Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo5991

    őstag

    válasz Runner_fxr #47503 üzenetére

    Mióta van sisakom amúgy, rájöttem hogy jobb vele tekerni, mint nélküle. Erdőkben a sok fa meg minden, kb észre se venni, hogy csattan a sisakon, máskor meg akrobata mutatványokkal kellet a fejemmel kerülgetni az akadályokat :). Meg hát nincs bennem az, hogy megbüntet a rendőr :D. Pont 1 hónapra rá hogy megvettem a sisakot, előttem lévő biciklist leállította a rendőr és megbüntette, az megc csak pislogott. Meg már nem is zavar hogy szerintem hülyén néz ki,(főleg mikor levettem, mert ilyen punk féle séróm lett utána, csíkok középen xD, bár most kopasz vagyok így jó) mert eddig még senki nem szólt meg miatt, a szembejövő biciklisek pedig ugyanugy intenek / biccentenek, szóval királyság, bár ha fényképezésre kerül a sor egy-egy túrán, reflexből leveszem :P
    Pár napja amúgy elég éles helyzetbe kerültem, megállt előttem egy busz, én meg előzni akartam, de az azért állt meg mert tul szűk volt az út, és szembe is jött egy busz, hát hülye fejemmel majdnem közte maradtam..

    Amennyire elleneztem a viselését, most mióta van teljesen pozitiv lett a véleményem :)

    [ Szerkesztve ]

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Runner_fxr #47503 üzenetére

    Nem vitát szerettem volna nyitni,csak mivel én nem szoktam hozzá,így nehezemre esik most feltenni.Nem költségkímélés,vagy külalak miatt,hanem csak mert nem szeretek semmit ami nem feltétlenül szükséges,vagy nem kellőképp indokolt,a fejemen meg pláne nem szeretek még télen sem sapkát hordani. Így utána kezdtem nézni és egész komoly ellentmondások vannak tényleges hatékonyságát illetően. Nem tudom mit szólnának a sisakpártiak,ha olyan statisztikát mutatnék,mely szerint a könyökvédő nagyon fontos egy bringásnak? Holnaptól hordanák mert biztonságos? Kétlem,pedig tizedannyira sem kényelmetlen mint egy sisak 30C melegben. A szemüveg még talán mindkettőnél kényelmetlenebb,de az bizonyítottan és egyértelműen hasznos,hisz egyetlen +20km/h-s tekerés a nyári alkonyban a vízparton,vagy erdőben és máris tapasztalod.
    Ami számomra ellene szól? Kábé ami szólna egy könyökvédő vagy vállvédő ellen. Ha meggyőző irományt találok tényleges hasznáról,megveszem és felteszem...ez meg bizonyosan megmenti (vagy nem menti meg) annyira életed mint a mellette kínált Bell.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák