Új hozzászólás Aktív témák

• stevewonder

aktív tag

válasz Zoli bácsi #52605 üzenetére

A daiwaval egy ólom+1hajszálelőke csalival, 30-as zsinór, sls570 orsó, 140m kesztyű nélkül megvan, ha nincs szél fonott 25-ös előkével. Nyugis és pontos dobás(mondjuk 1-2 méteren belül) 100méter. Utána én már béna vagyok és van úgy, hogy újat kell dobnom.
    Mondjuk ha felraksz egy methodkosarat az mínusz 20-30 méter is simán lehet.

• horcsog

tag

Dobástávban mennyivel tud többet a 2 részes a 3 részesnél , jó kérdés vsz nem lenne olyan extra különbség ebben ha a szerelés többi része azonos. Biztos vannak olyan 3 részes bojlis botok amikkel hasonló távokat meg lehet dobni. Ne szomorkodj a 3 részes miatt vsz mert biztos vannak nagyon jók dobáshoz fárasztáshoz is abban is és könnyen kiviszed nem kell az anyósülésen a botokat hordozni.

Pl ha jól tudom a rekordobásokat surf botokkal csinálják amik általában a hosszuk miatt vagy 3 részesek de lehet több is vagy teleszkóposak. 4,20-as 4,50-es és hasonló surfökkel. Nekem is van 4,20-as teleszkópos surföm nem is tudom hirtelen milyen dobósúly nem szoktam vele dobálós pecát csinálni mert fárasztáshoz nagyon merev. úszózom vele akadóban arra nagyon jó vsz. De 100 métert úgy lehet vele kb dobni ahogy egy feederrel bepöccinted 20-30 méterre laza csuklómozdulattal. :) Viszont fárasztáshoz szerintem alkalmatlan cucc.

Víztározón fontos volt a távdobás kora tavasszal késő ősszel úgy lehetett eredményesen horgászni. Egyik évben horgásztam úgy 3 méteres 50-100 grammos pergetőbot 2 részes rajta 50-es orsó (ilyen cuccom volt azért ezzel:) és rajta 18-as főzsinór 30-as monofil nyúzóval. Lehetett vele 100 méter környékén dobni de kellett erőlködni hozzá. 60 -70 grammos bordás távdobó ólommal rajta egy pici darával ami éppen befedte a bordákat. Bevágáshoz viszont ilyen távra ez a vékony zsinór nem volt túl ideális ezzel a bottal. Fárasztani viszont meglepően jó volt vele ahhoz képest amire számítottam.

Távdobó feederek nekem nincs ilyenem de úgy tippelném ezek már inkább bojlis botok egy feeder spiccel a végén. Maga a bottest az valami hasonló lehet mint egy 3 librás bojlis pálca .

[ Szerkesztve ]

• horcsog

200 méter környéki táv egy prémium bojlis cuccal és 25-ösnél vékonyabb főzsinórral nem igényel különleges fizikumot vsz. Beleértve a 200 méter környékébe a 170 métert is. Távdobó verseny videót néztem ahol a legjobbak 170-180 métereket dobáltak 25-ös főzsinórral. Ha a főzsinórjuk lehetett volna 22-es mindjárt legalább 20-30 m -el több. Azoknak akik a futottak még mezőnyben voltak 150 méter körüli dobásokkal a mezőny nagy része ilyen volt, 22-es zsinórral mindjárt ők is 170-180 körül lettek volna ha 25-össel tudtak 150-et.

Országos pontyfogó verseny volt egyszer azon a vízen ahol horgászni szoktam. Egyik ismerősöm segítőként végig ott volt. Mesélt érdekes dolgokat. Pl olyan részen ahol kb a tó közepére szoktunk horgászni sacc/kb 200 méter széles ott középen régi patakmederrel a versenyző srác a túlpart közelébe dobált . Ott van egy víz alatti "erdő" tele bennhagyott tuskókkal. Ha átgyalogolsz ahogy írták itt úszóssal meghorgászod a part szélében. Ő mondjuk 170-180- 200 méterről átküldte a bojlis cuccot mert verseny volt nem mászkálhatott. :) Mit fogott így azon a helyen arra kíváncsi lennék nem lehetett egyszerű peca. :)

Azért ezek nem díjbirkozó külsejű versenyzők voltak. Persze a dobástechnikájuk biztos nagyon jó volt és nem ma kezdtek hajigálni.

• horcsog

Ezt a videót megnézed. A reklámokat hagyjuk benne de távdobás szempontból. A cucc talán mondható prémium kategória. 160 méterre horgásznak vele bójára. Amit pontosan megetetnek és megdobnak. Monofil dobóelőkével és 23-as főzsinórral.

Ha 160 -ra kitesznek egy bóját akkor gondolom azt simán dobják mert ha erőlködve tudnák dobni akkor azért a pontosság etetésnél is horgászatnál is versenyen már nem lenne az igazi.

160 métert nagy biztonsággal megdobnak pontosan. Akkor mekkorát tudna dobni ha a dobóelőke fonott lenne ami nem nyúlik semmit a zsinór 22-es lenne 23-as helyett és csak a távolság számítana beleférne valamennyi pontatlanság is? :) Az biztos, hogy 160 nál legalább 30-40 méterrel többet de inkább még nagyobbat. Ahogy nézem elég sok tartalék van még a dobás erejében semmi különös rákészülés vagy izmozás nem látszik ahogy hajigálnak könnyed dobásoknak néz ki. Ők elvileg nem távdobó bajnokok akik sorban nyerik a távdobó versenyeket. Bár ki tudja mire mennének ha elindulnának.