Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @mriya@

    őstag

    válasz vendingo #59179 üzenetére

    Én is horgászni járok, de a botot már nem figyelem.
    Az olyan uncsi. :C

    Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

  • szgzuri

    csendes tag

    válasz vendingo #59179 üzenetére

    Egy friss élmény kapcsán én is hozzászólnék a nyeletőfék témához. Ma újra szerencsét próbáltam a Dunán, a Hajógyári kis ágban. Két feeder bottal horgásztam, gyorsfékes orsókkal. Régebben nyeletőfékest használtam, de az terhelés alatt kezdett akadozni, most egy gyorsfékessel próbálkozom. Bedobás után a gyorsféket lazára engedtem, kapáskor, bevágás előtt meg keményebbre állítottam.
    Szerencsére egy paduc raj ráállt az egyik bot etetésére, és bedobás után gyorsan jöttek a kapások.
    De a paduc nem akasztja fel magát a horogra, két gyors húzás, aztán odébbáll. A kapások nagy részét nem tudtam megakasztani, mert lassan reagáltam. Ezután már csak egy bottal horgásztam, a gyorsféket sem állíttgattam, de még így is csak lassan tudtam lehajolni a bothoz, így nem tudtam időben bevágni.
    Végül a térdemre helyeztem a bot végét, kezemet a markolatra tettem, és mozdulatlanul vártam a kapást, amit így már nem csak a szememmel láttam, hanem a bot apró rándulásait a testemmel éreztem, így már időben be tudtam vágni és sikerült megcsípni néhány paducot.
    Most először feedereztem így kézben tartott bottal, és nagy élmény volt közvetlenül érezni a kapásokat, gondolom a pergetők is ezt szeretik abban a módszerben.
    Szóval oda akarok kilyukadni, hogy bennem is felszökik az adrenalinszint, amikor meghallom a nyeletőfék hangját, de a mai horgászat egy teljesen más élményt adott, sokkal közvetlenebb kapcsolatot a halakkal, a zsinór végén ők, a bot végén én, köztünk semmi kütyü, és győzzön a gyorsabb!

Új hozzászólás Aktív témák