Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 6030D #71531 üzenetére

    Ha bejössz az üzletbe Budapesten, megnézheted, van még belőle jó pár darab. :)
    Mi is eléggé túrázósba nyomtuk, 1 napos program volt. Szigligeten van a nyaralónk, onnan indultunk reggel, Keszthely felé vettük az irányt a bringaúton haladva, egészen Balatonszemesig. Ott volt a régi nyaralónk, megnéztük, meg ott strandoltunk, kajáltunk, aztán visszatekertünk Boglárra, onnan hajóval mentünk át Révfülöpre. Révfülöpről meg bringaúton vissza Szigligetre. 110km körül lett a vége, elfáradtunk eléggé, főleg a 35 fokos meleg miatt. Durván egy fél Balaton kört tekertünk.

    Az útminőség nem a legjobb, de én ezen azért nem tudok annyira kiakadni, mert a terepezéshez vagyok szokva, ott meg aztán a kidőlt fától kezdve a köveken, gyökereken át minden van. Mondjuk az biztos, hogy nem egy virsli gumi 7-8 báron az ideális egy Balaton körre. Csajom egy ilyennel jött: [kép]
    Nem panaszkodott. Nekem 30-as külső van a Sweep-en, 7 báron, kicsit rázott itt ott, de kibírható volt. Országútival, 23-as külsővel is mentem már, na az már tényleg az elviselhetetlenség határán volt sok helyen.
    Szerintem egy fitness 30-32-es külsővel, vagy egy cross/trekking első telóval, esetleg 29"-es monti aszfalt külsővel teljesen jó egy Balaton körre.

    Egyébként azok az alap Shimano fékbetétek nálam sem vizsgáztak túl jól. Deore fékszett, 180-as tárcsával. Az igaz, hogy egy 21 kilós ebike-ban volt, meg kapta rendesen, de 400km alatt teljesen elkopott, kizárólag terep használat mellett. Pillanatok alatt túlmelegedett aztán nem is fogott jól.

    Az előbb csináltam épp egy bicajt, és gondoltam megosztom veletek, a látvány nem mindennapi.
    Lánc és sor cserére hozták. A váltógörgőt érdemes figyelni.
    [kép]
    [kép]

    Szerelés után, lánc, sor, görgő csere, viszonyításképpen:
    [kép]
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák