Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisbandi

    őstag

    válasz RexpecT #186756 üzenetére

    Teló takarítása használat után/ átfújás/ letörlés
    - Sokkal egyszerűbb, mint a rászáradt kosszal kínlódni.

    Sima popsitörtő kendővel szoktam a port letörölni.
    A nedvességet paptörlővel.
    Sima szilikon sprével kicsit átkenni (óvatosan - pl a tárcsákra nehogy rászálljon)
    Újra paptörlőzöm.

    Van profi cucc is erre. Még nem próbáltam, de már megvan, itteni ajánlásra :D
    Brunox Fork Deo

    [ Szerkesztve ]

    【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz RexpecT #186756 üzenetére

    Bár megoszlanak a vélemények és egy elég drága anyagot használok ahhoz, hogy csak fújogassam léleknyugalomként (ebből 4 kell nekem évente 2 hajtásra+váltásra és egy telóra) , én úgy okoskodtam, hogy: 1. annak a becsúszónak a lábban benne levő és azon kívüli része is átcsúszik különböző gumigyűrűkön, szivacsokon, így bár a rejtett rész elvileg kenődik, azért nem mindegy az sem milyen a lábból kilógó, "levegőn" lévő rész felülete, melyen ezek a teflonos anyagok síkos, ám port nem megfogó felületet hagynak ( és melyet jobb helyeken Kashimanak hívnak ;] ) Olyan lehet mint mondjuk pl. ha egy átlátszó üveget lefújnál vele, hiába törölnéd utána bármennyit száraz ronggyal, homályos maradna, mert vékony film képződik belőle ott melyet csak víz, vagy egyéb oldószer hoz le onnan. 2. vízzel mosás után, ha hagyod megszáradni a becsúszókat, úgy maradnak ott a vízcseppek nyomai mint minden más tiszta felületen, ami szerintem újra valami vízkő, ásványi anyag lehet mely minden csak nem síkos. 3. az utolsó (vagy első, ahogy tetszik) lehúzógyűrűn olyan kosz szokott megragadni mely vízzel, még nyomással sem jön ki, ugyanakkor egy csepp vékony kenőanyag ott végigfut, pár perc alatt feloldja majd egy kis telópumpálgatással meglepő mennyire kihozza és szétkeni a becsúszon, hogy majd letörölhesd. Csak akkor látod valójában mi is van azon a gyűrűn összegyűlve...na az ha ott marad, szépen karistolja a becsúszókat, akármennyit is törlöd és mosod is menetek előtt. A sok persze itt is a kevés lesz végül, mert csakúgy mint a láncon, ha rajta marad a fölösleg akkor csak dörzspasztát keversz a mozgó, csúszó részekre aminél már a tiszta víz is jobb. Vélemény hangzott el!

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák