Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz hermanyi #35547 üzenetére

    Egyetértek mindkettővel. A fix ereszték sokkal könnyebben kezelhető. Ólmozás meg millió dologtól függhet, akár peca közben is előfordulhat, hogy változtatni kell (akár folyamatosan "követve" a halat, ha pl. feljön vagy lemegy az idő előrehaladtával, az említett küszök jelenléte szél, vízáramlás...). Nagyon ritka az, hogy egyetlen jelző elég , illetve szükséges az ilyen szintű finomítás. Kora tavasszal, késő ősszel finoman táplálkozó halaknál (plusz megfelelő egyéb viszonyoknál) talán, de ilyenkor nyáridőben néhány gramm a zsinóron abszolút nem zavarja őket.
    Nekem talán már kifejezetten durva a szerkóm most ilyen szempontból, 2*2 gramm hasított, de gumibetétes gömb a fősúly, alatta 2*0.4 meg 2*0.1 a helyzetnek megfelelően összehúzva vagy éppen szétosztva, az előke előtt meg 0.1-es jelző a vékony karbonantennához, ha meg csőantenna kell, akkor a fentebbi 2-t lehúzva ide 3*0.1 lesz a jelzőm, mindez egy 12 grammos úszóhoz. Univerzális, sok variálási lehetőséggel. Persze abszolút nem profi, de egyszerűen lehet vele alkalmazkodni a legtöbb helyzethez, és vízmélységtől függően 20-30 méterig pontos horgászatot tesz lehetővé.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • sityupityu

    veterán

    válasz hermanyi #35547 üzenetére

    +1
    Ráadásul a csúszóúszót én mindig is a "gyengék fegyverének" tartottam. Mármint amikor nem indokolt. :)
    gban, nehogy magadra vedd. Csak úgy megjegyeztem.

    galervin93 Én már a múltkor levettem, hogy te értesz a matchbotozáshoz és a véleményem most sem változott. :K

    [ Szerkesztve ]

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

  • gban

    Közösségépítő

    válasz hermanyi #35547 üzenetére

    Én csak a kérdésre válaszoltam, a szétszedésre fókuszálva, nem a módszerre, de tény hogy igazad van.

    Más: ma megfogtam végre az első pergetett balinom.
    Igaz csak 30+ volt de én örültem neki így is - egyrészt március óta semmi nem jött pergetve, másrészt nagyon szerettem volna már balint is fogni. Érdekes volt a mai nap, lényegében semmire nem jött semmi (békés halak, még keszeg is alig, mozdítás se nagyon volt), aztán amikor majdnem lement a nap, a szokásosnál is intenzívebb lett a rablás. Thrillre semmi, feltettem ezt a floatingot, csak 9 centisben, erre fél perccel a dobás után a bedobás helyén vagy a stégnél szinte mindig volt valami rablás.
    Gondoltam, csak felbaxta az agyukat, de csak nem vágnak rá, csere.
    Felment ez a sinking, totál semmi. Aztán jött ugyanez narancsban, erre jött a drágaság - jól gondoltam, kellett nekik most az élénk szín.

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák