Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tween

    őstag

    válasz sityupityu #28763 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok. De most úgy néz ki, az egyesületi titkárral/barátommal kiváltjuk a területit a Sióra, itt van mellettünk. :)

  • vendingo

    veterán

    válasz sityupityu #28763 üzenetére

    Felénk 2 említésre méltó patak van.
    Egyik az évek során (~20 év) érré redukálódott, pedig sok-sok pisztráng volt benne, meg minden kő alatt volt 1-2 rák. Ismerősök havonta jártak rákászni és a fél család jóllakott velük. Tavaly voltam terepszemlén, pisztrángnak nyoma se volt, horgászhatatlanra zsugorodott az egész patak. A fertőbe ömlik, de ott egy 3-4 kilométeres szakaszon úgy felduzzasztották, hogy 3-5 méter széles és sok helyen 2 méter mély lett. Sodrása szinte semmi, de nagyon jó spiccbotos terep. Rendszeresen telepíti is az egyesületünk.

    A másik patak meg régen olvadáskor folyó méretűvé szokott duzzadni, illetve halott víz volt, mert mindenki oda engedte a szennyvizet. A patakot rendesen megszabályozták, illetve a szennyvízhálózat fejődésével egész jó horgászvíz lett belőle, de ismerni kell rendesen, hogy szép halakat foghassál. Ausztriából ered a patak onnan már elkezdtek lecsordogálni a pisztrángok, de amúgy domolykóval van tömve. Van 1-2 bevált helyem és szinte minden dobásra jön hal. 20-30 perc alatt megunom a pecát, annyi halat szoktam fogni. Ahogy közeledünk a torkolatához, úgy mélyül a patak és teljesen megváltozik a halfauna: Megjelenik a csuka, ponty, keszeg, sügér... A torkolat meg remek harcsázó hely, ahol találkozik a Hanság csatornával.

    Én természetes tavakat hiányolom felénk. Van a Fertő tó aztán ennyi, de az is éppen a kiszáradásos időszakában van (100-130 évente teljesen kiszárad) Jelenleg 50-150 centi a vízmélység és tele van hínárral. Cserébe remek ragadozós terep, csak szívás pergetni a hínár miatt.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák