szal, imádom, de azt kezdőnek nem ajánlanám a tűspicc miatt. Ez általában 15k körül van, én kifogtam akcióban 9k magasságában, le is csaptam rá.

    Így bot + orsó 10k, ha elmész 20-ig akkor drágábbakat is választhatsz, minőségben viszont szerintem nem leszel érezhetően beljebb.
    De hallgassuk meg a többieket is, szóljatok ha nagyon nem értetek egyet :K

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

  • FireFox1996

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Gyakornok #49786 üzenetére

    Ha kezdő vagy, és nem harcsára mész, akkor elég erős ez a bot, 12-42gr, tehát kemény. szerintem 5-15/20 gr-ral jobban jársz, és nem kell 18-as fonott, elég jó minűségű 8-10-12-es (Berkley-ből bőven elég 8-as is)

    << Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

Új hozzászólás Aktív témák