Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz MPowerPH #237082 üzenetére

    Azért egy trail, enduro bringának lefele teljesen más a sebessége, vagy nem? Bár én csak rövid távon próbáltam endurót, szal nincs sok tapasztalatom, de azt látom, hogy a kevésbé tapasztalt haveroknak is sokkal nagyobb a tempója trail vagy enduro bicajjal lefele, mint a banda xc-s tagjainak, ég és föld a különbség, kb. összehasonlíthatatlannak tűnik a sebesség. Már az is sokat elárul arról, hogy melyiket mire szánták, hogy xc-n talán ez az egyik legnépszerűbb gumi, trail-endurón meg ez.

    szerk: szélesebb gumi azonos nyomáson jobban gurul. Mivel versenyen nagyon apró mintázatot használnak, de egyre durvábbak a pályák és nagyobbak lettek a rugóutak is, ezért szvsz magától értődő a 2.2"-ről 2.4"-re váltás, kell a csillapítás, tapadás, lehetőleg sebességvesztés nélkül.

    Maxxis Ikon: szerintem Rekon Race szerű, a Rekonnál apróbb mintás, de nem annyira száraz terepre való, hanem amolyan mindenevő. Természetesen xc-n, nem lefelé veretős bringán. Én annyira nem bízok a mindenevő gumikban, mert valszeg semmiben nem annyira jó, mint egy célszerszám. Ha változatos terepviszonyokon kell xc-vel tekerni, akkor okés lehet, de első guminak nem venném.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák