Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz TrollBalint #9 üzenetére

    Na igen, de nem minden ember ilyen.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Perjel #29 üzenetére

    Szerintem hülyeség pszichológushoz járni.
    Kidobott pénz.
    Higgyétek el.
    Naivitas azt hinni, hogy azok az emberek tényleg segíteni akarnak akárkinek is.Mégha akarnak is, soxor nem tudnak.(család miatt, stb.)
    Szóval akinek van heti felesleges 5 ezer forintja, szórja csak erre.
    Én még jó pszichológust nem láttam.

    szerkesztve:az ember csak saját akaratából képes lábra állni.
    Amíg nem akar addig nem is fog, de ha akar is, akkor is csak saját magára támaszkodhat. Ez egy olyan dolog, amiben nagyon nehéz segíteni.
    Csernus meg egy nagypofájú barom, bár lehet igaza van, hogy az odamenőket lehordja a sárga földig, de talán nem a sárga földre lenne ezeknek az emberknek szükségük.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Trak #43 üzenetére

    Na ez is hülyeség:(
    Nem akarok részleteket elmondani, de ki lehet tartani egy depreszziós ember mellett is, nemcsak szánalomból.Igaz , baromi nehéz.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz faster #54 üzenetére

    Jól van én még nem hülyéztem le mindenkit.
    Viszont pszichológusokból kiábrándultam, mivel láttam , beszéltem eddig 4-el, ebből egy volt aki jónak tűnt, de mikor segítség kellett volna, nem állt mellénk.

    Mellesleg mélységes tiszteletem Parci felé, hogy leírta , amit leírt, merthogy maximálisan igazat adok neki. Ez nem egy ilyen jaj rossz a kedvem szindróma, hanem valaki egy egész életet így él le. Baromi nehéz kizökkenteni ilyen életfelfogásból.
    Egyébként igazad van, kicsit túloztam. Elnézést kérek traktól.Nem gondolom , hogy hülye, csupán szerintem nem igaz , amit mondott. Rám legalábbis.


    Ami még lemaradt:
    most olvasom , egyesek mondják találj ki valami célt:
    -ha okos az ember, gyorsan eléri,
    -ha elérte nem okoz számára örömet!!! hanem kb hát ez is megvan érzetet ad
    -barátnő csak enyhít ezeken a problémákon,kicsit elviselhetőbb így az élet, de a problémák gyökere megmarad
    (ezek csak úgy simán tapasztalatból)
    Kérlek gondolkozzatok el ezeken.

    Mellesleg civilizációs betegségnek is mondják, vajh miért?


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tiv83us #72 üzenetére

    Nagyjából igen.
    A pszichiáter írhat fel gyógyszert, a pszichológus nem.
    Természetesen pszichiáterre gondoltam hozzászólásaimban, bár tény és való mindet pszichomókusnak hívom.
    Mellesleg elvileg az ország egyik legjobb dokijánál voltunk, mármint aki nemcsak gyógyszer felír, stb..
    Ha mond valakinek az a név valamit , hogy Feldmár András, nos ő eléggé olyan értékeket vall, amivel kilóg a pszichiátria körökből, mégis nagyon sok embert ''meggyógyított''.Nos , mivel ő kanadai, az általa javasolt magyar dokihoz mentünk.
    Meghallgatott, gyógyszert felírt, de igazán segíteni nem tudott.

    Nagyon jól tudom, hogy kezelésre szorul, gyógyszeresen pedig lehet enyhíteni a tünetet.De ez akkor nem vezet a gyógyuláshoz, max csak szinten tart egy viszonylag stabil állapotot. Magyarán szólva:attól , hogy te még zoloftot, meg minden mást szedsz, ha abbahagyod,szinte ugyanott vagy , ahonnét elindultál.
    Ahogyan az általad írt cukorbetegségnél is, vagy akár legyen a rák példának, én azt mondom, egy ilyen problémát a gyükerénél kéne megoldani, magyarán megszüntetni a problémát, mert ami egyébként folyik , csak tüneti kezelés.

    Bocs ha félreérthető voltam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    Ja a doki, akihez mentem, egyben pszichoterapeuta is volt. 1 óra beszélgetés volt vele.Szóval emiatt nem válik szét az én mondandómban a pszichológus és a pszichiáter.
    Mellesleg még mindig azt mondom, nagyon jó doki volt , meg rávilágított dolgokra, de ...Segíteni az ő szintjén nem tudott.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz TrollBalint #86 üzenetére

    Gyógyszeres terápia
    A diagnózis kategóriák szerint jön létre.
    A beteget egy diagnosztikus kategóriába sorolja be.
    A diagnózis relatíve állandó.
    A terápia célja, hogy a diagnózisban megállapított szindróma okait megszüntesse (kijavít, helyreállít).
    A kórkimenetel a diagnózis és a terápia ''terméke'' (univerzálisak a kritériumok).

    Pszichoterápia
    A diagnózis problémaorientált.
    A beteg jelenlegi állapotát a célhoz viszonyítja.
    A problémák változnak az idő múlásával.
    A terápia célja az, hogy javítsa a beteg egészségét és hatékonyságát (jövőre orientált).
    A kórkimenetel kritériumai minden beteg számára különbözőek és a választott kritériumok határozzák meg a terápia céljait és módszereit.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz TrollBalint #89 üzenetére

    Nem nem tanultam.Google a barátod:
    Bővebben: link
    A pszichoterápia, egyszerű definícióval, „lélektani eszközökkel végzett kezelést” jelent. Olyan eljárás, mely a pszichés zavarokat lelki (kommunikációs) eszközökkel gyógyítja, szakmai keretek között zajlik, és speciális képzettségre támaszkodik. Eszköze és tárgya megegyezik: az emberi lélek és a társas kapcsolódás. A pszichoterápia magát a pácienssel való kapcsolatot használja a páciens lelki problémáinak és kapcsolati zavarainak a megértéséhez, tanulmányozásához és kezeléséhez. A pszichoterapeuta ehhez saját személyiségét (a páciens iránti érzéseinek feldolgozását) használja eszközül. A pszichoterápiás kapcsolat célja, a páciens lelki működéseinek megváltoztatása, és ezen keresztül a páciens tüneteiben, személyiségében és életminőségében való javulás előmozdítása.
    Forrás:fent.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz ollie #103 üzenetére

    Vagy annál jobban félsz az emberektől. Ezek az emberek szerintem fokozatosan építették le maguk körül a komunikációt, eleve nehezebben nyílnak meg.

    Kérlek titeket, aki még nem látott depresszióst, vagy nem ismeri a mibenlétét, az inkább maradjon csendben bölcs.(Ezt nem rád értem)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Nowhereman #107 üzenetére

    Jó, én másmilyet tapasztaltam eddig.
    Szerintem aki könnyen kommunikál kevésbé lesz depressziós, mint az akinek eleve kommunikációs problémái, beilleszkedési zavara van.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák