Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz 6030D #75111 üzenetére

    Nem szabad ész nélkül kálcium pezsgőtabizni, mert csak elmeszesedsz. Sokkal fontosabb a D3 vitamin szedése, főleg így, hogy lassan elmegy minden napsütés az ősz folyamán. Az segít a kálcium beépülésében, és alapvetően fontos az immunrendszer erősítésében. Ha anélkül szeded a kálciumot, akkor csak lerakódik az ereidben.

    A vitaminok és ásványi anyagok csak egymással komplex kölcsönhatásban működnek megfelelően. Következésképp ahhoz, hogy a szervezetben kifejthessék kívánatos hatásukat, az egyikből beszedendő mennyiséget célszerű a vele kölcsönhatásban lévő másikkal összhangba hozni.

    A magnézium amúgy tökéletesen pótolható ilyen szarok helyett lenmaggal. 3 kiskanálnyival már elég naponta elropogtatni, de mozsárban pépesítve mindenféle gyümölccsel se rossz. Doki ajánlotta, mikor durva magnéziumhiányos tüneteket produkáltam komolyabb kifáradás után (pl. szívritmuszavar). A 3 kiskanálnyi már visszapótlásra is elegendő.

    Itt van erről egy cikk, de amúgy ezen az oldalon Szendi Gábor írásait és egyéb fordításait is nagyon tudom javasolni.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz 6030D #75111 üzenetére

    "és tudom, hogy keveset iszom, ha hajtom magam, valószínűleg utána is. Az alkohol meg ugye vízhajtó, meg vizet von el, ezért ott is ez lehet a görcs oka."
    Jah, víz fontos... amúgy ne nagyon hasonlítsd magad a profikhoz, mert az élsport arról szól, hogy tönkreteszed a szervezeted az eredményekért (és pénzért) cserébe. Szóval ha neked amatőr / hobbistaként hasonló tüneteid vannak, akkor nagyon rossz irányba tartasz :(

    pc360:
    Lenmag hashajtó hatású, szóval azért ésszel ha valaki nincs hozzászokva.

    Normi01:
    Paradicsomnak zöldségek közül relatív magas a kálium tartalma, szóval naná hogy segít az ilyen gondokon :)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 6030D #75111 üzenetére

    Tudom, hogy rajtad ez nem segít, de én terheléstől függetlenül sosem görcsölök be, kálcium-magnézium ide vagy oda (tipikusan nem szedem ezeket).

    Ami naponta reggel lemegy az:
    -sok C vitamin (kell a porcerő beépüléséhez)
    -Porcerő (MSM, Glükozamin, Kondriotin -vagy mi-)
    -Béres Actival MAX --> igazából csak a cink miatt szedem, a cink felpezsdíti a hormonháztartást és és valamennyire szabályozza az inzulint, mindkettő abszolút fontos a teljesítményhez

    Normál, minőségi kaja, de a szénhidrátbevitel némileg csökkentve, a zsír és a fehérje pedig növelve. (Durva terhelés előtt/közben pedig elengedem a szénhidrátbevitelt is...)

    A vízbevitel szerintem abszolút fontos. Ha reggel nem jól hidratálva kezded a napot, akkor a nap további részében a folyadékbeviteled után rohansz. Én rendszeresítettem egy IKEA-s 6dl-es korsót, amibe kényelmesen belemegy 5dl víz, van ilyen otthon is és egy ugyanilyen a munkahelyemen is.

    Reggel munkába indulás előtt legalább két kancsóval, de inkább 3 korsóval iszom. Munkahelyen (amikor még be kellett járnom :) ) pedig mindig az orrom előtt van a tele korsó, így nem felejtek el inni. Ha kiürült, akkor egy vizeléssel egybekötve megtöltöm a csapnál...

    Sporttevékenység előtt pedig egyenesen túliszom magam (ehhez 1,5-2 órával előtte érdemes kezdeni).

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák