Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    válasz #04669952 #43346 üzenetére

    Egyszerű kíváncsiságból kérdezném, hogy ha egyébként is csak egy bottal tervezel horgászni, akkor nem lett volna gyorsabb és olcsóbb megoldás egy turista engedélyt kiváltani? :)

    Horgász aprócikkeket érdemes megnézni kínában is. Több hét a beérkezési idő, de cserébe töredék áron kapod meg ugyanazt a terméket amit itthon. Barátnőmnek, aki most szeretné megtanulni a horgászatot, egy ILYEN orsót rendeltem alie-ról. Meglepően jó minőségű az árához képest és egy hét alatt megjött :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz #04669952 #43346 üzenetére

    Szóval, ha úgy 70-80m-es dobás elég, akkor elég egy MH feeder bot, szerintem a Master Class 3,9m-es feederemmel egy 30gr-os töltött kosárral lazán megy a 80m.
    Ha valamivel nagyobbat kell dobni, akkor Heavy feeder kell, azzal "saccperkábé" 90-100m megy.
    100m fölé szerintem érdemes távdobó, Long Cast botot venni. Meg persze orsót.
    Ekkora dobásokhoz mindenképpen szükséges dobóelőkét kötni.
    Az én szubjektív véleményem, hogy ezekkel a brutál feederekkel elveszik a feederezés élménye. Tehát én szeretek feederezni, de finom bottal, általában 50-60m-nél messzebb nem dobok. Ha távolra kell dobni, akkor bojlis botot veszek elő. Ugyanazt a végszereléket használom mint feederen (bordás gubancgátlós kosár), kicsit erősebb zsinórral, és 0,30-as zsinórhoz már nem kell dobóelőke. Szerintem 100m-es távon a monofil zsinór nyúlását figyelembe véve teljesen mindegy hogy kapásjelző vagy a spicc jelzi a kapást. Mire jelez, arra a hal régen megakasztotta magát.....
    Az erős feederjeimet folyóvízre veszem elő, ahol nem messze, de nehéz végszereléket kell dobni. A Distance (távdobó) Master Class nem nagyon van elővéve, az MH-k annál többet! :)

Új hozzászólás Aktív témák