Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz gban #52834 üzenetére

    Újpesti Öböl is tele van balinnal, van mikor ott sem lehet fogni mindegy mit csinálsz. Idén augusztustól sokat voltam a Kopaszi gáton munka után ilyen este fél 6 és 8 közötti időszakban, minden alkalommal fogtam legalább egy balint a szeptemberi lehűlés kezdetéig. Kezdetben este 7-ig volt jó esély rá(alkonyat ott sosem működött), aztán ahogy haladtak előre a hetek egyre korábban ért véget a kapási periódus, sietnem kellett, hogy még kiérjek rá :D. Szóval Nagy Dunán könnyebb megfogni, meg nagyobb halak is jönnek arányaiban, viszont ha az öbölben is megy, akkor ott többet lehet fogni. Öbölben előfordult, hogy egymás után lehetett kiszedni őket, de kb 3-4 ilyen alkalmat sikerült elcsípnem, mert inkább hétvégente volt időm oda kimenni. A vízterhelés hétvégén igen nagy az öbölben, főleg a délutáni időszakban mikor ebéd után leszállingóznak a partra az emberek. ilyenkor sokkal rosszabb az esély, sőt alig van. Ha már látom, hogy adott részen legalább 2 horgász van keresek más helyet, ha meg időközben körém telepednek(ülő/pergető horgász, bárki) akkor is ezt teszem. Szerintem pergetésnél fontos, hogy egyedül legyél maximum a haveroddal és minél kevesebb dumálással. "Állóvízi" pergetésnél szerintem fontos az is, hogy a parttól minél távolabb próbáld megfogni a balint(mindenfele úszkálnak), mert partközelben szerintem érzékelnek, valamiért nagyon ritkán van ott kapás. A Nagy Duna pont a fordítottja mivel a kishalakat kinyomja a víz a szélre ott van az összes balin és kevésbé is érzékelnek. Összességében milyen gyakorisággal dobáltál?

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • horcsog

    tag

    válasz gban #52834 üzenetére

    Balinozás ha semmit se eszik meg de ott rabol. Vékony zsinór, pici pontyozó horog küsz a hátában tűzve A küsz súlyával vékony zsinórral be tudod dobni akár 10-15 méterre is laza pöccintéssel. A víz tetején fog veretni a küsz elég nagy területet beúszik, felkapókar nyitva. Hamar megtalálja a balin és sokszor látod körbeússza odanyúl mellé próbaképpen mi ez a furcsaság. :) Egyszer csak lekapja. Még így is sok a rontott kapás mert megfogja csak annyira óvatos nem kapja be. Van olyan elrohan vele 50 métert csak pörög le a zsinór , visszaváltod bevágsz semmi és ha rajta marad a csali látod , hogy csak fogta a horog nem volt a szájában. Rafinált egy jószág. :) Pörgős peca balinos pályán. El lehet vele szórakozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák