Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz nrg.960 #197270 üzenetére

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • 6030D

    Ármester

    válasz nrg.960 #197270 üzenetére

    Kitüremkedve nekem sincs, de az első mr-en azt mondták, hogy ha csak a felvételt nézik, akkor irány a műtő. De mivel (addigra már) nem volt bajom, azt mondták, akkor edzés. Már biztos írtam ide, de a sérv nem azért van, mert csak úgy elkopik (meg rossz tartás, meg rosszul emelés), hanem mert a gerinctartó izmok (=core) gyengék. Ha a core izom erős, akkor az tartja meg a távolságot a csigolyák között, így nem kopik a porc. Ha gyengül, akkor jobban terhelődik a porc, ha ez mellé még rossz testtartás is párosul, akkor félrekopik. Nagyon sok ismerősömnek akkor jött elő, amikor a "mozgalmas" fiatalság után leült melózni a gép elé. Vicces, hogy például ha valaki cigizik, annak később jöhet ki, mert bizonyos időnként felkel, de vagyunk páran, akik ha leülnek, akkor ülnek 2 órát egy helyben. És ha melózol, akkor nem figyelsz a testtartásodra. Meg van a helyes ülő/-fejpozíció, meg a lábad ne legyen keresztben, szóval összetett. És nem az sztk-s dokikra kell hallgatni, hanem aki sportolókkal foglalkozik. Nekem a kórházban azt mondta a dokinéni, hogy a bringa az még egészséges embernek se jó, mert görnyedve tekersz, meg a padkák, meg a .... menjek lovaglni meg úszni. Na most előtte 2 nappal úgy ültem a wc-n, hogy tartottam a kezemmel magam, hogy ne legyen akkora súly a gerincen, de a lovaglás biztos segített volna. Illetve utána a gyógytornász csaj mondta, hogy már ezerszer kérték a doktornőt, hogy ne azt mondja, hogy úszni menjenek, mert mindenki úgy fog úszni, hogy mellúszásban, a fejét kiemelve a vízből, és az a legrosszabb a sérvesnek. A hát- és gyorsúszás a jó, de azt meg nem nagyon tudja 20-30 percig csinálni olyan, aki amúgy nem szokott úszni.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák