Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #693 üzenetére

    Láttam hogy fúr két lyukat a tartály aljára és hogy felakasztja a lóitató vedreket :D még gondoltam is magamban hogy elég vékony lágyacélból lehet a tartály palástja mert pikpak kifúrta. Én azt hittem hogy egy lejtős "vajút" szerkesztenek bele hasonlóan a reverse hőterelőlemezéhez csak ezt teljesen alulra teszik. Én majd a közepén kivágok egy téglalap formát egy elhúzható kis ajtóval, ott majd ki lehet engedni a "dzsuvát", én faszén használatra grillre is akarom használni a tartályt, így ott kap majd levegőt. Persze ehez készítek egy széntartó rácsot is.
    A kémény, igen jól látod hogy öblösebb a videón, én direkt ilyenre szűkebbre csináltam. Nekem a tartály oldalam domború a videón meg egy befenekelt hengerelt lemez, ha megnézed a belső képemet ott jól látszódik a különbség. Mivel az enyém domború vagy is belülről homorú, így szerintem a forró levegő könnyedén fog beáramlani a gyűjtő tölcsérbe, max a hosszán változtathatok de szerintem ez így is működni fog, hasonlóan mint egy "gázgyorsító".
    A videón a tűztér, jól mondod fatüzelésű, és jó is az elgondolás, valami hasonlóban gondolkodom, de én teszek bele két sínt amibe belefekszik majd a széntartó kosár. A tűztér ajtó alá képzelek el valamilyen huzatszabályzót, de ez még képlékeny.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák