Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dragonfx

    veterán

    válasz Lortech #3018 üzenetére

    Jó de ezek olyna alapszabályok hogy még a laikus kezdő is 4-5 újságot elolvasva tisztában lesz ezzel.Ezen túl is vannak tényezők renegeteg dobástávolság, víz színe, évszak, előkézés, csomók....stb..de ezek is nekem már egyértelműek.

    Én 25ös kemény zsineget használók 100grammos boton fenekes pontyozásra. 70-80ra talán elsózóm, és ennél több nekem nem is kell ha ott nem fogom meg messzebb se,jó van kivételes helyek, de akkor inkább egye mega fene az egészet oda nem megyek többet, nem akarok ennyit tekercselni, meg ha ott akasztasz egy nem 300gr-os bottal egy értelmes halat...köhöm....átúszik egy csomó sporit.Kék és barna zsienegeket evszek eddigi tapasztalataim alapján bányatavakra ahova járunk ez a 2 szín a legjobb.Márka nem érdekel, csak ne legyne noname és magas szakítója legyne ugyis 1 csomó van cska főzsinegen azt kibírja.

    Ja és egy érdekes szabéály amire 3-4 éve jöttem rá, nem a zsinor vékonysága számít, hanem hogy ugymond ''szépen jól'' álljon a vízbe a szerelés az előke, értsd nekem 30as az előjkém mert az már vastagabb és szebben simul a vízben, nem gubancolódik, jobban bírja a csomót és többet fogtam 30assal mint 25ös 22es előkékkel mert azok tekerednek gubancolódnak minden. Horog téren viszont tényleg finomodni kell ha kevés a kapás ez is rengetegszer igazolodótt.Átlag 2-3as ponytokra elég a 8as horog, kivételes mákkal még a 4-5ös is kijön, ahol tényleg nem érzékenyek a haléak, ott mehet fel a 1-2es de6-8- 10es pontyhoz már ezek is kevesek.Amugy a 30as előke eddig tectan premium volt vagy shimano beast master.

    [Szerkesztve]

    "Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Új hozzászólás Aktív témák