Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz jjeahh #265019 üzenetére

    Nem becsülöm alá magam, csak realista vagyok. Igen, ki tudnám tekerni magam 2-3 év alatt arra a szintre, csak ez egy olyan cél, amihez annyi befektetett munka szükséges, amennyit nem akarok belefektetni. Tegnap találkoztam pár valódi országútissal akiknek rendes lábuk van, +10 km/h volt a sebességük minimum. Oké, az én bicajom eleve nem ideális erre az 55-622-es gumival és a 60 fokos szöggel amiben ülök rajta, de nem csak ez. Ahhoz fogynom kéne minimum 10 kilót, táplálkozásra odafigyelni, rendszeresen és tudatosan edzeni, és így tovább. És ismerem magam, ha elkezdeném, akkor minden más hobbim elől elszívna, és megszállottként üldözném a számokat, meg hajtanám a szegmenseket. Aztán meg bűntudatom lenne, hogy megint nem foglalkozom eleget a gyerekekkel (még így se).

    Ez a kitapasztalós, kezdő bénázós tempó nekem tökre bejön. Lassan szedegetem fel a tudást, az edzettséget, majd veszek szenzorokat is az ősszel, elkezdek tudatosabban táplálkozni, és lépésenként megyek előre, nem úgy, mint a gőzmozdony. Most annyi a célom, hogy télig meglegyen a 2000 km, szerintem totál kezdőként az első évben az jó. És hogy jövő tavasszal is felüljek a bringára, ne lustálkodjam el.

    Bírnék amúgy többet is. Tényleg végig taposva lemegyek 40 km-t 160 feletti átlagpulzussal úgy, hogy nem halok bele. A sebesség mindegy is, mert az izomzat és edzettség függő, ami számít, hogy magamhoz képest mit hozok ki. Szerintem "élménytekerésben" most is meg tudnám csinálni a dupláját, de nem próbálkozom vele, mert amíg van hová fejlődnöm a kis távokon, addig feleslegesek a nagyobb távok. Mostanában többször megyek "csak úgy" tekerni a környéken, hogy ne mindig csak extra magas pulzussal toljam, de általában ott is sokszor tolom, igaz akkor inkább a 150-es átlagpulzus a jellemző. Az alá maximum akkor tudok menni, ha a fiam is eljön. Tudom, önfegyelem, lassú menés, eznemajózóna és hasonlók, de nem érdekel, ezt élvezem, így csinálom. De azért köszi ám a biztatást! :)

Új hozzászólás Aktív témák