Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz zoli03 #55433 üzenetére

    Van több táskám is, van olyan amiben 1,5 literes az ivózsák és kevesebb a tárólórekesz, van amelyikben 3 literes van és több tároló rekesz, attól függ, hogy mekkora túrára megyek.
    Nézd, nem mindenkinek jelenti a túra ugyan azt, nekem a túra az AM, Enduro bicajozást jelenti. Ahol van felfelé tekerés is, és vannak komolyabb csapatások. Átlagban 40-50km táv és olyan 1200-1400m szint. Kizárólag össztelósokat használok erdőbe, nem szeretem a merev vázakat. Nem mindig megyek ismert pályán, sőt, sokszor voltunk ismeretlen utakon, meg az Alpinbike-os túraútvonalakat sem ismertem mindet, de mindig nagyon csapattuk lefelé ahol csak lehetett. Egyébként abból a szempontból nem értem a problémád, hogy ha van rajtam egy amúgy is 3-4 vagy legyen 5kg-os felszerelés, akkor onnantól kezdve már mindegy a bringa súlya, vagy most hova akarsz kilyukadni? Egyébként abban egyetértek, hogy a gördülő részeken a nagyobb gond a plusz súly, kerék és hajtás, de azért jobb ha minél könnyebb a bicaj, nagyobb komfortot ad felfelé, mint egy több kilóval nehezebb.
    Az Alpinbike-os srácokkal tervezem megcsinálni jövőre ezt a túrát:
    Cross Alps 2015
    Túrabeszámoló
    1 hetes túra, 380km-es össztáv, 11900m szint. Persze van kísérő autó, aki átviszi a cuccokat az egyik szállásról a másikra, de az egész napos túrára, (ami átlagban 80km-t és 2500m szintet jelent, igen durva és változatos terepen) a felszerelést magunkkal kell vinni. Ez senkinél sem jelent többet mint egy hátizsák, amiben esőkabát, szükséges túlélőfelszerelések benne vannak. Nagyjából 3 liter folyadék, amit után töltesz. De még pluszba egy kulacsot mondjuk fel lehet tenni a bringára ha van rajta hely. Gondolom ez már kimeríti szerinted is a mtb túra fogalmát. :)
    Voltak egyébként nagyon hasonló kategóriás bringáim különböző súllyal. A könnyebbet mindig megéreztem, hogy lazábban megyek vele felfelé. Szélsőséges példa, ott volt a régi kona stinky-m. Volt vagy 18 kiló. Irdatlan nehéz volt vele túrázni. Ezt a bicót felfoghatjuk egy régebbi, de komoly enduro-nak 180mm rugóútjával, volt nálam kölcsön egy Canyon enduro, 170mm rugóúttal, 14 kiló körüli súllyal, ég és föld volt a kettő.

    szjoci: Az ebike-ot ne keverjük ide. Az rásegítéses, könnyebben megy fölfelé magas rásegítésen mintha egy 9 kilós csoda karbon xc-vel mennél. Amúgy 21 kiló, van rajta plusz kb 8kg-nyi elektromos cucc, aksi és motor. Lefelé viszont azért jó, mert a súly elosztás nem szokványos, alul, középen összpontosul a plusz 8 kilós súly, mint egy tőkesúly, ezáltal komoly stabilitást ad. Érdekes érzés amúgy.

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter07

    veterán

    válasz zoli03 #55433 üzenetére

    Van tapasztalatom csomagtartós montival, már három éve úgy járom az utakat. Az vele a gond, hogy nagyon merevvé teszi a gép hátulját, és így a durvulást el lehet vele felejteni. Node nyáron 38 fokban, ha nincs garantált vízforrás, akkor tuti megoldás. Felraksz egy vizes PET palackot, aztán lehet menni. Igaz, hogy 20-30+ fokos vízt iszol, de az első kocsmáig kitart.

Új hozzászólás Aktív témák